bugün

(bkz: utanç bu ampülün altındadır)
gelmiş geçmiş en başarılı türk basketbol takımı.
isim değiştirme konusunda sürekli zırlayan takım.
değiştir kurtul panpuli.
yoksa... tehlikenin farkında mısınız? asdadasdasdasdasfasads
yok spor'a destek vermiş, yok türk basketboluna adı kazınmış bir kulüpmüş...

efendiler geçiniz bunları. bu adamlar tam bir pazarlama dehası. yıllarca reklam bütçelerini basketbol kulübüne aktardılar. basketbol kulübü başarılı oldukça efes pilsen'in satışları arttı. satışları arttıkça basketbol takımı güçlendi. her sene daha çok gencin, çocuğun, yetişkinin önce beynine kazındı. ardından midesine girdi. kesinlikle ismi değiştirmeli olan bir kulüptür.
kulüp adını "anadolu efes" ya da "efes spor klubü" olarak değiştirmek için tapdk'ye başvuruda bulunmaş olan kulüp.
yok efendim 'efes pilsen' dendiği zaman akla 'bira' geliyormuş...

iyi dinleyin denyolar!

'efes pilsen' dendiğinde büyük bir çoğunluğun aklına 'basketbol' gelir. he ama 'bira' dendiğinde aklınıza ne geliyor diye sorarlarsa; onda da büyük bir çoğunluğun aklına 'efes pilsen' gelir.
kıllı, beyaz atletli adamların zengin ettiği, vasat bira şirketi.
bu marka adı altında satılan ürünler içerisinde alkol barındırdığından içilmesi haramdır.
(bkz: koraç kupası)
Pilsen birasının türkiyede ki adı. Ama ondan çok önce bir basketbol markası.

Dayım yıllarca efes pilsen de üst düzey yöneticilik yaptı, bütün o parıltılı basketbol yıllarını doyasıya eşantiyonla yaşattı bana eksik olmasın. Şimdilerde ise ismi değişecekmiş, yok içkiyi hatırlatıyormuş.

geçiniz efendim. içkiyi bana rıdvan dilmen daha çok hatırlatıyor.

şöyle ki:

güntekin onay: hocam sizce x futbolcu nasıl? Son haftalarda iyi performans gösteriyor.

rıdvan dilmen: ya şimdi güntekin bak, iyi toplar atıyo, mücadeleye de giriyo, gol de atıyo ama yani bir alex değil.

- şimdi rıdvan hoca bunu deyince romanticomedy'nin beyni şu şekilde çalışıyor -

yine "bir alex değil" .. r'de ulama var. biralex değil. biralex değil. biralex değil

biralex

biralex

bira .. bira içmeliyim! evet.

gördünüz işte yazar dostlarım. bence rıdvan dilmen'in bu cümlesi yasaklansın.
turkish airlines euroleague* de sonunda deplasmanda da kazanmayı başarmış takım. partizan galibiyetiyle 2 de 2 yaptılar top 16 da. en azından top 8 de yer alacaklar bu gidişle. ayrıca evindeki maçlara gidin, gitmeyenleri götürün.
igor rakocevic'e bel bağlamasını sindiremediğim takım. bu takımın bugüne kadar o bölgede, marcus brown, trajan langdon, antonio granger, henry domercant, drew nicholas, dusan kecman, vlado scepanovic, ibrahim kutluay, saulius stombergas, ufuk sarıca gibi oyuncularla oynadığını düşününce daha acıyor insanın içi...
yobazlarin ismini degistirmeye mahkum ettigi efsane basketbol takimi. allah belanizi versin!!! icimden ettigim icat edilmemis küfürleri fantezilerinize birakiyorum.
olmaya devlet cihanda, bir yudum efes gibi.
bu yaz işletme stajımı yapacağım kurumdur.*
çoğunlukla edepsiz, arlanmaz sevgililer sayesinde zengin olan kurumdur.
susuzken içildiğinde muhteşem bir etki gösteren anadolu birasıdır.
basketbol takımının koçu olan velimir perasovic'in görevine son vermiş basketbol kulübü. perasovic'ten boşalan koçluk görevini sezon sonuna kadar ufuk sarıca'nın üstleneceği de kulüpten yapılan açıklamada yer almıştır.
glikoz şurublu bira... sanki çukulata,bisküvi üretiyor mübarek!gerçek şekerin maliyeti dert olmuş!! içine şurub koymayı uygun görmüş efendiler;içmeyin,içirtmeyin gidin tuborg gold için.
şöyle bir hikayesi döner bira fuarı düzenlenmektedir her firmadan yetkilileri müşterilere bira ikram ederler fuar bitişi yetkililer bara geçer Carlsberg yetkilisi Carlsber ister Heineken yetkilisi heineken ister efes pilsen yetkiliside coca cola ister diğer yetkililer sırıtarak hayırdır sen niye efes içmiyorsun? derler.
Efes yetkilisi gülümseyerek;
-tek başıma alkol almak istemem der.

(bkz: ben anlatanların yalancısıyım)
beş para etmez bi biradır. hele son dönemlerde iyice piç olmuştur. yanlış anlamayın son dönemlerden kastım 3-4 ay; böyle ağızda acayip bi tat bırakıyor. sanki dişime dolgu yaptırmışım da dişçi ağzıma aroma basmış gibi. aroma dediysek karanfil, çilek, böğürtlen, mango, ananas falan da değil ha bildiğin tahta lan. bi de kapak açılmıyor çevirince. çakmakla da açamıyoruz. e genelde dışarda içiyoruz bi kaldırım hemen imdadımıza yetişiyor tabi. *

(bkz: gereksiz mutlu son)
bıtınce uzuntu yaratan alkol markasıdır. soguk olunca efsana gider.
alkolsüz bira üreten firmadır. üretimini ise rusya'da yapmaktadır.
Hakkında şöyle bir fıkra da olan kaliteli bira markasıdır.

<<Bir gün bira fabrikalarının sahipleri bir barda toplanmışlar. Carlsberg in sahibi demiş ki "barmen bana bir carlsberg aç", almış birasını yudumlamış keyiflenmiş. Sonra Tuborg un sahibi "barmen aç bana bi tuborg" demiş içmeye başlamış o da. Becks in sahibi de, "barmen aç bakalım bir becks" demiş. içmiş o da güzel güzel. Hepsinin yüzü gülüyomuş. En son da efes pilsen in sahibi seslenmiş barmene "evladım, aç bi coca cola" demiş. Şaşırmış diğer fabrikatörler? "Neden coca cola istedin" demişler? Adam da şöyle demiş: "madem kimse bira içmiyo, biz de içmeyelim, ayıp olmasın"

boşuna demiyo adamlar, bira bu kapağın altında >>
basketbol takımının adını, danıştay kararı ile koruyabilecek bira markası. *