bugün

kariyerinde dünya kupası ve avrupa kupası şampiyonluğu bulunan eski fransız futbolcu, hali hazırda teknik direktör. jübilesini 2000 avrupa kupası finalinde italya ya karşı yapmıştır. teknik direktörlük kariyerinde monaco da başarılı işlere imza atmıştır. geçtiğimiz günlerde "hangi ligde olursa olsun juventus u çalıştırmak benim için büyük bir şereftir" şeklinde bir demeç vermiştir. fabio capello nun istifasının ardından juventus un teknik direktörü olması yüksek olasılıktır.
(bkz: didier drogba) * * *
juventus chelsea valencia gibi takımlarda forma giymiştir
eski kulübü juventus' a olan bağlılığını, seri b' ye düşen takımının başına geçerek gösteren fransız teknik direktör. futbolculuğu ve teknik direktörlüğü boyunca gerçek bir beyefendi olarak tanındı. futbol sahalarındaki lider ruhunu teknik direktörlüğüne de yansıttı.
*geliyorsan gel gelmiyorsan siktir git denilesi adam. bu ne lan yeter artık. yok 20 milyon euro tranfer bütçesi istiyormuş bilmem ne! bana da verseler o bütçeyi bende şampiyon yaparım nedir yani. senin ne özellğin kaldı o zaman. la havle ya sabah sabah. sustum neyse...

hadi bak bekliyoruz uzatma artık.
pazar günü galatasaraya imza atacağı söylenen teknik adam. Hoş aynı sitede iki haber üstte de skibbe isminin 2 gün sonra açıklanacağı söyleniyorya neyse.

http://www.sporx.com/deta...p;takim=108&go=113069
galatasaray a yakışacak teknik direktördür, belki bu sezon olmamıştır ancak yine de umutluyuz.
marsilya'nın başına getirilmiş teknik direktör.
alakasız ama tip itibariyle bende hep pasif eşcinsel izlenimi uyandıran insan evladı
juventus' un centilmen adamıydı. sadece adrese gönderdiği milimetrik paslar ve rakip ataklara nokta koyma becerisiyle değil, beyefendiliğiyle de komple bir futbolcuydu. o dönem parlayan fransa milli takımının da orta sahasını parsellemiş, teknik direktörlükte beklenenin üstünde bir çizgi yakalamıştır.
euro 2000 de fransa milli takımının orta sahasında mükemmel işler yapmış ve şampiyonluğun gizli kahramanı olmuştur. aynı turnuvada takımının kaptanlığınıda yapmıştır.
(bkz: didye döşam)
Fransa Milli Futbol Takımı'nın yeni teknik direktörü. Laurent Blanc'tan boşalan koltuğa dün oturdu.
fransa 98'i kazanan jenerasyonun ağabeylerindendir. hafızlarda o zamanki kadronun reislerinden olarak yer etmiştir. en azından benim hafızamda böyle.
futbolculuk yıllarında orta saha'da oynadığı futbolla efsaneler arasına adını yazdırmıştır.
samir nasri nin milli takımı bıraktığını açıklamasının ardından "Bence şansını bir de Kadınlar takımında denemeli" diyerek yarmış olan teknik direktör.

adamdır.
zidane'ın cinnet geçirip ben tek siz hepiniz dediği 2006yı saymazsak fransanın 98 ve 2000 başarılarının altında bu maestronun imzası vardır. aynı dönemde juventusta da zidane'ın arkasını toplamıştır. büyük futbolcuydu.
Üniversiteli kızları kovalayan paralı yaşlı tipi var.
Bizim felsefeci gibi mahvetti takımı...
20'lik kızlarla takılan zengin iş adamı görünümlü Fransa teknik direktörü.
Hatta geçen gün görükle'de buna benzeyen bir tip görmüştüm. Öğrenci kız, bmw marka aracına biniyordu.

görsel