scg oyuncusu. gecen sezon real de euroleague in en basarılı ucluk atan adamı olmustur.
bu sezon tau ceramica forması giyen sırp basketbolcudur. 2000 nba draftında 2.tur 51.sırada minnesota timberwolves tarafından seçilmiş, 2002-2003 sezonunda bu takımda 42 maça çıkmasına karşın çok az oynatılmıştır. serbest bırakıldıktan sonra da yeniden avrupa'ya dönmüş, pamesa valencia, real madrid takımlarının başarısı için ter dökmüştür. 2000 senesinden 2004'e kadar da sırbistan o zamanki ismiyle yugoslavya milli takımının formasını da giymiştir.
efes pilsen'e transfer olup oha dedirtmiş, euroleague'de sayı krallıkları yaşamış, eski tau ceramica guardı.
şu anda avrupa'da yılın transferi , şampiyonluğu kaptırır kaptırmaz soluğu türkiye'de aldı. efes pilsen in bu transferde ne kadar para ödediğini de bu arada düşünmek bile istemiyorum.
petar naumoski ve de ardindan damir mulaomerovic ikilisinin ardindan dogan 1-2 numarali pozisyondaki sikintisini gidermek adina ardi ardina yaptigi yanlis kararlar ve transferlerden vazgecip, efes pilsen'in en sonunda, mulaomerovic'in takimdan ayrilmasindan beri, yaptigi en iyi ve de en büyük transfer.

efes pilsen an itibariyle avrupanin en iyi 2 numarasini yani sütor guard'in transfer etmistir desek herhalde yanlis olmaz. tebrik ederiz.
küçük dilimi yutmama sabaptir kendisi. oldu olacak ramunas siskauskas'ı da alın dedirtir.
efes pilsen'e transfer olarak yok artık ali sami dememizi sağlayan guard.
el yakan topları elini yakmadan kullanabilen sırp guard. efes pilsen in 10 yıl öncesinde kalan müthiş seyircilerini yine abdi ipekçi yi dökeceğini umduğum bir transferdir.
sakatligi sebebiyle sirbistan milli takimindan eylül ayinda yapilacak avrupa sampiyonasi icin iznini isteyen adam. düsünülmesi gereken bir nokta gibi geldi bana. lakin bu adam tau'da catir catir oynar durumdaydi. acaba bu sakatlik cok ciddi bir sey de ve tau bunun farkinda oldugu icin mi efes'e transferi gerceklesti.

bu durum nedense beni gecen seneye götürdü ve aklima su örnegi getirdi;
(bkz: gordan gricek)

umarim düsündüklerimde yanilirim.
bugün kendinden nefret ettirmiş guard.
her yıldızın kötü maçı olur onun son olympiakos maçı onlardan biri değildir, sadece kötü başladığı bir maçtır. devamında neler olabileceği ne yapabileceği kariyerine bakıp rahatça anlaşabilecek bir oyuncudur ancak, büyük oyuncu sıradan koç isimli klasik basketbol problemlerinden birinin daha kurbanı olacaktır muhtemelen. 30 maçtır üst seviye oyunculardan kurulu bir takıma herhangi bir sistem emaresi göstermeyen durağan, sıkıcı, anlamsız bir basketbol oynatan koçun en basit hedefe ulaşamamasının ezikliği ile bok attığı büyük bir yıldızdır. isteyen, ataman da dahil 10 yıllık istatistiklerine, kazandı-rdı-ğı kupalara bakabilir. http://www.euroleague.net...yers/showplayer?pcode=ANB
guarddır, Teodosicle, giricekle, s.penn le kıyas edilemez harbı guarddır. Şuan uyum sureci yaşıyor, bunun sorumlusu ergin atamandır Nachbar,shumpert,thorton,charles smith gibi oyuncuların var ki plase olan santiago kasun kayayı daha saymadım , sen bu oyuncuları takım yapamadın, Hocam oKadar transfer yapan eskı takımın Sienanın italyan coachunu damı hic izlemedin danısmadın Madem olmuyor neden eskı asistanına sormadın diye kızılası hoca yuzunden BOYLE bir euroleague mvpsini bir AĞız tadıyla izleyemedik.
bugün oynanan maccabi electra tel aviv-efes pilsen maçında ergin ataman'la kavga ederek ipleri kopardığını dünya aleme ilan eden oyuncu. kusura bakmasın ama hiç oyundan çıkmak istemiyor, yine kusura bakmasın ama o kadar hata yapıp bu takımla antremana çıktığına sevinsin.
ismi özellikle ona koçluk yapmak yerine kabadayalık yapmaya çalışan ergin ataman'dan daha büyük olan büyük basketbolcu. asıl efes pilsen dua etsin ki böyle ekstra bir oyuncuya sahip. ve efes pilsen beddua etsin ki bu kadar berbat bir koça sahip.

