entry'ler (60)

soyadları ile uyuşan ünlüler

(bkz: Bülent ERSOY)*

türk kızlarını beğenmeyen tip

Türk kızlarının Türk erkeklerine bayıldığını zanneden tiptir muhtemelen.

jagermeister

Bir kutu red bull arjantin tipi bira bardağına konulur. Jagermeister bir shot bardağına doldurulur. Shot bardağı arjantine yavaşça birakip bir dikişte içilir.
Tadı enfestir, kafa yapar baş ağrısı yapmaz.

babaannenin ardından

Aslında bizi sevdiğini düşünmek istediğim, sorununun sadece 'seni seviyorum' demenin ayıp olduğu bir dönemde büyümüş olmasından kaynaklandığına inanmak istediğim baba annesi.
Herşeye rağmen hayat kısadır ve sırayla gideceğimiz taraf bellidir; bu nedenle mazur görüp bağışladığım, hatta şefkat ve duayla andığım babama vesile yine de güzel insandır.

düğünlerden nefret etme sebepleri

Bayramların ve düğünlerin sevilmeme sebebi aynıdır bende; aylarca görüşüp telleşmeden yaşayabildiğin akrabaların,eşin dostunla (burdaki eş ve dost tabir icabı tabi) 'mış gibi' görüşme hallerinden nefret etmem...

hayvanlara elbise giydirmek

Tamamen gereksizdir, giydireni tatmin eden bir eylemdir. Evciline elbise giydirenin en azından bir kereliğine çırılçıplak soyunup üzerini tüy kaplayarak sokağa çıkması beklenebilir.

mehtap erel

An itibarıyla 'Hürriyet Aile' sitesinden hem sessiz hem de gayet sesli ayrılan yazar kişi. Burada kendisi sessiz olandır ancak fanları yeterince ses çıkartmaktadır.

adem e secde etmeyen asil melek

Asil değil asidir o. Anarşist melek de denebilir.

kobayashi

Verbal'in sorgu sırasında içtiği kahve fincanının markası. (bkz: the usual suspects)

yanlışlıkla söylenen ve söyleyeni rezil eden cümle

Köyden bir teyzemizin ahırına gece kurtlar girmiş ve koyunlarını yemiştir. Komşular 'geçmiş olsun'a gelir.
içlerinden biri sorar
- kaç koyunun gitti nuriye?
- 5 ini yediler
- oh oh oh maşallah....
(gerçektir)

çocukken yapılan tehlikeli şeyler

Dubleks dairede alt kat ve üst kat girişlerimiz ana kapıdan sonra ayrılıyordu. Yani önce bir demir ana kapıdan giriliyor; sonra karşınıza bir çelik kapı ve merdiven çıkıyor ve malum, merdiven dubleksin üst katına ulaşıyor. Sistem böyleydi.
sanırım 11 yaşındaydım, kardeşim ise 6.
alt katın anahtarını içerde unutmuşum, çok fena tırsmışım babam kızacak diye. Neyse ki çok zeki bir çocuktum, hemen çözüm buldum.
Bir arkadaşımı da yardıma çağırarak (benle yaşıt okul arkadaşım) arka terasa geçtik. sevgili kardeşimi belinden balkonu yıkadığımız hortumla bağladık (sıkıca ama) ve alt katta annemlerin açık olan yatak odası penceresine doğru sallamaya başladık. teras binanın 5. katına denk düşüyor, biz kardeşi 4. kata sallıyoruz hesap edin.
sonuç: kardeşim hala hayatta ve enteresan ama beni seviyor.
annem ise hala bu anıyı anlatırken buz kesilir ve 'ne kadar salakmışsın kızım yaa, aklın kesmiycek kadar küçük de diildin oysa' der.
ben mi? hala nick'im gibi pratiğim ...

yatmadan önce tulumba tatlısı yemek

bu başlığı ben açsaymışım yeriymiş. son dönem fena dadandığım bir eylemdir. tatlıcıda tulumba kalmadıysa halka tatlısı da yer keser.

evlat

sahibi olununca tüm mesaini bir şekilde (fikren ya da fiziken) teslim alan ama bunu muhtemelen hiç fark etmeyen (ta ki kendisi ana-baba olana dek) can parçası.

anne

evlatken bambaşka, kendin o ünvanı alınca bambaşka. tüm kadınlara illa ki tavsiye. kadın olduğunu bir kere daha hissettiren, bize özel kutsal armağan annelik.
bana seslendiğinde bazen şöyle derim kuzuma 'bi daha anne desene'
önce bakar suratıma şaşkın, sonra cilvelenerek 'anne' der ya; işte orda al ciğerine sok. öyle bişey (acaba bunu (bkz: evlat) bölümüne mi yazmalıydım yav?)

ölümden sonraki ilk sözler

- dört ayak üstüne düşüyo sizin cinsler dediler, ne biliim efsane olduğunu... bi de 9 can falan hikayesi vardı, ordan cesaretle...
(bkz: kediyi öldüren merak)

sabah erken kalkacağını bile bile geç yatan insan

Gecenin sükunetli keyfini hiçbişeyle değişemeyen insandır. belki de insan değil de üstün bi varlıktır.herkesin 8 saatte başardığını 4-5 saatte başardığına göre ! (bkz: uykuya doymak)

keyser söze

(bkz: Kobayashi) marka çay fincanları aldırası bir kara filmdir.

yan yana kelimesi neden ayrı yazılıyor

Çünkü adı üstünde yan yana; o sizin bahsettiğiniz 'bitişik' ya da 'birleşik' dir ki onlar da zaten bir arada yazılır. Asıl soru bence 'bir arada' sözcüğnün ayrı yazılmasındaki muammadadır.

say my name

'çok filim hareketler' de havuçlu annenin sevişme fantezisi 'sey may neym spaydi'

kadınlar tuvaletinin daha pis olması

Umumi bir tuvalette benden önce çıkan orta yaşı geçkin bir kadına 'pardon pedinizi düşürmüşsünüz' demişliğim vardır. Ve o kadının da cidden düşürmüş gibi şaşkın, afallamış, ebleh bir ifadeyle 'aaa pardon' diyerek o pedi oradan almışlığı.
Sanırım sebebi, dışarda yaptığımız hiçbir iğrençliği bizim toplamayacak olmamızdır. Evimizde pedler çöpe atılır zira.