bugün

abdnin meksika sınırında bulunan bir kasaba, daltonların meksikaya kaçış noktası, birçok kovboy filminde iki ülkeyi ayırması ve suçluların nadirde olsa öteki tarafa geçebildiği sınır kasabası. bu kasabanın meksika sınırında amerika ile hiçbir sınır ya da gümrük yoktur.
çölün ortasındaki şehirdir. 60lardaki durumunu merak edenler için glory road filmi bu yer için tanımlayıcı olabilir.
ankara 3ncü caddede olan bir mekandır.güzeldir hoştur fakat çok ilginç bir uygulaması vardır.diyelim ortaya pizza ısmarladınız(1 adet) ve masada dört kişisiniz ve pizza 10 ytl.dördünüz ortak yediniz pizzayı gelen hesapta pizzanın fiyatı 40 ytl.
**
ankara bahçelievlerde 2. cadde ve 3. cadde de bulunan cafe-bar.* 2. caddedeki çok daha hoş bir mekandır, fiyatları görünce pahalı diye düşünmeyin hafta içi hergün 15.00-18.00 saatleri arasında %50 indirimlidir. diğer gün ve saatlerde farklı indirimlerde vardır. yani indirimlerle birlikte fiyatlar gayet güzel oluyor.
kolombiya'nın, cesar departmanında bir yerleşim birimi.

departmanın diğer birimleri için:

(bkz: cesar/#8456501)
guyana'nın, potaro siparuni coğrafi bölgesinde bir yerleşim birimi.

bölgenin tüm yerleşim alanları için:

(bkz: potaro siparuni/#8478814)
(bkz: breaking bread)
bahçelide bulunan bir mekan. adisyona dikkatli bakmazsanız bazı indirimleri hesaba katmayıp uyanıklık yapmaya çalışabilirler. dikkatli olun.
Güzel mekan, indirimleri de cabasi, alkol de var yemekte hizmette, alkollü olması kimisi için dezavantaj olabilir ama bahçesinde masanın ortasında yanan şömineleri vardır, ayaklarınız kışın bile yanar. Sıcak ve kaliteli bir ortamda yemek yer güzel vakit geçirebilirsiniz. Pizzası ayrıca güzeldir, aynı masada alkol de alan olur, orijinal meksika yemekleri yiyen de.
amerika nın texas eyaletinin güneyinde, meksika'nın juarez şehrine komşu olan, filmlerde meksika sınırı geçme olayının gerçleştiği latin dolu şehirdir.
saat 6dan önce alkollerde %40 indirim var doğrudur. ama bi mojito içip 1 saat sora üfleyen bi arkadaş 0 promil çıkmıştır.

not: bi arkadaş benim.
olgunlar sokakta da bir şubesi bulunan mekan.
danielle ate the sandwich isimli üç kişilik ufak bir grubun güzel bir parçası. grubun adı da pek hoş danielle harbiden yemiş alayını.

http://www.youtube.com/watch?v=TUn64BK2xOg
ankarada kızılayda, bahçelievler 2.cadde ve 3.caddede şubeleri olan mekandır. 18:00'a kadar %40 indirimli olduğu için genellikle öğrenciler bol bol bulunur. 18:00'dan sonra da farklı kampanyaları vardır.

kızılaydakinin yemekleri daha lezzetlidir. michelada adlı birası orjinal mexican beer değildir, içinde tekila bulunmamaktadır. bildiğiniz limon suyunu sıkıyorlar içine.

vegas tits adlı yemekleri çok doyurucudur ve mükemmeldir. salatalarını pek tavsiye etmem. tatlıları da gereksizdir. deniz mahsulü ürünlerini de pek beğenen yoktur.
Kill Bill isimli şahane filme ait sahnenin birinde adı geçer, sanırım şu uma thurman'ın küçük bir kilisede evlendiği sahnede, kilise el paso da mıydı neydi.
Bu arada tabiki harika adam, quentin tarantino
breaking bad'deki narkotik ajanı hank'ın terfi alarak atandığı yer.
Ankarada kızıay ve bahçelide faaliyet gösteren mekanlardan biridir. Duyumuma göre gezi eylemleri sırasında kendilerinden yardım isteyen göstericileri içeriye alıp polise haber verdikleri söylenir durur. Dikkat çeken bir yer değil.
lomani tarafından üretilen bir deodorant markası. güzel bir kokusu vardı hatırladığım kadarıyla, hediye olarak gelmişti bana.
El Paso, ABD'nin Texas eyâletinin en büyük kentlerinden biri ve El Paso, Texas Kontluğu (county) merkezidir.
is gibi meksika kasabası, güneş, duvar dibinde hasır şapka ile hem güneşlenip hem uyumak, kurufasulye.
tabi ki eski halinden bahsettim.
şu an herhangi bir kasabadan farkı kalmamıştır.
Kovboy filmlerinde kaçakçıların vazgeçilmez şehri.
tek banka bulunur. adı el paso bank'tır. paso soyulur bu banka.