bugün

insanın söyledikçe söyleyesi gelen bir yargı. hele de fenerbahçeliyseniz. geçen zaytung da gördüğümden beri hunharca kullanasım geliyor.

kız arkadaşıma iyisin hoşsun ama bir alex değilsin diyip duruyorum beş dakikada bir. kız artık çıldırmak üzere.

hepsi zaytungun hatası.

edit: başlığı da left cold açmış. hiç sevmem onla aynı şeyi de düşünmem de sporla arası iyi heralde ondan o açmıştır. yoksa onla aynı şeyi düşünecek adam değilim lan.
bir xavi iniesta değil'dir aslı.
rıdvan dilmen cümlesi.

-bir alex değil değil mi güntekin?

ayrıca anasını sattığım lafı bütün gün dilime dolanmıştır...
Geçen gün spikerlerden birini şakayla karışık eleştirirkem de aynı sözü kullanmıştır. Her şeyi iyi güzel de bi aley değil demiştir.
(bkz: alex in yeri)
bir alex dünyaya bedeldir.
(bkz: yazarların alex olmadığını fark etme hikayeleri)
rıdvan dilmenin alex yavşaklığından dolayı sıkça kullandığı cümledir. ne zaman gördünüz bir galatasaraylının başka birisi için bir hagi değil dediğini. göremezsiniz kardeşim.
hagi için konuşacak olursak. bir alex değil, on tane alex eder.
(bkz: taşşağına gurban)
bu akşam rıdvan dilmen tarafından, q7, guti, simao vs gibi futbolcuların performansı değerlendirilirken özetlenecek söz öbeğidir, en esaslı yargıdır.

(bkz: iyi topçu ama bir alex değil)
-bir alex değil olm o.
+kim abi?
-quaresma.
itiraf ediyorum, alex gitsin istiyorum ya. yiter alex yiter yaaa... (bkz: üzgün similey)

ne gülüyosun yaraaammm??
bu akşamdan sonra işimiz bitti lan. rıdvan'a göre maradona bile bir alex değil. *
Tekrar kendini kanıtlamış 3 kelime.
- bir alex değil di mi hacı?
- değildir tabi abi.bir numara kaleci volkandı diye biliyorum.
(bakmayınız:messi)
(bkz: bir baki mercimek değil)
(bkz: anladım ki hiç kimse sen değil)
sürekli kullanılabilecek bir söz öbeği. ama o bağlamda bir türlü doğru zamanı yakalayamıyorum. içimde uktedir. ilk fırsatta kullanmalıyım.
2 alex.
(bkz: guti)
xavi iyi niyetli bi oyuncu alıyor-veriyor araya top atıyor dripling yapıyor ama bir alex değil. bana maç almıyor güntekin. in the tebılayı değiştiremiyor.
rıdvan dilmen'in türkiye'ye kazandırdığı yeni bir karşılaştırma tekniği...

-1 kilo muz , 1 kilo da armut alabilir miyim?
-armut dedin de abi... biliyorsun bir elma değil.
-tamam armut iptal,elma ver bana...
bir alex değil der iken kast edilen; futbolcunun yetenekleri-takıma katkısı-taraftara verdiği futbol zevki olarak kıyaslamadır.
suyun hacmi metreküp ile ölçülüyor ise, futbolcunun geldiği-var olduğu nokta alex ile ölçülüyor.
velhasıl-ı kelam, yalan mı? denilesi önerme.
hakikaten çok doğru bir tespit. bu gece de görüldüğü üzre bu adam başka..