1. 1.
  senaryosunu ihsan yüce'nin yazdığı, yönetmenliğini atıf yılmaz'ın yaptığı, başrollerinde ise kemal sunal, şener şen, ilyas salman, müjde ar ve adile naşit'in oynadığı süper mi süper olan filmdir. köy kızlarının ve erkeklerinin aralarda atışma kıvamında söyledikleri türkülü maniler de enfestir.
  13 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  türk sinemasında yapılmış en radikal, en sert filmlerden. en komik dememe gerek yok herhalde...
  11 -1 ... cyranox
 3. 3.
  Günümüz türkçesine sık kullandığım * kelimesini ekleyen harika film...
  8 -1 ... probus
 4. 4.
  adı üstünde klasik 100 000 kerede izlense bıkmayacagım filmlerimzden biri hatta arkadaşlarınızla özel eski türk filmi partisi vermenize sebep olası film
  4 ... beynamaz
 5. 5.
  filmde faşistleri şu diyalogla ayar manyağı yapmıştır. nasıl yayınlanmış o zaman buna rağmen enteresan.

  -faşo ne demek lan?*
  -böyle ibne gibim puşt gibim bir şey.

  öyle değil mi?
  10 -4 ... laz pacino
 6. 6.
  (bkz: aha kafası yarıldı)
  12 ... rigsmaer
 7. 7.
  "aha kafası yarıldı !" gibi unutulmayan bir repliğe sahip filmdir.
  6 ... gothic evil
 8. 8.
  filmin temasında bir cok konu anlatilsa da, o donem koylerinde koy agalarının diktatorlugunu de ele alan muthis bir soz geciyor filmde.
  (bkz: aganın boku ustune bok olur mu)
  5 ... erem
 9. 9.
  türkiyede yapılmış herhalde en toplumsal,sosyalist bakış açılı kara mizah örneğidir. Köylülük üzerine yapılmış bir şahaser,ağa baskısının ve diktasının ne olduğunu gözler önüne serdiği gibi faşolar hakkında yaptığı espirilerle yardırmaktadır ve düşündürmektedir.
  4 -1 ... kisil
 10. 10.
  eskiden filmler daha güzel çekilirmiş.Filmlerde daha kaydadeğer konular işlenir daha derin ve daha uygun, gerçekte olabilecek karakterler olurmuş.işte eski filmlerimizden bir filmin baş karakteridir kibor feyzo.Kemal Sunal ın ölümsüzleştirdiği karakter.Düşünce dünyamıza, yenilerde çekilen dizilerdeki filmlerdeki hem zengin hem yakışıklı hem de romantik olan hayali beyaz atlı prenslerden çok daha fazla şey katmış olan karakter.
  6 ... fehimsiz ekmek