yeşil çamın kilometre taşlarından olan, şimdilerde ise yabancı damatta oynayan çok başarılı sanatçı.
bizimkiler'in şükrü'sü, yabancı damat'ın kahraman'ı.
Bursanın bağrından çıkmış türkiyenin en kaliteli yardımcı sinema oyuncusu.
züğürt ağa filminde başarılı bir rol üstlenmiştir ayrıca.
yabancı damatta koşu bandındaki 'kuş kibin' çırpınması hafızalara kazınan usta oyuncu
bizimkilerde sedat *'ın karısını canlandıran güzin özyağcılar ile evlidir.
yabancı damatda oynadığı rol için hayatımın rolü tanımını yapan sanatçı.
türk sinemasına o kadar hizmet vermesine ragmen bir başrol üstlenememenin kırgınlıgını yaşadıgını söyleyen usta oyuncu..şimdilerde yabancı damat dizisinde oyunculugunu konuşturan sanatcı..
(bkz: yüksek tansiyon)
maviydi bisikletim adlı tiyatro oyununda muhteşem oyunuyla akıllardan çıkamayan oyuncu insan.
yılanların öcüfilminde haceli karateriyle büyülüyen, tiyatrocu sanatçı.
yıllarca süren Bizimkiler de Ali'nin babası rolünde oynayan, Türk sinemasına çok hizmet etmiş başarılı oyuncu.
(bkz: kibar feyzo)da feyzo nun kızını satmaya çalıştığı sahnede - ben dayısı olurem bana nikah düşmiy kurban. repliğiyle yaran kişi. iyi ki var. izlemeye doyamıyoruz kendilerini.
yabancı damat dizisinde en sıkı sinirlenip, kırmızının bütün tonlarına bürünebilen kişi olmasıyla, yakın zamanda en iyi sinirlenen adam ödülünü alması muhtemel olan, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük sinemacılarından, emekçilerinden, yan rollerinden, tiyatrocularından birisi olan, şu an bulunduğu yerden de daha ileride bir yerlerde bulunması gereken, kibar feyzo'da, gülo'nun kardeşi olarak, sultan'da çarli olarak, züğürt ağa'da kekeç salman olarak, yılanların öcü'nde haceli olarak, en son olarak da, bizimkiler'de efsane ''şükrü'', şehnaz tango'da da, ''muhsin'' olarak gönüllere taht kurmuş, 1948 bursa doğumlu olan, bursa'da şehreküstü semtinde kendi soyadlarıyla sahip oldukları bir apartmanları da bulunan değerli sinema sanatçısı..
sahtekar kayınço, sahtekar esnaf rollerinin vazgeçilmez oyuncusu.
eti'nin reklamlarında rol alıyor bir süredir..
http://www.youtube.com/watch?v=egINnStmmZI
muhsin bey filmi için gelen başrolü bizimkiler dizisini aksatmamak içim geri çevirdikten sonra *başrol için yıllarca bekleyen çok başarılı bir oyuncu.
perihan abla'nın bir bölümünde konuk oyuncu olarak antikacı rolünde oynayan kişi.
"başlık yakıt başımı, ben karı istiyem" sözü gelir akıllara.
postacı adem filminde fatma girik'in abisi rolünü oynamış kişidir aynı zamanda.
yaşlandıkça yükselmesi ile ilintili olarak türkiye nin Harrison Ford u.
ayak fetişisti olduğunu itiraf etmiştir kendisi. zaman zaman akmerkez'de ayakkabı mağazalarına girip "ayak zamparalığı" yaptığını, güzel ayakları incelediğini söylemiştir.
(bkz: kekes salman)
elveda rumeli dizisinin ramiz'i, oynadığı her rolün hakkını verebilen nadir ve kaliteli sanatçılardan biri.

Şehir Tiyatroları sanatçısı olan Özyağcılar, bu kurumdan emekli olmuştur. Tiyatronun yanı sıra pek çok sinema ve televizyon filminde rol almış ve seslendirme çalışmaları yapmıştır. Sanatçı, Bizimkiler dizisiyle geniş kitlelerce tanınmış ve sevilmiştir.

şu an tam 60 yaşında.(1949)