bugün

23 kasım da yeni sezona başlayacak olan seri katil dizisi.
e2 de çıkıyordu geçen sene bu senede çıkmaya devam edecek.
Çok sikko bir doğrultuda ne yazık ki emin adımlarla ilerleyen dizi.

--spoiler--
Arkadaş o ne sikimsonik, yapalım da olsun bir plandır lan sayın senaristler? "Eğer kitabına beni koyarsan diş fırçanı parka koyar ihbar ederim seni nihahahah" he amına koyim. bu ne lan? güzel başlayan diziler ilerleyen sezonlarda sıçmak zorunda mı arkadaş? walking dead güzel başlar sıçar, bu sıçar. o sevişme sahnesi neydi allasen? öldürecektim ama vaz geçtim, dur bir güzel sikeyim seni. sonra debra'nın o kadar travmanın üzerine "dexter adalet istiyorum. castis for evri van. hannah'nın belasını sik" minvalinde istekleri falan... helehelehelehele, utanmadınız mı utanmadınız mı?
--spoiler--
eskiden bu kadar popüler değildi ve o zamanlarda daha güzeldi benim için, şimdi herkes izler oldu bu diziyi. bu sezona bomba gibi başladıklarını söyleyebiliriz, bir çok soru işareti de barındırıyor hala carol ile ilgili aklımızda. daha da popüler olmaz diye umuyorum.
--spoiler--

dexter çok göz önünde artık. herkes onu tanıyor ve sürekli deb onun götünü kolluyor. ilk 3-5 sezondaki dexter'ın gizemi ve işlerden sıyrılışı geride kaldı artık sanki. herkesle, herkesin gözü önünde yakın. hey gidi dexter, eskiden karda yürür izini belli etmezdin. klasik bir iyi başlayıp sonlara doğru sıçan dizi olma yolunda emin adımlarla yürümeler falan.

sezon 7 kesinlikle en sikko sezondur. ilk 7 bölüm itibariyle. son 5'i bilmem?

--spoiler--
son zamanlarda popüler olan yabancı bir dizi.
7. sezon bitene kadar bir yakınını ıssac in iteceği kişidir . her sezon öyle olur bi pürüz olur dexter a zarar verir dexter da ortadan kaldırır .
7inci sezonu, ilk sezonundan beri en iyi sezonu olarak ilermekte. Dizinin yayından kalkmasından korkuldu herhalde, kasmışlar çok iyi olsun diye, gerçekten çok da iyi olmuş.
7. sezonu hiç sarmayan dizi en severek izlediğim dizi olsa da bu sezon sadece 3 bölüm izleyip bıraktım.
debra morgan karakterinin derhal yok edilmesi gereken dizi. yemin ederim girdiği sahneyi baymayı başarabilen yegane oyuncu.
http://www.sporxtv.com/fu...-galatasaraySXTVQ39674SXQ

--spoiler--

micheal c. hall; sampiüyon gelatasaray.

--spoiler--
şu ana kadar gördüğüm en iyi kurguya sahip dizi, ölmeden önce izlenmesi gereken 10 dizi arasında bence. insana her türlü duyguyu yaşatabiliyor bu dizi.
7 sezon'da müthiş bir sezon finali izleyeciğimize inanıyorum. bu arada bu michael c hall reyizin şuan şehrimde olması ve benim onu görememem içimde bir üzüntü oluşturdu. 7 sezondur doğranmasını istemediğim tek konuk karater isaak sirko. hannah mckay' i 8.sezonda da görebiliriz bu arada.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=b-ZNNJq6cIw
bu sezona kadar, b-movie tarzında giden, bu sezonuyla, popüler* dizi klasmanına geçen dizi. tüm sezonları içinde, senaryo olarak en sağlam yazılanı, en fazla yanlış giden olay olanı, en inandırıcı olanı bu sezon. ayrıca, belkide tüm diziler içinde en karizmatik kötü adamlardan biri de bu sezonda yer alıyor *. diğer sezonları beğenenlerin bu sezonu beğenmemesi oldukça normal, dizi artık, ölüm biçimleri fetişizmini ikinci planla itmiş gibi görünüyor. ayrıca diziden angel ve laguerta çıkınca iyice rahatlayacak dizi, b-movie gibi olmasının bir sebebi de bu karakterler.

