bugün

dükkan sahibinin dergileri ellemek yasaktır dediğinde bu durumdan muaf olan dergi.
şık ayakkabı tasarımları olan ayakkabı markası.. (bkz: kunduracı)
moda ile ilgili bir kadin dergisi
"el ile" manasına gelen kelime.
elle :fransızcada kadın anlamında o demek.
ayrıca kıyafet sektöründe de kendini kanıtlayan marka.
aylık yayınlanan bir kadın, alışveriş,moda dergisi. doğan dağıtım tarafından dağıtılmaktadır. bu ayki kapağında jessica simpson bulunmaktadır.
ayrıca el diye okunur.
ispanyolca da bir harf.'eye' seklinde telaffuz edilir.
bir bayan markası sanırım. o değilde düşünsenize sevgilinize bir gün ordan bir kot alıyorsunuz hediye olarak ve popo kısmında elle yazıyor. olurmu hiç.bu markanın kısa sürede sahiplenici türk erkeği tarafından türkiyede tarihe karıştırılacağını umuyorum..
en sevilen kadın dergilerşnden biridir.okurken zaman nasıl geçer anlaşılmaz. zaten genelde boş vakitlerde ele alınır.
otomatiğin tersi.
(bkz: manuel)
Elle dergisinin yazı işleri müdürü Jean- Dominique Bauby. 1995'te geçirdiği beyin kanaması sonucunda tüm vücudu, başından ayak parmağının ucuna kadar felç olana Bauby'nin yalnızca beyni ve göz kapakları çalışıyordu. Jean Dominique Bauby, göz kapaklarını kullanarak kitap yazdı. Kitabın yazılış öyküsü sabrın ve dayanışmanın öyküsüydü. Bauby'nin yakın arkadaşı Claude Mendibil, bir yıl boyunca her gün hastaneye gelerek ona alfabeyi sesli olarak okudu. Bauby gerekli olan harfi gözünü kırparak belli ediyordu, böylece harf harf kelimeleri dikte ettirerek kitabı yazdı.
yves saint laurent'in aşmış, uçmuş, noktayı koymuş, büyüleyici, hayvani güzellikte olan kokusu. intense olanı öldürücü etkiye sahiptir.
editörü valerie torenanian tarafından, ışid'e karşı savaşan kürt kadın savaşçılar hakkında bir köşe yazısı yazılmış dergi.
torenian bu yazıda obama ve hollande seslenmiş ve ''kürt kadınları dünyanın şerefidir!'' demiştir.
http://www.elle.fr/Societ...ranian-2817202#commentary
pkk yalayıcı bir avrupa dergisi daha.
bunlara misilleme yapıcaksın, çıkartıcaksın bir dergi ne kadar el caide, ira , ışid elemanı varsa dayayacaksın kahramanlık mottosunu.
anca o zaman anlarlar.
lahmacun nasıl yenir sorusunun cevabı.
fransızca dişiler için o anlamındaki kelimedir, ayrıca bu sene isabelle huppert'in en iyi kadın oyuncu oscar adayı olduğu fransız filmi. Filmin başından sonuna kadrodaki herkes birbiriyle şeyediyor, fanteziler, tecavüzler gırla... reis seyretse eyy fransa diye başlar, haksız da değil, dejenerenin de dejeneresi... filmi seyrettikten sonra sevgilin varsa bir posta atıyorsun mecburen.
--spoiler--

tecavüze uğramasına aldırmayan, en yakın arkadaşının eşiyle yatan ve buna da aldırmayan üstelik bunu sevişmek istedim diye ona açıklayan, çalışanın penisini oldukça rahat bir şekilde görebilen, patron olan bir kadın, ki babası 10 yaşındayken mahallelerinde 27 kişiyi katletmiş. bu nedenle bunun psikolojisini de yaşıyor.

jigolo ile yatan ve kendini olduğunda farklı göstermeye çalışan sorunlu bir anne

içlerindeki en normal karakter olan ama kendisine bir kez vurduğu için esas kadının kendisinden ayrıldığı eski eş. onun yeni aşk hayatına karşı kıskançlık duyuluyor bu arada. arabasına çarpıp umursanmıyor falan.

eşiyle yatılan en yakın arkadaş. adamın da tipi tip olsa. ama halen o kadınla arkadaş kalabiliyor hatta aynı eve çıkalım diyorlar.

genç bir kızla ayrı eve çıkmaya çalışan ezik bir evlat. kendini bir şey gibi göstermeye çalışıyor ve annesinin altında ezilmiş hep. genç kızın kendisini ezmesine de ses edemiyor. ayrıca kızın muhtemelen başkasından olan çocuğuna babalık yapmaya çalışıyor.

ona tecavüz eden bir komşu. üstelik kocasını kendine bir kez vuyrdu diye boşayan bu kadar bu adamın kendini hırpalayarak tecavüz etmesinden hoşlanıyor gibi.

kocasının yediği boklardan haberi olan ve ölümünden ötürü kendisini döverek cinsel ihtiyaçlarını karşılayan komşusuna bunun için teşekkür edebilen, feci dindar yansıtılmış bir komşu karısı.

--spoiler--

tamamen sapkınlık dolu bir film. kimilerine güzel gelecek hayatlar yaşıyorlar ama yaşadıkları şeyin adı hayat değil. bu fransızların toplumsal olarak böyle olduğunu düşünmeye başladım. tiksindim resmen. kadının oyunculuğu oldukça iyiydi bu arada.

germekten çok izlerken sinir eden bir film. ama iyi filmdi.
Erkek ayakkabıları konusunda gözüm kapalı alışveriş yaptığım firma. Bir aldığım ayakkabıyı senelerce kullanıyorum. Taş gibiler adeta.