bugün

ermeni asıllı düdük üstadı, erkan oğur'la insanın içini yakan "fuad" adlı bir albüm yapmıştır, Ayrıca Michael Brook'la yapmış olduğu "black rock" da ayrı bir güzelliktir.
gladyatör filminin soundtrack ını yapmış ermeni asıllı düdük ustasıdır. ermenistan da kültür bakanlığı yapmıştır zamanında.
"michael brook" ile "black rock" albümüne de imza atmış her iki albümde de düdüğüyle perdesiz gitar ve e bow a eşlik etmiştir.
ermeni müzik üstadı.devlet sanatçısıdır ayrıca ve gladyatör flimine yaptığı müzikal anlamda katkı unutulacak gibi değildir.
I will not be dead in this world adlı çalışmasıyla beni yüreğimden vurmuş müzik üstadı.
duduk gibi ses genişliği son derece sınırlı bir enstrümanla, insanı ağlatabilecek derecede güzel tınılar yakalayan, dle yaman adlı ermeni ezgisini en iyi yorumlayan müzisyendir.
erkan oğurla dönüş yolu çalışmasına imza atmış ermenistanlı sanatçı.
(bkz: yes pucur yaris pucur)

(bkz: siresi yarisdaran)

(bkz: lorik) *
duyulabilecek en etkileyici seslerden birisidir. faşist olmama rağmen dinliyorum. yakında ahmet kaya da dinleyeceğim. söz! *
erkan oğurla tünel adlı şarkısı biraz mercan dede tadında olsa da başarılıdır.
düdük calarak meshur olan ermeni. Turkiye yerine baska bir ulkeye gitseydi degil meshur olmak, herhangi bir sozlukte ismini tasiyan bir baslik bile acilmazdi. bu zevata buyuk sanatkar, virtuoz diyen sukeranin itri'den haberi bile yoktur.
tartışmasız bir ensturmana verilebilecek maksimum duyguyu veren kişidir. hele ki bu ensturman da duduk olursa.
sayat nova isimli çalışması beni benden alır götürür başka diyarlara... dinlenilesidir.
en iyilerinden biri için; (bkz: mayrig)
aslen musludur, anasi babasi sama surulmus, oradan da ermenistana gitmislerdir.. erkan ogurla olan calismalari muhtesemdir..
güzel eserleri olan , bağrımızdan çıkmış bir sanatçıdır. ergenekon çakallarının katliam listesinde 233. sıradadır.
(bkz: körfez savaşı resmi şarkısı)
(bkz: the feeling begins)
(bkz: peter gabriel)
(bkz: the last temptation of christ soundtrack)
90'lı yıllardaydık ve o zamanlar cd çok lükstü ve cd çalarım da yoktu zaten, albümleri ancak kasetlere kaydettiriyorduk. o günlerin birinde o kasetlere kayıt yaptırdığımız yerde ilk kez bu ihtiyar ak saçlı ustayı dinledim ve hemen orada kaydettirdim albümü kasete... albüm kasetler arasında kaybolmasın diye de kasetin üstüne "anadolu" yazdım çünkü onun sesini duyduğumda işte bu anadolu'nun sesi olmalı demiştim... ve hala dinlerim...
tek farkı ermeni olması olan zevat. başka bir ülkede esamesi okunmaz. ama ermeni seviciler yüzünden sanki iyi bir sanatçıymış gibi lanse ediliyor.
"gasparyan'ın büyük bir birikimi var. sazını müthiş çalmak, gösteri yapmak, yanık nağmeler üflemek derdi değil. yaşarmış, birşeyleri hatırlarmış gibi çalıyor. duyabildiğim kadarıyla en güzel hicaz makamını çok yanık üflüyor, hüseyni makamının ezikliğini hissettiriyor."

erkan oğur

serhat yedig, hürriyet, temmuz 2001
https://youtu.be/RvhU7Th9_OI

böyle berbat bir müziği yapan afedersiniz ermeni düdükçüsüdür.
bütün çalışmaları harikulade olsa da menag jamport em/yes kez tessa parçası, baska güzel.

bu parçanın fonda olduğu, ismet özel'in partizan şiiri vardır, dinlenilmesini siddetle tavsiye ederim.
https://www.youtube.com/watch?v=KgKn05GtaWE

rock soslu düet...
(bkz: Brian May) & (bkz: Djivan Gasparian)
Değerli bir müzisyendir. Sarı gelin'i çok güzel çalar.
Adının türkçesi civandır. Geçen yıl abd'de 93 yaşında ölmüştür.