edit: şunu yazmadan edemeyeceğim; hakkaten, 5inci bölümden adamın şizofreni olduğunu bariz anlayabildiğiniz, 6ıncı sezonu, 7inci sezondan çok mu beğendiniz!?
seri katil.

hakkında Yvonne Strahovski ile yapılan güncel bir röportaj için;

http://www.birdizihaber.c...i-ile-dexter-hakknda.html
7x08

Güzel bir bölümdü. Aşırı güldüğüm yerler oldu..

--spoiler--

• Isaak dedik, karizma dedik, ılık çıktı be. Zaten gay olduğuna dair tahminim bu kadar bağlılıyla cereyan etti. Mafya babaları bile en sadık adamları öldürülse bu kadar bağlanmazlar. Adam aşık olmuş.
• Deb nihayet itiraf etti. inanılmaz psikopat bir kız. Diyalog bu sevgili kardeşlerim. 1 dakika boyunca güldüm.
+ Aman Tanrım. Sikişiyor musunuz?
- Deb, açıklayabilirim.
+ Sikişmenin ne olduğunu biliyorum, açıklamana gerek yok. *
• LaGeurta gidici.. Kurcalamaması gereken şeylere el attı.
• Dex gerçekten aşık oldu. Kimse Dex'e yakışmıyor demesin, kimse böyle bir fedakarlığı yapmaz.
• Son olarak, Astor'a Fox Hole yolu gözükür.

--spoiler--
--spoiler--

7.sezon 8.bolumu gayet guzeldide ne biliyim isaak reyizin gay oldugunu orenmemle butun karizmasi gitti. Bundan sonraki bolumlerde gozumde tassakli bir dusman olmicak bu arada dexter icin iyi oldu zorda kalirsa aslinda bende gizliden oyleydim isaak hesabi diyip kobrayi falan cikarir yirtar yani.
--spoiler--
07x08 ile bir kez daha negada da mantıklı bi ogada yerinde tespitler yaptığımı gösteren aynı zamanda dexter'ın adım adım avuçlamaya devam ettiği dizi.

ben demiştim;

--spoiler--

(#17340959)

--spoiler--
--spoiler--

isaac'in sesli mesajı üst üste dinlemesi içimi acıtmıştır. adam sevmiş be.

--spoiler--
--spoiler--

dexter'ın çok yanlış bir yolda ilerlediği ve giderek battığı dizidir bana göre. her yerden arıza çıkabilir ve her yerden yardım alabilir. o derece ilginç bir noktaya geldi her şey.

isaak sirko için diyeceğim bir sürü şey var ama bence yazmaya niyet eden herkes, bu karakteri iyi incelemeli. bu kadar başarılı karakter yaratımı senaristlerin başarısı mı sadece tabii, o da ayrı. ray stevenson'ın katkısı çok büyük elbet. ama doğruları yanlışları, psikolojisindeki iniş çıkışları, kabulleri ve değerleri, çok yerinde, çok dengeli olmuş. ölürse üzüleceğimiz bir dizi karakteri yaratmak çok zor, bunu yapmışlar. helal olsun.

