bugün

garibanlarin omrunu caliyor, her turlu ahlaksizligi, adaletsizligi yapiyor ve ustune magdur mu cikiyorsun. bu nasil kibir ve ahlaksizliktir.
çünkü ak partinin yaptığı hizmetlerden bedava istifade ettikleri içindir. siz bakmayın bunlara hem yer hem nankör gelirler.
Einstein zekalı adamlar sarmış sözlüğü.

Kaçınız okudu anladı kuranı?

Nerde doğsan o dine inanırsın.

3 kuruşluk hocaların menfaatine göre yorumladığı saçmalıkları topluma dayatma hayaliniz mi din???

Aciz yobazlar!
Kes lan fetöcü ;)
yıl olmuş 2023 hala müslümanlık, yahudilik, din falan diyorlar.

gerçekten çok yazık...
şöyle bir soru sormak daha mantıklı;

hem laiklikten dibine kadar yararlanıp hem de şeriat isteyenleri neden silkmiyoruz? olum kimi kimin ülkesinden kovuyorsunuz? başlatmayın inandığınız sikindirik masallara. din göreceli bir şeydir ve bireysel yaşanmalıdır. önemli olan vatan ve halktır. godumun islamcıları, şeriat şeriat dersiniz sövdüğünüz avrupa ülkelerine kaçarsınız. başka ülkelere kaçmak falan hep islamcıların işidir. sekülerlerden çıkmaz öylesi. herkesi kendiniz gibi yavşak sanmayın bir zahmet pls.
asıl laiklikten rahatsız olanların başka ülkeye gitmesi gerekiyor. laik ülkede herkes dili, dini, ırkı, cinsiyeti, siyasi görüşü farketmeksizin yaşamak hakkına sahiptir. rahatsız olanlar varsa gidebilirler.
Ben gittim. Daha fazla bu cahilliğe, islamın altına sığınıp yapılan binbir türlü ahlaksızlığa dayanamayıp sizin hristiyan diye baktığınız ülkelerden birine geldim ve burada hiç kimse benim dilim, dinim ve ırkımla zerre ilgilenmiyor. Burada insanlığımla varım. Kendimi hiç bir yere bu kadar ait hissetmemiştim buna kendi doğduğum ülkem de dahil.
Burası yüz senedir laik ülke alo uyandırayım sahibi laikler.
başka ülkelerde dine inananlar yok mu. hem dine inanan insanlardan rahatsız değilim yobaz olmadıkları sürece. hem herkes de müslüman değil. dinden de yobazlığa kaymadığı sürece rahatsız değilim. yobazlıktan rahatsızım.
Dinsiz ülke mi var dingil. Japonya ate deniyor ama incele bak, budizminden şintoizme konfiçyusa kadar neler var neler. Mesele din baskısı oluşturmamak. O baskı işte isyanı doğuruyor. Sonra da inançları olan insanları bile çileden çıkardığına bakmadan dinsizlir gitsin i zimin deme hadsizliğinde bulunuyorsunuz? Siz kim oluyorsunuz? Tanrı mı oldunuz?
görsel
Bıraksan izin versen yüzmilyonlarca müslüman hristiyan ülkelere gidecek! Buradakiler dahil.
bence dini olan herkes dininin doğduğu yerde yaşasın...
Sayın ebeveynler!
Lütfen çocuklarınızı küçükken kafa üstü yere düşürüp durmayın!
Sonra büyüdüklerinde salak salak sorularıyla biz muhatap oluyoruz.
Hayırdır algı mı yapıyonuz?

Baslığı hortlat git.
Ben durduk yere laf söylemiş gibi görüneyim sonra.

Delikanlı olun lan biraz.
gitmediklerini nerden biliyorsun ki?
Sözlükte bizlere müslümanlık ve milliyetçilik taslayan bazı tipler, gavur dedikleri ülkede yaşıyor. Çok büyük kaypaklar var aramızda..
73 yıldır osmanlıcıların yönettiği ülkenin, vatandaşına sağladığı eğitim kalitesi, maddi güç, pasaportunun prestiji, bulgaristandan kötü, bangladeş ve somaliden iyi olduğu içindir.
Bu çocuktan olmayacak belli. Her kavramı birbirine karıştırıyor...
çünkü şu anda burada iyi kazanıyorum, peki sizler niye kabe'ye doğru yolculuğa çıkmıyorsunuz.

Bir bilgi paylaşımı da bırakayım da moderatörler kızmasınlar.

Bilgi:
Türkler'in kabul ettiği son din islamiyet'tir. Türkler bu dine girmeden önce, binlerce yıl "Şamanizm" adı verilen geleneksel dinlerine bağlı kalmışlardır. Şamanizm diğer dinlerin etkilerine açık olduğu için Türkler, yayıldıkları ya da ilişkide bulundukları ülkelerde tanıdıkları tüm dinleri de kabullenmiştir. yani nabza göre şerbet almış üzüm suyu, kımız içmişliğimiz varmış. sonra rakıda karar kılmışız.
anayasada laiklik esastır. türk devleti resmen dinsizdir.