1. 1.
  genellikle çocuk hallerinde gördüğümüz bu hastalar birbirlerine benzerler
  3 -3 ... diablo7_
 2. 2.
  genelde ileri ki yaşlarda ki kadınların çocuklarında görülür. çünkü yumurtalıkları yaşa bağlı olarak dejenere olur. bununla birlikte sağlıklı yumurtanın döllenmesi diğer yaşlarda ki kadınlara göre zordur.
  çocukların yüz tipleri birbirinin aynıdır. ağızları açık, boyun bölgesi kısadır.
  -1 ... kacak kelebek
 3. 3.
  genetik temeli insandaki 21. kromozomun normal bireylerde 2 iken kişide 3 adet olmasına dayanan hastalıktır.en tipik belirtisi zeka geriliği olup çoğu down sendromlu hastaların tipik bir görünüşü vardır.
  2 -1 ... pellet
 4. 4.
  akraba evliliğinin en yaygın sonucu olmakla beraber, vatandaşların bu cahil ebeveynlere sövmesiyle şenlenen ortamlar yaratan durumdur. bu çocuk bana hiç benzemiyor diye karısını vuran adamlar vardır, vallaha bak!
  5 -10 ... impayatoy
 5. 5.
  "akraba evliliğiyle pek sıkı alakası olmamakla" birlikte genelde ileri anne yaşından kaynaklanan bir genetik hastalıktır.
  7 -1 ... pellet
 6. 6.
  Down sendromlu çocukların klasik mongoloid bir görüntüsü vardır.
  Baş normalden küçüktür. Yüz görüntüsü karakteristiktir. Yüz profilden düzleşmiştir, dil büyüktür ve dışardadır. Ortalama zeka geridir. Erişkin yaşa ulaştıklarında zeka yaşı olarak 8 yaşındaki bir çocuğun kapasitesine ancak erişebilir. Genel olarak erişkin dönemde başkalarına bağımlı olarak yaşayabilirler. Özel eğitime ihtiyaç duyarlar.
  4 -2 ... insensible
 7. 7.
  (bkz: mongolizm)
  ... confusedy
 8. 8.
  genetik kökenli doğumsal bir kromozom anomalisidir.
  annenin 35 yaşından sonra doğum yapması veya babanın ileri yaşta olması down sendromlu bebek sahibi olma oranını arttırır.
  down sendromlunun dış görünümü: down sendromuna özgü tipik yassı yüz görünümleri vardır. ağız kaslarının gevşekliği nedeniyle ağız genellikle açıktır. vücuda oranla baş küçüktür. ense boyu kısa ve ense geniştir. saçlar düz ve seyrektir. burunları basık görünümdedir.gözler çekik ve birbirinden ayrı görünür.
  2 -1 ... celibon
 9. 9.
  normalde her insanda 23 çift olan kromozomlardan 21. kromozomun 3 adet olmasıdır. Yaklaşık olarak 1000 canlı doğumda 1-2 oranında görülür.
  1 ... 1.x.1
 10. 10.
  kromozom diziliminde 21.kromozomun farklı olamsı normalrden fazla olmasıdır.bu kişiler zeka seviyesi olarak diğerlerinden farklıdırlar.dış görünüş olarakta kısa boyun kilolu ve çok sevimlidirler.eğitilebilir düzeyde olanlar kendi ihtiyaçlarını görebilir.
  1 -1 ... kıvırcık salata