bugün

artık dünya evine girme istediğini annesine, babasına, patronuna, komşusuna duyurmak isteyen bireyin söyleyeceği söz.
Söyleyen kişiye göre ve söyleyiş tarzına göre farklılık gösterir.

Kız babasına söylüyorsa, bir erkek sevgilisine söylüyorsa, bir bayan sevgilisine söylüyorsa, bir rakı sofrasında biri tarafından söyleniyorsa, kız kıza oturulurken söyleniyorsa, bir kul tarafından Allah'a söyleniyorsa, iki arkadaştan biri tarafından söyleniyorsa, 10 yaşındaki bir çocuk tarafından söyleniyorsa, 90 yaşında bir nine tarafından söyleniyorsa vb. farklı farklı tepki alacak cümledir.
bayanların çevrelerindeki akranlarının evlenmiş olma durumuna göre evde kalma korkuları başlayınca söyledikleri cümledir. bu köydekiler için 20, şehirdekiler 25'ini geçtikten sonrasıdır genellikle.
erkekler için ise iki tarz durumda söylenir:
1. eğer erkek köyde veya cinselliğe kolay ulaşamayacağı bir yerde ise 18'ine gelince söylemeye başlar.
2. cinselliğe kolay ulaşabileceği bir yerde ise cinselliği yaşamaktan artık sıkılınca, en erken 30'undan sonra söylemeye başlar.

(bkz: istisnalar kaideyi bozmaz)
(bkz: genelleme yapmanın dayanılmaz cazibesi)
her insanın her yaşta söylediği sözdür. artık biyolojikmen çocuk yapma duygusu tüm bedenimi kaplamıştır. evet kabul ediyorum evlenmek istiyorum.
evlenmek için yanıp tutuşan birinin söyledigi bisözdür.

çocuk istiyordur hayatta yapabilkecegi herşeyi yapmıştır hatta en iyisini bile bu yuzden artık evlenmek istiyordur.

taliplerimi bekliyorum.tipime pek bakılmaz ama çocugum çok da çirkin olmaz yani.
önce evliliğin tanımını bilmesi gerekir.
evlilik, iki kişinin teker teker değilde bir araya gelerek hayatı birbirlerine zindan etmeleridir.
evlenmek isteyen bireyin haykırışıdır.

okulum uzuyor evet, hayatım bombok, gelsin biri evlenelim direkt sorgusuz sualsiz.

not : ciddiyim.okulum uzadıgında babama nasıl açıklıycagımı dahi bilmiyorum.kalacak bi evim olsun yeter yani.severiz nasılsa birbirimizi dimi.haa olmadı formalite icabı da olabilir.
yalnızlıktan kudurmuş birinin sözüdür.
(bkz: seks yapmak için evlenmek)
Namussuz birinin söylemeye hakkı olmamalıdır.
uygun ücrete elimizde güzel kızlarımız mevcut diyecek bir şahsı muhteremle tez vakitte karşılaşmasını dilediğim kişi isteğidir.

böyle isteğe anca böyle bir şekilde cevap bulunur.
(bkz: erkekleri evlilikten soğutan nedenler)
evlenmek isteyen birinin dile getirmesidir.
https://www.youtube.com/watch?v=wsWkcaqdBrk
(bkz: sözlük bana koca bul lan allahsız)
Bekarlık canına tak etmiş kişinin isteği. Esra Erol'a çıkması önerilmelidir.
sonu evlilik programlarına varan hadise durumudur.
sen bi kız bul nasılmış kızı anlayana kadar emekliliğin gelir zaten . sonra evlenme karar verirsin.
(bkz: goca istiyom gel beni al)
(bkz: sen evlenme lan ayı)
Paket mi yapalım burda mı yersiniz?
Koca istiyom gel beni al , al beni lan gel gel beni al.
(bkz: beyfendiye karı yollayalım)
(bkz: genelevlerin kapatılması)
Hep istiyoruz da bizle evlenmek isteyen çıkmıyor karşımıza. Bırak evliliği doğru dürüst sevgili bile olan yok.