her ne kadar şerefsiz,namussuz, piç ve benzeri şeyler desek de, south park'ın izlenmesini sağlayan karakterdir.
Yanlış olan herşeye sahip kişilik.

Çocuk küfürbaz, ırkçı, bencil, Adolf Hitler hayranı, her olayın altından çıkabilecek şahıs.

Ama en sevdiğim karakter kendisi. Beni en çok güldüren, South Park tan keyif almamı sağlayan kişi.

Number One sın Eric.

Ekleme: Bi de çok iyi şarkı söyler*
patolojiktir. psikoloji derslerinde örnek gösterilebilir çoğu davranışı.
kinci deyüs. 5 sezon 1. bölümde
--spoiler--
bir çocuğun annesini ve babasını öldürdütüp çocuğa yedirtmiştir.
--spoiler--

böyle piskopat bir adam. ama ciddi ciddi evde bir cartman beslemek istiyorum. hele hele 14 sezon 6. bölümde stan in annesinn aldığı kfc tavuklarınınn derilerini yine dostlarını atlatarak bir güzel yemiştir ki yediğinde ben bile ana avrat küfür etmişimdir. a.q çocuğu knney ağlatılırmı...

ve en önemlisi 500.000 hippiyi bir anda yok etme bölümü varki sonunda yarmıştır. o grayderi kullanırken kyle'e "heyy kyle (yahudii!!) sende oynamak istermisin. " sorusuna kyle yerinden kalkr gibi olsada cartman "na na na naaaa na he he he heeeee heee " gibi bir alaycı tavır göstermiş. yine beni yarmıştır...

kısacası seviyorum keretayı...
yigiiid oğlandır.
sezerciğin eşeğini almaya çalışan sadist ruhlu çocuğun amerikan versiyonu çatlak bir karakter.
http://img381.imageshack..../8594/fafafadsfsdgtq3.jpg
sevilesi south park karaktersizi. çok sevimli lan bu şaka maka. şahsen grupta birini seçmem gerekse gözüm kapalı eric'i seçerdim.
south parkın en şişman, sadist, ırkçı, ukala ve umarsamaz kişiliğine sahip en şahane south park karakteri. screw you guys i'm going home.
southpark'ın en önemli karekteridir. şarkıları ve replikleriyle efsane olmuştur. karakteristik özelliklerine bakacak olursak; bencil, kindar, saf ve para düşkünü olduğunu söyleyebiliriz. en meşhur repliği şudur:

(bkz: screw you guys ı am going home)
tüm okula 3 santim değil de 4 santim penisinin olduğunu açıklayan 8 yaşındaki 4. sınıf öğrencisi şahsiyetsiz.*
bir insanda toplanabilecek bütün kötü özelliklere sahip olan eric theodore cartman, south park dizisinin eğlenceli karakterlerinden biridir. alman asılı ve sıkı bir hitler hayranıdır. antisemitik duygularla kaplıdır ve yahudi arkadaşı kyle'a düşmandır. bazılarına göre amerikanın; ırkçı, cumhuriyetçi ve cahil kesimini sembolize eder.
aydınlığın, barışın, kardeşliğin sembolüdür. rahat bırakın çocuğu.
kaçmasına yardımcı olan hapisane arkadaşına yaptığı ziyaretinde ona verebilmek için ; karayip korsanları, uzay dağı, splash dağı ve treni yani kısaca kıçında hapisaneye disneylandı sokabilecek kadar vefakar south park karakteri
-- s16e04 spoiler--

cartman artık yahudi olmuştur.

--s16e04 spoiler--
görsel
screw you guys I'm going home.
South park'ı izleme sebebim.
çok şeker bir yaratıktır kendisi. south park'ı onun için izliyorum.
http://www.southparkstudi...-episodes/s04e11-probably

4. sezon 11. bölüm ile bildiğin nirvanaya ulaşmıştır. cartman'ın en muhteşem bölümü. kahverengi takıma kurban eheh.
ırkçıdır.iri Kemiklidir,şişman değildir.idolü hittler'dir.
emre belözoğlu'dur.
Hayranlıkla takip ettiğim South Park dizisinin ana karakterlerinden birisidir .Bir insanda olabilecek her türlü olumsuz özellikleri birleşim noktası olsa bile gariptir ki sempatik bir karakterdir .
04*10
--spoiler--
It's a man's obligation to stick his boneration in a women's separation; this sort of penetration will increase the population of the younger generation.
--spoiler--
“Kadınlar mı? 5 gün kanayıp da ölmeyen her şeyden korkarım.”
— Eric Cartman
aslında tipik redneck hicvidir eric. yani cumhuriyetçi amerikalıdır, halktır. bir nevî bizim karagözdür.

bilinenin aksine burda hacivat olma görevi kyle'a değil, stan'e düşmektedir.

kyle'sa eric'i eric yapmış her şeydir. azınlıklar, museviler, sosyalistler, gibi.