bugün

Duygusal davrandığı her durumda yarrağı götünde hisseden ve mantıksal açıdan bakmayı kendine ilke edinmiş ya da zamanla mantığa dönüşmüş adam. Ben, sen, o ve onun, bunun, şunun çocukları arasında vardır bunlar.
tanım: mutlu adamdır. hep kendim için düşünmüştüm bu modeli. çok özendim çok. aklından kırk bin düşünce geçen bir insan nasıl özenmez düz adama? düz lan işte. dümdüz. oh, mis.

- hiç sorgulamadan evlenmek istiyorum mesela. hiç tartmadan karşımdakini.
- tüm sosyal aktivitelerimden sıyrılıp evimde çay içip dizi izleyen ben olmalıyım evet.
- sosyal ağlarda takılmamalıyım. takılacaksam da feysbukta iki video izleyip bildirimlere bakıp kapamalıyım.
- kitabın hiçbir türlüsünü okumamalıyım.
- siyasi meseleler üzerine düşünmemeliyim.
- ülke nereye gidiyor? dünya nereye gidiyor? nerde bu devlet? banane lan! yorumlamamalıyım hayatı.
- kahveye gitmeliyim arkadaşlarımla belki. * *
- çekirdek alıp eşim ve çocuğumla sahilde bir banka oturup bir süre sonra da hadi eve gidelim demeliyim.
- taraftar olmalıyım. bu ibneler hep böyle yapıyor diye kızmalıyım maç izlerken.
- diziye doyurmalıyım bünyemi. erkek karaktere "vay gayat" demeliyim. kadın karaktere "la içme onu içme!" diye haykırmalıyım. sonra aşıklar kavuşamadı diye "anasn avradn.. s*keyim bu dünyanın" demeliyim. "ya nedir bu ali rıza bey'in çektiği?" demeliyim. iş yerime gelen dostlarım da yorumlamalı o diziyi. "o karı tam bir o.pu zaten" demeli. hepimiz diziyi iliklerimizde hissetmeliyiz.
- "ne derdin var lan?" dediklerinde "kuponum yattı amk." demeliyim. ya da "o plazmayı alamadık müdür. indirimdeydi de" demeliyim.
- rahat olmalıyım lan.
- satmışım bu dünyanın anasını adamı olmalıyım.
- düz adam olmalıyım.

ekmek çarpsın çok istiyorum.
insanın hevesini kaçıran karma sayısıdır.
diğer arkadaşları okula farklı renk kıyafetlerle gelmek için yırtınırken gömleğini pantolonunun içinde tutabilen, kravatı gevşeneniş ve ceketi üstünde duran liselidir o.
sami isimli bir karekterin genel mantelitesinin kısaltılmış hali. yer yer güldürür.
evinden işine , işinden evine giden asosyalliğin dibine vurmuş ve hatta gülümsemesi bile mekanikleşmiş zavallı adam.
fenerbahçenin eski şilili futbolcusu maldonado.
sözlük karmalarından birisi ve en gıcık olanı zannedersem.

sonra uyuyan dev vs. falan.

hepsi gıcık gibin, ibne gibin bişey.

karmalar felsefi akımlarla adlandırılsın bence.

düz adam, uyuyan dev nedir ya.

erman toroğlu olmaya razıyım.
ben butonuna tıkladığımda sözlüğün bana verdiği isim olarak karşıma çıkan tabir. hoşuma da gitmedi değil hani.
gündemde her yerde çalınan şarkıyı onun telefonunda bulabilirsiniz. beğensin ya da beğenmesin direk ekler. çünkü herkes onu dinliyodur.
bir uludag sozluk karmasi adi.
çok garip bir karmadır.

iyide ben adam değilim ki.
sosyal olmak deyince aklına sinemaya gitmek gelir.
bikaç gün evvel gördüğüm ismi lazım değil şahıstır.
espri yapmak uğrunda "ABD den Midemiz bulanıyor, Onların yaptıklarından Başımız dönüyor, canımız Güzel yarınlar Çekiyor.. Bunlar hep Gebe olduğumuzun kanıtı" diyebilmiştir.
en sevdiği futbolcu messi'dir.
Düz adam diye bir ayrım yoktur, adamlar zaten düz mantıkla yaratılmıştır.
yokluğunu en cok hissettiğim adam'dır..
gerçektir en başta. kıvırmaz, oynamaz, rol yapmaz.. varsa; var, yoksa;yoktur o.
arası yoktur.ya seninledir ya hiç. gösteriş meraklısı değildir bi defa
canım, cicim, aşkım tavırlarında değildir, yavşamaz, yılışmaz, salça olmaz.
neyse o dur..
ben böyleyim'der.. düz bi adamım ben biliyorsun'..
biliyorum..
ve ben o'
düz adam'ı
çok özlüyorum.
ailemdir. bende bu grubun içinde olmasaydım bu kadar malzemeyle bi absürd komedi senaristi bi komedyen bi bişey olabilirdim. ama olamadım neden çünkü aynı genleri taşıyoruz. vay anassını.

not: yazamıyor olabilirim ama düz adamlar komiktir. iyidir iyi.
ne zaman ygs gibi sınavlar hakkında bi' konu açılsa, ''önemli olan puan değil, sıralama'' demekten kendini alamaz.
--spoiler--
arada bir google earth'e girip kendi mahallesine, evine falan bakar.
--spoiler--
aşırı sürat yapmayı engellemek için yola konulan tümseklerden gecerken içi hep bir hoş olur.
çevir aç kapakları çakmağıyla açan adamdır.
bayan yazar olarak edindiğim karma sıfatı.
password'u password olan adamdır.
masaüstü arkaplanı windows yüklendiğinde nasılsa öyledir hiç değiştirmez onu.
(bkz: aa bu ben lan)