bugün

kanal d nin yeni dizisi. reklamından anlaşıldığı kadarıyla baş rolünde ece uslu var.
yeni bir aliye vak'ası.
kibar olmalı,söylemeye değerse.
binbir gece'ye rakip olamaması beklenen dizi.
"elveda derken?" manasına da gelen söz.
aslında cok da fena olmayan bir dizi.ama gelecekte nasıl devam edecegini az cok tahmin edebiliriz..anne beynindeki tümorden dolayı olecek onun yerine cocukların öğretmeni zeynep yerlerini alacaktır kanımca...tutar yalnız bu dizi benden soylemesi.
çocukları hasta olan anne, ölümle pençeleşen anne, eski kocası psikopat çıkan anne, aldatılan anne gibi başkahramanları olan dizilerin türk toplumunda "ayy, vah, yazık" reaksiyonlarına ve reytinge yol açtığını bilen yapımcıların son yumurtladıkları..
(bkz: seda guven)
yağmur ajans, osman yağmurdereli tarafından ekranlara gelen dizi hilal saral tarafından yönetilmektedir.senaryosu ise özgür evren heptürk'e aittir.filmin müziğini günay uysal hazırlamıştır.
dizide oynayan oyuncular ise;
seda güven *
sait genay *
fatma karanfil *
tansel öngel *
aydan kaya *
ebru bilingen *
ışık aras *
beliz inal *
gökhan aydınlı *
seyfettin karadayı *'dır.
cocuk oyuncular ise;
kübra ayça turan *
çağla şimşek *
ece bostancı *'dır.
Ne! ben ölmeden kocama başka eş mi ayarlamak. ben giderken onuda götürürüm dedirtesi cacık dizi.
yeni bir 'büyük bir soru sorup milleti galeyana getirelim' dizisi. sen olsan ne yapardın? bin bir gece, bebeğim.. vs gibi.
sezonun yine acitatasyon dizilerinden biri. bir dizi de de ağlayan bir anne görmesem bir köşeye sinip ben ağlicam zaten.
her zamanki gibi kocasından, önemli bir seyi (hastalık-gebelik-tehdit, vs) saklamak zorunda(!) olan bir kadın ve acınası cocuklar barındıran türk televizyonlarının yeni harikası. (bir istanbul masalı'ndan sonra moda oldu zaten bu "birbirlerine meramını anlatamayan karı-koca" tarzı.)
- elvada rifki.
- elveda derken.
- seni terkediyorum.
- iyi bari gelirken iki ekmek bir permatik getir.
- allah belani versin rifki.
- belasi melasi yok ülen 50 defa terkettin 50 geri döndün, beni de kendine maymun ettin bumerang tiyniyetli kari.
kocasına kadın arayabilecek kadar cok seven(!) kadını anlatan dizi.
bir çok yerde my life without menin senaryosuna sahip olduğu söylenen, ama sanırım 18 nisan 2007 çarşamba akşamı yayınlanan bölümüyle o senaryoyu genişleteceğinin sinyallerini veren hilal saral yönetimindeki osman yağmurdereli yapımı.

--spoiler--
annesinin saçlarının döküldüğünü farkeden "annem kel olacak, annem kel olacak!" diye bağırarak sevinen veletlere hayranım. ece uslu'nun o sahnedeki performansı gayet iyiydi, bence.
--spoiler--
diziyi izlemememe rağmen, bölüm tanıtımlarında 'annneee biziii bıraaakkkmaaaaaaaa' diye bağıran çocuklara bayıldığım ve onlar gibi konuşup annemi sinir ettiğim dizi.
az önce final bölümünün yayınlandığını görüp oh çektiğim dizi.

bir diziyi uzatmak için ne denli saçmalanır noktasında ilk 5'e oynar.
... dudaklardan öpülmüştür. sonunda orta kalite bir şarkı olmuştur.
bugün halen devam etmekte olduğunu görüp okkalı bi "çüşşş" tepkisi vermeme neden olan kanal d dizimsisi. bez bebek ve selena gibi kaliteli türk yapımlarının arasında çok sırıtıyor...
bir adet orospu çocugu barındırır.

(bkz: ege)
zeynep le kerim kavuşsa ya denilen dizi.
türk kadınının salaklıgını ortaya koyan.

harbi bu başroldeki kadın kadar salak tüm kadınlar.

aliye vak'ası denmemeli zira aliye zekiydi.
sözlük kezbanlarına entry girdiren dizi.

zeynep'i de sikeyim kerim'i de.

ha bir de unutmadan derdini sikeyim.