1. .
  dilencilik sektörü bursa 'da değişik taktikler izlemektedir. hatta dilenci takımları işi hırsızlıga kadar uzatarak büyük başarıya uzatmışlardır. genellikle sabah saatlerinde evlerin zillerini çalarak gelirler, eğer kapı açılırsa dilenci kılıgına bürünürler ve" allah rızası için.. " şeklinde klasik cümleleri belirterek ben dilenciyim demek isterler. aslında bunlar hırsızların, ev sahiplerinin evde olup olmadıklarını kontrol etmek amacıyla gerçekleştirdikleri bir projedir. herkes dikkatli olsundur.
  2 ... martyns
 2. .
  tophane'yi mesken tutmakta olup bursa'yı rahat rahat izlettirmek için cebinizdeki bütün bozukluklara taliptirler. bunlara falcılar ve gül satanlar da eklenince kahredip geri dönme sebebidirler.
  ... don kişot
 3. .
  heykel arkasindan erol vardir, meshurdur. sabah dilenir, aksam rakisini alip takilir. zararsiz olmakla birlikte ataturk heykeline kadeh kaldirir, şerefine atam deyip kadehini yuvarlar. ayrica gene adliye kiriklarindan deli hasanla pek mesut birliktelikleri vardır.
  ... rockonbaby
 4. .
  özel dini günlerde sayıları artan dilenci kitlesidir ki sahtekar dilencilerin en büyük zararı gerçek ihtiyaç sahipleri olduğunu bu insnalara birilerinin hatırlatması gerekir kanaatindeyim...*
  ... birdy