bugün

Queen'in efsanevi gitaristi. Dunyanın en iyi rock gitaristleri kategorisine kesinlikle girer. Ayrıca pena kullanmayıp da cok eski bi ingiliz paund u kullandıgı solenır. (bkz: Coin)
queen in deli çalan gitaristi.ve onun gitarındaki ton çok özeldir yani tektir.çünkü babası ile yaptıgı için özeldir ve tektir...
93 gnr konserinde canlı canlı dinleyip ölsemde gam yemeyeceğim ulu gitarist.
Muhtesem gitarının ismi Red Special'dır.Kendi ağızlarından Steve Vai,Slash,Metalica gibi ünlü gitarist ve gruplara esin kaynağı olmuştur.
(bkz: too much love will kill you) brian may'in solo albümünün en sağlam şarkısı. tabi asıl freddie' den dinlemek gerekir ki,o zaman şarkının neden yazıldığını daha iyi anlarsınız.
afronun yakıştığı tek beyaz insan olduğunu düşündüğüm aşmış gitarist
queen den önce smile ve starfleet project adlı 2 tane, queen den sonra ise back to the light, another world, furia ve brixton academy olmak üzere 4 tane albüm çıkarmıştır. furia soundtracktir, brixton academy çoğunlukla queen şarkılarından oluşan bir konser kaydıdır. back to the light ve another world solo albümleridir. smile albümü smile grubunundur, starfleet project te ise eddie van halen la beraber çalışmıştır. gitarı çalmaz konuşturur, queen in en sevdiğim elemanıdır ayrıca.
ingiltere'nin exeter üniversitesi tarafından kendisine fahri doktora ünvanı verilmiş olan efsanevi gitarist.
rahmetliyle beraber farklı bir too much love will kill you yorumu için;

http://www.youtube.com/watch?v=C7FGPIRJx6I
uğruna dağları taşları delinesi insan. yüceltmeyin böyle mahlukatları efendim diye de iç geçiriyorum hani pek insan gibi biri değil kendisi. şu işe bakın adam hem bir astrofizikçi hemde dünyaca ünlü bir gitarsit. gitarının nasıl yapıldığına hiç girmesek daha iyi olacak sanırım.
o, artık bir rektör.

http://www.ntvmsnbc.com/news/426884.asp
"böyle bir rektöre sahip üniversitenin bahar şenliğine gidilir arkadaş!" dedirtip bizi mayıs ayında ingiltere yollarına düşürmesi muhtemel gitarist ve bilim adamı.
pena yerine madeni para kullanan adam.
ne kadar muhteşem bir gitarist ise aynı oranda berbat bir yorumcu.*
özellikle we will rock you gibi bir efsane şarkıdan nefret etmek istiyorsanız bu abinin yorumuyla bir dinleyin.

not: bu bir eleştiri değil elbette. muhteşem virtüözlerin çok iyi yorumcular olmaması müziğin bir gerçekliğidir zaten.*
o çaldıgı gitarıyla benı delen eden, süper ve gencken yakısıklı olan gitarist.
her şeyiyle farklı olan adam. kendisi de en az gitarı red special kadar özeldir. 120 yıllık eski bir şöminenin parçalarını barındıran ve bir motosikletin yaylarından yapılan tremolo çubuklu gitarıyla "gitar" kavramına farklı bir yorum getirmiştir.
i want it all , the show must go on ile beraber queen'in pek çok şarkısının bestecisi muhteşem gitarist. aynı zamanda astrofizikçidir kendisi.
canlı performans da love of my life'ı freddie mercury den daha iyi söyleyebilen adam
slashle aynı sahnede bulunması o kadar güzel bir andır ki. bir tek jimmy page eksiktir orda.

(bkz: tie your mother down)

the show must go onda ise beni benden almaktadır ve en sevdiğim 3. gitar solosunu çalmaktadır. diğerleri için:

(bkz: pink floyd - comfortably numb)
(bkz: deep purple - mistreated)
efsanevi queen'in efsane gitaristi. Ayna zamanda bir fizikci ve rektor. Yasayan efsane. Freddie mercury'in golgesinde kalmistir. o sesin golgesinde kalmasi kacinilmazdi zaten. dunyanin en iyi 5 gitaristinde biridir hic suphesiz. Bir de too much love will kill you'yu soyleyisi insani alir goturur. Olmeden once gorulmesi gerekendir.
queen'in gitaristidir. kendisine özel red special adlı bir gitar kullanır ve gerçekten gitarı çalmaz bambaşka bir şey yapar gitarla.

ayrıca sabahın köründe eski bir queen konser kaydını izlerken uzun saçlı kıvırcık halini görüp saçlarımı niye kestirdim lan ben diye üzülmeme sebep olmuştur.
http://www.youtube.com/watch?v=w1ydSXHsc9Y

çok kötü bir yorumcu diyen insanların neresiyle dinlediğini merak ettiğimdir.
müzisyenliğin yanı sıra süper bir adamdır da. cv'si son derece kabarık olan tek rock siması olabilir. Imperial College London matematik ve fizik alanından mezun oldu. astrofizik dalında dr. oldu. 2008'den beri Liverpool John Moores üniversitesi rektörüdür. bir gök cismine 52665 Brianmay ismi verilmiştir. The Sky at Night isimli uzay ile ilgili belgeselde bulunmuştur.
aynı zamanda birçok yardım etkinliği düzenlemiştir.

müzisyenliğine gelince: queen bugün rock grubu olarak anılıyorsa sayesindedir. müthiş besteler vermiş ve süper gitarıyla queen soundunu yaratan etmenlerin başını çekmiştir. brian may yerine hödük bir başka gitarist olsaydı queen bu kadar büyük olmazdı diye düşünüyorum. it's late, All Dead, All Dead, The Prophet's Song, 39 gibi aşmış şarkıları vardır. aynı zamanda vokalide son derece iyidir.
Queen'in üyesidir. Severiz ama Roger Taylor ile pepsi reklamında oynamakla bayağı saçmalamıştır.
kendi gitarını kendisi yapan efsanevi queen gitaristi. sesi de çok güzeldir kendisinin. who wants to live forever' da freddie mercury ile birlikte oldukça sağlam bir performans sergilemiştir. freddie mercury' nin öldüğü için tamamlayamadığı şarkısı mother love' da son bölümdeki yorumuyla da gözlerini doldurur adamın.