bugün

entry'ler (541)

ikizler burcu erkeği

yaşanmış bir kısa olay :

-abi albeni ne kadar ?
+1 lira
-hmm.. metro ne kadar
+75kr
-o zaman sen bana bi çokonat ver.
+...
-..

olayın kahramanı da benim saygılar.

karşıdan karşıya geçerken gelen yavaş araba

kişiyi ikilimde bırakan araba çeşidi.
şöyle ki : herhangi bir üst geçitten geçmiyorsanız önce belli bi konvoyun * geçmesini beklersiniz ; ama konvoyun sonuyla diğer bir konvoyu bağlayan , ne hızlı ne yavaş giden bir araba vardır ve sizi geçip geçmeme konusunda tereddütte bırakır. ya geçecek ve küçük bir macera yaşayacaksınız ya da ağaç olup bekleyeceksinizdir.
bu olayda değişmeyen tek şey o şoförün küfür yemesidir.
(bkz: based on a true story)

al pacino

oyuncu olmasaymış mafya babası olurmuş..

sokakta koca kulaklıkla dolaşan yurdum insanı

birazdan 100 metre serbestte ülkemizi temsil edecektir. ~http://www.google.com.tr/...ved=1t:429,r:13,s:88,i:54~

i am legend

filmde will smith'in dvd dükkanındaki mankene titreye titreye 2 kere 'please say to me hello' diyişi yalnızlığı çok iyi anlatır.

uludağ sözlük

değişmekte. sol frame e bakınca herkes bi kendini , dertlerini anlatma girişimde bulunuyor. sanki daha bi inci/forum tarzı olmuş. yani tanım yapılmasa sözlük olmaktan çıkacak az kaldı. entriler sohbet tarzında sanki ; küfürler, lanlı lunlu konuşmalar, bi esneklik var. herkes içini döküyor. herkes içinden geldiği gibi.

ya da bana öyle geldi.

not: entriyi şikayet amaçlı girmedim takılın. *

allah a inanmıyorum ama bir güç var

aslında allah korkusu olan ama inanmıyormuş gibi gözüken kişi söylemi. göt korkusundan oluyor bunlar.

lionel messi

doğum günü kutlu olsun , futbol zevkini asla yitirmesin.

tanım : 25 yaşında dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcusu.

esed çocuk öldürürken izlemek

bizi hiç ilgilendirmeyen olaydır. bm denen bi örgüt var arkadaşım. ayrıca darbe yıllarında solculara işkenceler yapılırken kimse gıkını çıkaramıyordu. adama derler sen önce kendi ülkende barışı sağla diye dimi ?

22 haziran 2012 suriye nin türk jetini düşürmesi

mümkünse suriye'nin özür dilemesini beklemek en mantıklı tercihtir. bizimkiler ne diyor : savaş da savaş! sanki çok güzel bi şeymiş gibi... birilerinin size savaşın counter strike'daki gibi olmadığını söylemesi lazım.

insanlardan nefret edilen anlar

bir rekabet esnasındaki yüze yansıyan çirkin hırs.* *

sözlük yazarlarının şu an düşündükleri

sıcak..

yazarların nicklerinin dezavantajları

benden tiskiniyorlar.

usta işi gol vuruşu

henry bu vuruşların ustasıydı bir zamanlar. kalecinin uzamayacağı yere 'cuk' diye oturturdu. *

kitap okumayı seven sözlük yazarları

sözlükteki uzun entryleri onlar girer , onlar okur.

düz adam

gündemde her yerde çalınan şarkıyı onun telefonunda bulabilirsiniz. beğensin ya da beğenmesin direk ekler. çünkü herkes onu dinliyodur.

david goffin

geleceğin yıldızı olabilir. bunu bir maçta söylemek yanlış tabi ama adeta federer'in gençliğindeki gibi oynadı.

(bkz: küçük federer)

göğüs kılıyla övünen ezik erkek

(bkz: kılda keramet olsa götte çıkmazdı)

götü kalkık sayısal öğrencileri

boğaziçi üniversitesini kazanıp diplomat olacağını zanneden sözelcilerden daha akıllı öğrencilerdir. elle tutulur bi işiniz olmayacak lan...

edit büdüt : hukuğu ayrı tutuyorum.

küçükken çizilen resimlerdeki hatalar

mavi ağaç.