bugün

orhan gencebay'ın sıkı bir kankası. ikisi de birbirinden feyz almıştır. orhan baba ne kadar batı biliyorsa erkin baba da o kadar doğu bilir. onları birleştiren de buydu. ikisi de sağ olsun var olsun.
en içten duyguların şarkısını yapan adamdır. kendisinin her şarkısını severim. sanki ben bir şarkı yazsam bundan daha iyi kelimeler bulamayacakmışım gibi hissederim her dinleyişimde. keşke bir konserine gidebilsem
büyük adamdır. bence hak ettiği değeri görmüyor. evet.
Babaya allah uzun ömür versin aksam aksam iyi kafa yapti.
Bizim mahallede oturuyor. aksi, soğuk bir adam. Selam veriyosun yarak gibi tepki vermeden dümdüz gidiyo. Ekşi sözlükte miydi nerdeydi anlatıyolardı işte apartmandan komşusu aşure götürmüş. Ne yapıcam ben bunu demiş. Tabağıda boş göndermiş. Sanatçı olarak kral ama insan olarak biraz hayal kırıklığı. işte şarkılarıda bi acayip birgün tuvalette akrep görmüş. O ufak akreplerden. Vay efendim akrep buna bakmış bu akrepe bakmış neymiş efendim sonra şarkı yazmış akrebin gözleri akrebin akrep. Gördüğü şeyleri hayal gücüyle dallayıp budaklayıp şarkı yapan familyasından.
kıymeti öldükten sonra anlaşılacak müzisyenlerimizden. şimdilerde epey yaşlandığı için kafası biraz gidik olabilir, gençken yaptıkları yeter.

70'lerde arabeske bulaşmadan önce çok sağlam rock müzik yapmış, psychedelic bir ağabidir
Kendisine en sevdiğiniz şarkınız hangisi diye sorulduğunda Arap saçıdır diye cevap verir sonra ekler, sözleri bana ait değil Özer şenaya aittir ama bu şarkı benimle tanınmıştır benimle bütünleşmiştir. Bu şarkı artık bana aittir der. Baba son derecede haklıdır.
Dalma fazla dalma yazıktır şu gözlerine.
Yapma gülüm yapma yazıktır şu gözlerine.

sözleriyle ne de güzel ayar veren sanatçıdır.

çok derinlerde

https://youtu.be/fLcNCCxiCEA
Öyle bir geçer zaman ki şarkısı ile beni benden alan efsane sanatçı.
Öyle bir geçer zaman ki şarkısı ile beni benden alan efsane sanatçı.
(img:#1432565)
Tam da şu an cemalım dinliyorum ofiste.
Üst taraf sabit, masa altı baterinin baslarını vuruyor.
zamanında plak şirketlerine kızıp albüm ve şarkı çıkarmayı bırakan üstat. istiklal marşını farklı bir şekilde yorumladığını da söylemiştir fakat yayınlamamıştır ve hali hazırda birçok da eseri bulunmakta. Bunları ne zaman yayınlayacağı ise merak konusu.
görsel
Baba bi' konser verse de gitsek.
Rock türünde bu ülkenin en büyük sanatçılarındandır.
türk rock müziğinin babası.

(bkz: erkin baba)
2003 yılında canlı performansı izlediğim üstad.

sahneye bir çıkışı var çakmak çaksan patlayacak. üstadın kafası çok güzeldi.
Öyle bir geçer zaman ki alıp götürür insanı. Dinlemek gerek.
büyük bir ustadır.
magazinsel hayatıyla ön planda olmak için çabalasaydı, bir ibrahim tatlısesten daha fazla değer görürdü.
iyidir hoştur. Fakat besteci olarak çok da etik davrandığını söyleyemeyeceğim. besteci olarak çok intihal yapmıştır. Yanlış hatırlamıyorsam bir ara da bunu kabul de etmiştir. Neyse gene de başımızdan eksik olmasın.
Cem karacadan sonra anadolu rock türünün en iyi şarkıcısıdır

En sevdiğim sarkısı çöpçülerdir evet.
aleyna tilki denilen velede göre daha az bilinen değerli sanatçımızdır. değeri malesef öldükten sonra anlaşılacak erkin babanın.
Sevince
Sevince
Sevince durma durma koş ardından
Zaman yoktur git aşkı iste ondan
Sevince tüm insanlar bir başka
Durma dostum sen de yer ver aşka
Sevmek bil ki doğmaktır yeni baştan
Aşık oldum galiba yavaştan
Oo sevince
Oo sevince
Öyle bir yol tutmuşum ki sorma
inandım ki sevince vardır dünya
Sevincedir günlerin bir başka
Olacak mıydım ben bu halde
Sevince tüm insanlar bi başka
Sevmek bil ki doğmaktır yeni baştan
Eriyorum galiba yavaştan
Oo sevince
Oo sevince
Sevmeyi yeni yeni baştan sevdiren eşsiz adam .
sevdiğim sanatçılardan birisidir.

https://youtu.be/BstipCT6GKI