--spoiler--

edit: isaak sirko.
--spoiler--
dexter reyiz de aşık olurmuş
--spoiler--
7x08

--spoiler--
Naptın be Isaak reyiz , senin gibi adam böyle mi olur. yıkıldım sözlük , deb coştu aşıktım demesi ile dexter koptu. hannah katil olsan yine sevilirsin.
--spoiler--
--spoiler--
debra saçmalamasaydı iyiydi. ya nedir bu amerikan filmlerinde dizilerindeki üvey kardeş aşkı birlikteliği? lost'ta da vardı aynı. adamlar ensesti endirekt servis ediyorlar sürekli. hayır ne oluyor yani sonuçta? bi pislikten de uzak kalın. kimse hayatında bunu o sahne önünde yaşadığı gibi yaşamıyor. bundan etkilenen/tetiklenen bünyeler sonra dalıyorlar hayatın içine. 3. sayfalarda okuyoruz sonra. ya bunlar zevk falan olayını aşmış. hayvanlığı normallemişler bünyelerinde. drama izlemiyoruz, bir bilgi anlatılmıyor. deb'in fantezilerinden bir kuple. bu yani. sen kardeş gibi gör gel 30 yaşına aa aşıkmışım de.

bunun dışında acayip beğendiğim dizi.
--spoiler--
4. sezonunun zamanında izlemeye başladığım, eski bölümlerini izlemeyi bitirdikten sonra beklemsi ızdırap olan, ama izlediğim her hafta kafayı bulmuş etkisi yaptıran dizidir.

niye iyidir, bunun birkaç sebebi var.

Öncelikle bir ütopya sunar. çünkü dexter çok ideal ve özenilebilir bir yaşama sahiptir de ondan. işini çok iyi yapar, bol bol işten güçten kaytarıp kendi özel alanına vakit yaratır. evi, arabası, yatı vardır. gözünü koyduğu hatunu baştan çıkarır. hem buradaki güzel hayatıyla ilgili bir bedel de ödemez aslında, ama üzerindeki laneti onu iyi bir yere götürmüyor gibi durmaktadır, onu ayrıca ele alalım.

dexter dizisi dexterın karakter olarak evrilmesi üzerinde sıkça dursa da, debra başta olmak üzere dizideki her karakterin olaylar karşısındaki fikir ve tutumlarını görecek kadar vaktiniz hep olur. bu anlamda laguerta, angel, rita hatta vince bile çok şey anlatır. bu anlatım konu örgüsü ile baş döndürür, o nedenle 50 dakika süren bu dizi, olacakların yarısı fragmanlardan, neredeyse tüm olayları 40 dakikalık özetine sığabilen muhteşem yüzyıl ın iki bölümünü izlemekle eşdeğer etki yapmaktadır. unutmadan, oyunculukların michael c. hall başta olmak üzere muhteşem olmasının da rolü büyük. Arthur Mitchell, Travis Marshall, James Gellar ve Isaak Sirko sezonluk kötüler olmasına rağmen* muhteşem etkiler bıraktılar bile.

otuz yaşını aştım ama, hakikaten bu dizi ekibine falan rastlasam çığlık atarım, öyle bir hayranlık uyandırdı bende. merakla bekliyorum, seneye biteceğini biliyorum ama bitse bir dert devam etse bir dert. efsane dizidir işte, dram türü dizi nasıl olması gerekir merak edenler izlesinler, izlettirsinler.
07x08'e dair.

isaak, yardın beni. istersen taksim'de 10 kağıda vurdur, o karizmadan bir şey eksilmez. umarım senaristler böyle bir karakteri öldürmezler. aksanı, kullandığı sözcükler ve tanımları ile entelektüel gangster kategorisinde 1 numara. gay olması ise hiç sorun değil, hala 30 kg taşşağı var, fark etmiyor.

hele dexter'la aranda geçen diyalogda feci yardırdın. adamın dibi, özü, hammaddesisin.

--spoiler--
+ I suppose the heart knows something that we just don't know.
- Or maybe the heart is just wrong.
+ Oh, I doubt that. Love can be inconvenient, perhaps inappropriate. It can be dangerous. Make us do things we wouldn't dream of doing. But wrong? That just depends on where we end up, doesn't it?
--spoiler--