1. 1.
  Queen'in efsanevi gitaristi. Dunyanın en iyi rock gitaristleri kategorisine kesinlikle girer. Ayrıca pena kullanmayıp da cok eski bi ingiliz paund u kullandıgı solenır. (bkz: Coin)
  2 ... hendrix
 2. 2.
  queen in deli çalan gitaristi.ve onun gitarındaki ton çok özeldir yani tektir.çünkü babası ile yaptıgı için özeldir ve tektir...
  2 ... pink floyd
 3. 3.
  93 gnr konserinde canlı canlı dinleyip ölsemde gam yemeyeceğim ulu gitarist.
  1 ... evildeth
 4. 4.
  Muhtesem gitarının ismi Red Special'dır.Kendi ağızlarından Steve Vai,Slash,Metalica gibi ünlü gitarist ve gruplara esin kaynağı olmuştur.
  1 ... goksunv
 5. 5.
  (bkz: too much love will kill you) brian may'in solo albümünün en sağlam şarkısı. tabi asıl freddie' den dinlemek gerekir ki,o zaman şarkının neden yazıldığını daha iyi anlarsınız.
  ... jjaks
 6. 6.
  afronun yakıştığı tek beyaz insan olduğunu düşündüğüm aşmış gitarist
  ... rejected
 7. 7.
  queen den önce smile ve starfleet project adlı 2 tane, queen den sonra ise back to the light, another world, furia ve brixton academy olmak üzere 4 tane albüm çıkarmıştır. furia soundtracktir, brixton academy çoğunlukla queen şarkılarından oluşan bir konser kaydıdır. back to the light ve another world solo albümleridir. smile albümü smile grubunundur, starfleet project te ise eddie van halen la beraber çalışmıştır. gitarı çalmaz konuşturur, queen in en sevdiğim elemanıdır ayrıca.
  1 ... drunkenstein
 8. 8.
  ingiltere'nin exeter üniversitesi tarafından kendisine fahri doktora ünvanı verilmiş olan efsanevi gitarist.
  2 ... dwyanewade
 9. 9.
  rahmetliyle beraber farklı bir too much love will kill you yorumu için;

  https://video.uludagsozluk.com/v/brian-may-6334/

  ... bonkor banker
 10. 10.
  uğruna dağları taşları delinesi insan. yüceltmeyin böyle mahlukatları efendim diye de iç geçiriyorum hani pek insan gibi biri değil kendisi. şu işe bakın adam hem bir astrofizikçi hemde dünyaca ünlü bir gitarsit. gitarının nasıl yapıldığına hiç girmesek daha iyi olacak sanırım.
  4 ... kisil