edit: efes pilsen'den büyüktür tanımı doğru olmamış. kabul edilir özür dilenir.
kimse kusura bakmasın ama efes pilsen fenerbahçe ülker ya da gs cafe crown ya da beşiktaş cola turka değildir. igor rakocevic büyük oyuncu, evet, ama efes pilsen'den büyük demek cehalettir. efes son yıllarda sıçıyor olabilir ama bir gidin bakın bakayım efes'in tarihine ne görceksiz.
efes pilsen le yollarının ayrılacağını tahmin ettiğim basketbolcu. geldiği günden beri hiç birşey veremedi zaten. hafızalardaki oyunu çok geçmişte kalmış. gitmesi hayırlı olur. olur.
kadro dışı kalmış basketbolcu. bundan sonra olay yönetime kaldı. ama bunların dışında ergin ataman'ın kendi hatasını kendi yüzüne söylemesi hoş olmuş; "kadroya almadığım oyunculara(sinan güler'den bahsediyor) haksızlık ettiğimi düşünüyorum. şunu anladım ki bana adı yıldız olan değil takımla bütünleşmiş oyuncu lazım."
şimdi youtube'dan malum olayın videosunu izlediğimde farkettim ki kendisiyle beraber ergin ataman'ın da gitmesi gerekiyor efes'ten. ergin ataman şunu bilmeli ki bu kadar para kazanan ve egosu bu kadaar büyük oyunculara alt yapı oyuncuları gibi davranamazsınız. tabi adınız obradovic, pesic veya ivkovic değilse. o yüzden rako'nun o videosunu bir kez daha izlerken farkettim ki adı bugüne kadar disiplinsizlikle asla yan yana gelmemiş bir oyuncuyu bu psikolojiye sokabilen koçun da bu takımda işi yok. rako kaybedildi sağlık olsun yenisi bulunur ama bu gidişle nachbar da kasun da kaya da kaybedilecek. sağlık olsun hepsinin yerine yenisi gelir. ama efes pilsen kaybolursa yerine yenisi gelmez. balık baştan kokarmış o zaman reçete belli; sırasıyla engin özerhun-ergin ataman-igor rakocevic.

edit: bu da link;

http://tinyurl.com/yl3kz6k
yazdığı twit'lerle tam bir profesyonel olduğunu bizlere gösteren basketbolcu. hayır şu twitleri okuyorum; sonra gitmese lan bu adam diyorum. en beğendiğim twiti ise şu oldu; "back to team practise 5 pm. dunno if i will play tomorrow but i hope we beat big team like fenerbahce is.we would lead 1-0 in playoffs then!"

http://twitter.com/igorrakocevic
2010-11 Euroleague sezonu 6. haftası itibariyle 3.17 turnover ortalaması ile 5.liği paylaşan, bencil, sevimsiz basketbolcu. O değil, Perasovic'in de başını yiyecek. Hayırlısıyla gitse de kurtulsak.
yuroligin tüm zamanlarının en önemli skorerlerinden biri, iki kez sayı kralı olmuş bir oyuncudur kendisi. şahsen çok beğendiğim, gençlik yıllarında şut atabilen atletik bir avrupalı olarak nba tecrübesi yaşamış bu kardeşimiz, istanbul' a geldiğinden beri içine şeytan girmiştir. sırbistan' da kendisine rakokiller derler ama şu sıralar efes' i öldürmekle meşgul. son banvit maçında son hücumda drive ederken çaldırdığı top ortaokul düzeyinde bir top kaybı olup, bende ''ya verin paramı da ben gideyim'' izlenimi bırakmıştır. hala topu çemberden geçiriyor orası ayrı ama onun dışında felaket oynuyor.
efes'in ipini çektiği sezonda euroleague sayı krallığının 3. basamağındadır.
mal. takıma zarardan başka bişey vermeyen adam. her hareketi zarar. en kritik yerlerde top kayıpları yapar, olmıcak şutlar atar, az önce de nerdeyse maçı kaybettiriyodu.

Özet:takımdan gitmesi gereken virüs.
bugünkü real madrid maçında bir kez daha takımın ağzına sıçmış adam. bu kadar mı gamsız oynanır lan bir oyun! nasıl şuursuzluk lan bu!!!
seni değilde, seni o göööööözüm, fundamentali yüksek, bir zamanlar avrupanın en iyi savunmasını yapan takıma transfer eden adamla az biraz yalnız kalmak istediğim sözüm ona basketbolcudur.