bugün

Sanatçı kelimesini hakeden nadir seslerden.
Öyle bir geçer zaman ki, fesupanallah dinlediğim şarkılarıdır. Ne varsa eskilerde var.
(bkz: mezarlık gülleri) adında bir kitabı vardır. ilgili arkadaşların okuması tavsiye edilir.
Elektironik türküler.
bir çağatay akmann değildir ama yine de sevilir dinleyeni vardır.
görsel
sanırım bir hakan taşıyan şarkisi coveri altinda, şu meşhur doktor şarkisini söyleyen kız hakkinda yorumlarda hergelenin teki "hakan abi, bak sen gittin, bunlara biraktin bizi.
Hayatımda gördüğüm en idealist adam. Boşuna erkin baba demiyoruz.
Hayatımda duyduğum en leş sese sahip "sanatçı". Evet
memleketin gördüğü en iyi müzisyen olduğunu düşünüyorum, kusursuz bir sesi, söz yazarlığı ve bestekarlığı var. neden diğerlerinden daha az değer görür bilmem. illa ölsün mü adam kardeşim. yaptığı uyarlamalar gerekçe değil, çünkü başarısız 1 uyarlaması yok. kendi yaptığı besteler de uyarladıkları kadar iyi. nesi eksik lan adamın barbarlar ve katillar?
bilgisayardan "my delight" dinlerken, parçanın bir yerinde aynı plak takılmış gibi bir şey oldu. bir saniyelik kısım üç dört kere tekrar etti. kontrol edeyim diye geri aldım ama olmadı bir daha. demek ki mp3 player babaya bir saygı duruşu çaktı. başka bir açıklaması olamaz. belkide erkin baba mp3'e hasıl oldu.
şarkılarının çok ayrı bir lezzeti olan anadolu rock müziğinin mihenk taşıdır.
farklı bir yorumcu, büyük üstad. efsane ötesi diyebilirim. dinledikçe dinleyesim geliyor. anadolu rock olayında çığır açmıştır.

not baremi: çığır=patika
"sevince" şarkısını dinlediğimde, o gerçek sevgilerin var olduğuna inandığım sanatçı. "öyle bir geçer zaman ki" şarkısı da zamanın ne kadar hızlı geçtiğini hatırlatır bana.
albümleri toplam 13 milyon satış rakamına sahip sanatçı.
söylediği şarkıları nesiller boyu hatırlanacak bir ekol sanatçıdır. zaman zaman arap şarkılarını distortion gitarla çalarak sentezleyip 4/4 lük şarkıları bile bize sevdirmiştir. elektro bağlamanın mucididir. istedikleri kadar şimdiki teknolojiyle cover yapsınlar, yine de onun şarkılarını kendi sesinden geçmişteki 'korg i 3' ile yaptığı kayıtlardan dinlemek daha bir zevklidir.
bütün gece ağladım dalgalar kucağında
yosun tuttu gözlerim yalnızlar rıhtımında.
Erkin Koray’ın kült şarkılarından ‘Fesupanallah’ bir reklam filminde izinsiz kullanıldı. Usta sanatçı, şarkıyı kullanan şirkete dava açarak, istanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'nde 50 bin liralık manevi tazminat talep etti. Müzik şirketi, şarkının ‘Weily Weily' adlı bir eser olduğunu ve kullanım haklarına sahip olduğunu iddia etti.
https://www.sozcu.com.tr/...supanallah-tazminati/amp/
Toprağı bol olsun.
Yüce ses.
Oktoberfest’te vintage müziklerin çalındığı bir diskoda kafam kadar bardakta vestfalyalıların lager dedikleri şıra rengi bir birayı bitirmeye çalışırken orkestranın “şimdi de Türk arkadaşlar için Erkin Koray’dan çöpçüler” demesiyle beni benden alan büyük adam.

König von turkisch rock dedi ya la elin almanı. Efferim olmuş bu.
bir zamanlar neredeyse her hafta ankara tunus caddesindeki if rock bar'da sahne alan üstadımızdır. gerçi hiç izleme fırsatım olmadı ama bu bilgiyi yazmak istedim. if rock bar çalışanları 15 temmuzdan sonra kanada'ya yerleştiğini söylemişti. şu an nerede ne yapıyor acaba.

allah uzun ömür versin sever sayarız kendisini.
"böyle gelmiş böyle gidecek korkarım allah,
yok mu çaresi dostlar fesupanallah" diyerek dert ortağım olmuş insan.
Baba yaslandi çiksa bir ortaligi sallasa ama iste zaman akip gidiyor.
1973, seni her gördüğümde.

inan ki Senden başka,
Senden başka,
Senden başka,
Hiç Kimse yok içimde..

Yüzüne bakmasam da,
Başımı çevirsem de,
Seni her gördüğümde..

Ne kadar kırgın olsam,
Dargın olsam da bile,
Dargın olsam da bile..

inan ki Senden başka,