1. 1.
  tolstoy'un guzel bir kitabi.
  edi+ anket degildir.
  1 ... child
 2. 2.
  lenin e göre; toplumların afyonudur cevabına sorulacak sorudur.
  2 -6 ... electronica
 3. 3.
  Din : içsel inançtır.
  4 ... beegirl
 4. 4.
  insanların sığınma ihtiyacından kaynaklanan olgudur şeklinde de cevaplanabilecek sorudur.
  1 ... limoncadi
 5. 5.
  sözlükte cevabı bulunan sorudur.
  (bkz: din)
  ... meister writer
 6. 6.
  kişiye göre degiskenlik gosteren sorudur.

  (bkz: bana sorarsanız)

  tanrının bize telefon sakası yapmasıdır. numaramızı tuslar ve bekler. biz de çalan telefonu merak içinde açarız. tanımadıgımız manalı bir sessizlik telefonda bulur bizi, kimileri "yanlıs herhalde" der kapatır *, kimileri dinler ve dediklerini falan uygular*, kimileri de kufreder*.
  1 -1 ... fhmer
 7. 7.
  yanılmaz tek bir rehberimiz var. Birlik ve baraberlik içindeki herkese ve hepimize nüfuz eden ve bizi ulaşamamış , gerken tutkuyla dolduran ebedi ruh.

  bizi hakiki inanca çeken şey. inanan'a vaat edilen saadet değil, bütün musibetlerden ve ölümlerden kurtluşun yegane vesilesi olarak tezahür eden bir şeydir.
  ... turkkahvesitadindanescafe
 8. 8.
  adolf hitler'in tanımı: "Din yok edilmesi gereken bir duygudur. Devlet mutlak yönetici olarak kalmalıdır. Gençken, dini dinamitle yok etmenin gerekli olduğuna inanıyordum..."
  ... nakata
 9. 9.
  (bkz: #5479170)
  ... alan shearer
 10. 10.
  'din' neredeyse bütün dillerde nitelik ve nicelikleri farklı olsa da bir 'düzen' anlamına gelmektedir. ama bence 'din' kelimesinin ne olduğunu dil'den değil de din'den öğrenmek lazım. Neticede dil yokken din vardı ve söz konusu tanımı sahibinden öğrenmek bizi doğruya ulaştırabilecektir.

  özelde islam da genelde bütün ilahi dinlerde 'din' kelimesi insanın yaşamını düzenleyen, helal haramlarını belirleyen, yürüyüşünden konuşmasına, siyasi tutumundan medeni hukukuna kadar her alanda hüküm veren, gelenek, görenek, kültür gibi öğeleri ihtva eden değerler bütünüdür. din kendini böyle tanımlıyor en azından.
  1 -1 ... omowale