ingiltere'ye giden Türk sığınmacıların bindikleri botlarla geçiş yaptıkları Fransız şehri.
Son bir yılda ingiltere'ye geçen türk sığınmacıların sayısı % 171 artarak 3.060'a yükseldi.
Elbette bunların bir kısmı Türkiye vatandaşlığını bir şekilde almış olan Afrikalı ve Orta Doğulu göçmenler.
havalı bir afişe ve fragmana sahip olması da bir christopher nolan eseri olması da bu filmin itibarını kurtarmaya yetmez. başarısız kurgu, dağınık öykü. uzak durulması gerekir, zaman kaybından başka bir şey değil bu film.
fena olmayan nolan filmi.daha iyilerini gördük. mesela hacksaw ridge çok daha iyidir bence.
Bomboş bir film, ne doğru düzgün bir hikaye örgüsü var , ne izleyiciye bir şeyler anlatmaya çalışan bir konusu ne de karakterleri. Arada bir zaman belirtiliyor, bazen olaylara ait sahneler bir ileri bir geri gidiyor ama ne mantıkla bunun yapıldığı meçhul.
Şu, filmi savunanların yarısı eminim yönetmen Nolan değil de başka biri olsa bok atardı filme.. Nolan'ın en kötü filmi değildir, ama beklentilerin en çok altında kalmış filmdir..
Christopher Nolan'in 2017 model 'sanat' filmi.

Bu film Nolan'in diğer filmlerine kıyasla daha sönük kalmış diyebiliriz. Filmde, herhangi bir filmin içermesi muhtemel konular olan aşk, kahramanlik, arkadaşlık gibi konulara değinmiyor. Ancak ana teması olan savaş psikolojisini hiç bu tür numaralara gerek duymadan pür bir şekilde aktarıyor.

Film izleyicisini sıkabilir gibi bir görünüm uyandırdı. Bu da filmin amacına ulaşmış olduğunu gösteriyor çünkü film zaten kahramanliktan arındırılmış bir savaş psikolojisini size gösteriyor. Dahası film kapana kısılmış bir ordu askeri konu aldığından sıkması çok daha olasi oluyor.

Sözün özü, Nolan yine iyi iş çıkarmış ancak kendisinden beklenenin altında kalmış gibi görünüyor.
Ben bu filmi nedir kim çekmiştir bilmeden izledim. Uçaktaki kamera açısından Nolan olduğunu anladım. Götüm götüm kaçan ingiliz ordusunu anlatan bomboş film.
bir iki detay içinde bomboş film.
Bizim icin buyuk bir utanc.
Beynim de olusan tek olgu Büyük bir başarısızlık, bir de goring denen uyuşturucu bağımlısı.
Christopher Nolan filmleri açısından zayıf görünebilir ama izlerken hiç sıkılmadım, diğer savaş filmlerine göre çok farklıydı, hafiften gerildim sanki Se7en izliyormuşum gibi hissettirdi bana. Tek sıkıntı replikler zayıf, karakterler nerdeyse hiç konuşmuyor, özellikle Tom Hardy. Nolan'ın Tom Hardy'i bu filmde oynatmasının hiçbir anlamı yoktu bence, ünsüz bir aktör oynatsa değişen hiçbir şey olmaz film açısından. Tom Hardy oynamasa sadece "filmde Tom Hardy oynuyor izlemeliyim" diyen kesim filmi izlemezdi. Ben Tom Hardy'nin bu filmde oynamasının sebebini gişe olarak düşünüyorum çünkü Tom Hardy'nin filme hiçbir katkısı yok. Doğru düzgün repliği bile yok, suratı bile sonu hariç gözükmedi. Film hoşuma gitti ama özellikle Fionn Whitehead, Harry Styles'ın olduğu kısımlar. Ayrıca Tom Glynn-Carney'in olduğu kısımlar da bayağı hoşuma gitti. Harry Styles'ın performansını beğendim. Fionn Whitehead filmin en iyi karakteriydi bence.

Edit: Tom Hardy en sevdiğim aktördür.
an itibariyle, ikincil düzeyde öneme sahip olanlardan 3 adet oscar ödülünü kazanmış olan film.
içtenlikle söyleyebilirim ki christopher nolan'ın en vasat ve en rezil filmidir. izleyene hiçbir şey katmaz.

insan alışınca memento, prestige, inception tarzı yapımlara bunda da öyle bir şey arıyor ama nafile.

diyalog sıfır, konu bütünlüğü sıfır. zaten nolan'ın filmde o one direction'daki topu oynattığını görünce direkt çaktım kepaze bir yapım olacağını.

izlemeyin, izlettirmeyin.
Benim begenmedigim filmdir. Boyle bir bayiklik var filmde. Savas atmosferini ve bunalimi vermek icin yapilan seyin izleyicinin seyir zevkini etkiledigini dusunuyorum. Belki de ben duz bir adamim biraz, bilemedim.
savaş filmi olduğu kadar gerilim filmi de sayılabilecek başarılı bir film. sonunda klasik ingiliz ve amerikan propagandası ve gazını vermişler, bence o muhabbetlere girmelerine gerek yoktu, ama geneli ilgiyle izlenen, zaman zaman oldukça yüksek gerilim düzeyine ulaşan; ayrıca da savaşın fecaatlerini ve ne kadar kötü bir şey olduğunu vesileyle bir kez daha anlamayı sağlayan bir film. insanoğlunun savaş denen hengamede içine düştüğü boşluğu ve zorluğu algılamak açısından ilgi çekici olabilir, seyredilesi bir film.
oscar'dan eli dolu dönerse, bir daha oscar izleyeceğimi sanmıyorum.
film çok "ee bunun bir nanesi yok" filmiydi.
(bkz: hans zimmer)
savasta herkesin can derdinde oldugunu, savasta bile askeriyenin nizam ile isyaptigini, salak hitlerin ordaki ingilizerin geri donmesini engeleyeydi savasin gidisatinin cok degisecek oldugunu gosteren film.
filmi genel manada beğendim asıl bir kahraman arıyor gözleriniz ama yok film farklı bir tarzda yapılmış ve birazda ingilizleri övmüşler öyle değişik bir film ama görsel olarak güzel bir film.
harry styles hatrına izlediğim film. bence gayet yetenekli umarım başka filmlerde de görürüz aksanını yediğim.
izledim. çipil gözlerim masraf saydı.
yetersiz bir film gibi geldi. nolan ismi geçince daha büyük beklentiler içine girmiştim fakat olmadı. vasat veya rezalet diyemem ama güzel, iyi de diyemiyorum

(bkz: sana puanım 5 kanka)
gayet güzel film. aksiyon değil filmin türü insanlar bunu anlamıyor.
Christopher Nolan a tek soru; sebebi neydiki?

http://www.imdb.com/title/tt5013056/?ref_=nv_sr_7
Valla ne yalan diyim beğenmedim. Bu ne olm.
Ne savaş var ne dolu dolu aksiyon var.
ilk kez bi filme kötü entry giriyorum glb.