bugün

hayatımın en saçma adnlarını geçirmeme neden olan matematik konusu. "bilmiyorsanız lütfen bir araştırın" dediğim dal.
serilerin kardesi.
tum muhendislerin kabus dersi olan mat 2nin, belki de en kolay konusudur. iskence integraller yoktur, istedigimiz sorudan baslayabilir miyiz cumlesinin istenilen sorusudur*
(bkz: aritmetik dizi)
Yeni nesil afyon!
dizi=zoraki koca hastayım ordaki *a valla erkek gibi kız maaşallah (bkz: swh)
mat2yi ilk aldığımda anlamadığımç şimdi yaz okulunda da anlamak için çaba sarfettiğim konu. olmaz olsun.
türkiye'de bugüne kadar yayınlanmış ve yayınlanacak olan bütün diziler hakkında bilgi edinebileceğiniz bir web sitesi.

( http://www.diziler.com )
en sevdigim diziler
1askim askim
2buyumus de kuculmus
3avrupa yakasi
4dudaktan kalbe
5ask oyunu
6kucuk kadinlar
7kayip prenses
8mehmetali erbilin tum dizileri ve sinemalari superrrrrr.
--spoiler--
aşıkların kavak yellerinde tozu dumana kattığı, yaprak dökümü gibi döküldüğü, bıçak sırtı gibi körleştiği, yeşeren düşlerden acımasızca arka sıradakilerin arka sokaklara itildiği, insanların binbir gece masallarıyla avunduğu, acı hayatların yaşama kök saldığı bu yalan dünyada her şeye elveda derken buldum seni. sessiz gemi misali sığındığım limanımsın. dudaktan kalbe dökülen tek söz unutma beni...sorunun özü aslında fatmagül'ün suçu ne?
--spoiler--
Favori dizi dönemleri vardır;
1- Ağalar Dönemi (bknz; Asmalı Konak-Çemberimde Gül Oya)
2- 12 Eylül Dönemi (bknz; Çemberimde Gül Oya- Bir istanbul Masalı)
3- Zenginlerin ev-araba-kıyafetleri için izlenenler Dönemi (bknz; Bir istanbul Masalı-Yaprak Dökümü)
4- Roman-Tiyatro Eserleri Uyarlama Dönemi (Yaprak Dökümü-.... günümüz)
ya resmen inanamadım.. 2-3 hafta önce arka sıradakiler'de görmüştük kerem karakteri sanırım psikopat bi kız tarafından tabuta konulup canlı canlı gömüldü, aynı sahneyi şuanda yayında olan unutulmaz'da gördüm. senaristlerin arasında bişey mi var acep ?
sıra sıra diziler birbirini iziler.acep kimler iziler.
bu yıl türk televizyonlarında toplamda 52 tane yayında olacakmış.
insanın içine girerler.
+merhaba hanfendi adınız nedir?
-canan.
+nerelisiniz?
-adanali.
+hangi sokakta oturuyorsunuz?
-arka sokaklar.
+soyunuz nereye dayanıyor?
-lale devri
+nasıl bir ailede yaşıyorsunuz?
-geniş ailede.
+yaşadığımız yüzyılı nasıl buluyorsunuz?
-muhteşem yüzyil.
+sizce aileyi ne bozar?
-küçük kadınlar.
+eşinizin adı ne?
-behzat ç.
+yeni doğan çocuğunuzun adı ne?
-adini feriha koydum.
+nereden alışveriş yapıyorsunuz?
-komedi dükkanı.
+sizce zaman nasıl geçiyor?
-öyle bir geçer zaman ki.
+son olarak söylemek istediğiniz?
-unutma beni.
pozitif doğal sayılar kümesinden, reel sayılar kümesine tanımlanan fonksiyonlara dizi denir.
Dizilerden çıkardığım sonuç: Bütün kaza geçirenlerin kan grubu 0 Rh negatiftir. Diğer kan grubuna sahip olan insanlara hiçbir şey olmaz.
sene 2012 her şey daha da ileriye giderken dizilerde hep bir gerileme oluyor. çoğu dizi artık insanın canını sıkıyor ve en kötüsü dizinin içeriğinin direkt veriyor. örneğin bir komedi dizisinde her olaydan bir komiklik çıkartmaya çalışıyorlar. hele bir de o gülmek efektleri yok mu... sanki insanları gülmeye zorluyorlar. halbuki komik bir şeyler varsa onu izleyicinin kendisi bulup gülecek. ama bu dizilerin içinde öyle bir dizi var ki samimi, sıcak, içten ve insanların serbest bırakan bir dizi. bu dizi tabi ki leyla ile mecnun. beni bu diziye bağlanmamın nedeni dizide komedi dizisi olmasına rağmen hep bir komiklik yok en önemlisi gülme efekti yok. yeri geldiğinde drama yeri geldiğinde ise komedi var bu dizide. öyle yerlerde bitiyor ki sizden bütün haftanızı çalmıyor. gelecek hafta ne olacağını düşünmek zorunda değilsiniz yani. çok zeki espriler var diyebilirim.
dizilerde duyulan kahkaha efektlerinin çoğu 1950 lerde kaydedildi. yani, eşlik ettiğimiz o kahkahaların sahipleri ölü dür.
bir zamanlar şiir "dizeleri" anlatırdı yaşananları, yaşanacakları; şimdilerde ise "diziler" anlatıyor hayatımızı ve yaşadıklarımızı. hayatımızı bir şekilde işgal ettiler ama ateşkes yapıp çıkıp gitmiyorlar hayatımızdan. biz de kanıksadık mı ne azıcık?
bu güne kadar hiç bir diziyi baştan sona izlemedim idi kiii taaa ki breaking bad i izleyene kadar. o da çok boş zamanım vardı zaman geçirmelik izledim. onun dışında denk geldiğimde leyla ile mecnun u izlerdim bi de kardeş payı nı izliyorum. başka da yok. sadece bu üçü.
Türk kanallarinda hicbir sey izlemez bana göre halki uyutma projesidir.
olmasa daha iyi olur laa.
görsel

Sıra sıra diziler yapamayan iniler.
güncel Önemli Başlıklar