bugün

entry'ler (62)

bataryanın şişmesi

bataryanin sistigini anlamak icin duz bi zemine koyup cevirmeye calisin. eger topac gibi donuyorsa sismis demektir.

ankara

insani paylasmayi sever, cana yakindir. diger buyuk sehirlerdeki gibi bi olay karsisinda duyarsiz kalmaz, ellerinden geleni yaparlar. havasi ne kadar soguksa insani da bi o kadar sicaktir.

simidi ne istanbulun simidi gibi kayis gibidir ne de izmirin simidi gibi gevsektir. citir citirdir, yemeye doyamazsiniz.

ankara'nin gece hayati ise turkiye'de tektir, herhangi bi sehirde esine benzerine rastlayamazsiniz.

anlatmakla bitmez bu sehir. doya doya yasamak gerekir. bi kere bu sehre alistiginizda terketmesi cok zordur.

kisacasi sehr-i mukaddes.

sevgiliden ayrılınca dinlenecek şarkılar

ahmet kaya - ayriligin hediyesi.

ölürken fonda çalınması istenen şarkı

ankarada bu son gecem bi daha hic gelmeyecem.

1ölüyü geri getirebilecek olsaydın kimi getirirdin

baharatlı sucuk yedikten sonra acı çekerek ölen muhabbet kuşumu veya altıncı kattan düşüp iç kanama geçiren su kaplumbağamı getirirdim elbette.

tiner kokusu

sentetik ve selulozik olmak uzere iki tip tiner vardir ikisi de ucucu olmakla beraber selulozik tiner daha cozucudur. dolayisiyla selulozik tinere maruz kalan insan sentetige nazaran daha cok etkilenir.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

ah ne zalimmis dunya
yasananlar yalanmis
eskiden kalan ne varsa
her sey paramparcaymis.

kanka olunmak istenen karakterler

mentalist dizisindeki lisbon,
dexter'daki debra morgan,
shameless'daki fiona gallagher.

yazarların en sevdiği 3 yabancı dizi

dexter, mentalist, shameless.

sözlük yazarlarının favori şehirleri

amsterdam, toronto, ottowa, madrid, ankara.

kurban derisi şişirdim canım hiç öpmeyim

kurban derisi sisirdikten sonra gelen opmeme istegi. arabadan hortumla benzin cektikten sonra da gelir bu hissiyat. ozellikle bayramlarda dikkat etmek gerekir.

günün sözü

sevdiklerinizin pesinden degil, hayallerinizin pesinden kosun.

yazarların en son gördükleri rüyanın ana konusu

en son gördüğüm rüyada, sevdiğim bir kız arkadaşıma mesaj atacaktım. fakat kız arkadaşımın numarası rehberimde yoktu. sonra en yakın arkadaşımdan kızın numarasını istedim. bana bi numara verdi. heycanla mesajı yazdım, arkadaşımın verdiği numaraya göndermeye çalıştım. numarada bi sıkıntı vardı çok tanıdık geliyordu ama çıkartamıyordum. meğerse arkadaşım bana cs 1.6'da hep girdiğim server'ın IP'sini vermiş...

bir keresinde de kız arkadaşım whatsapp'tan mesaj atmıştı. uyandım gecenin bi yarısı cevap veriyim diye. whatsapp'ı açtım, baktım öyle bir mesaj yok. arşivlediğim mesajlara girdim, orda da yok. üzüldüm sonra, çişimi yapıp geri yattım..

toms shoes

Bu ayakkabiyi magazadan 200 liraya alcaginiza 45 liraya maltepe pazarindan alin. Bide arjantinli cocuk icin alin hatta madem yardim amacli aliyorsunuz. Sonra duruma gore cocugun tekine karsi odemeli gonderirsiniz ayakkabiyi, hem ayakkabinin cocuga gittiginden emin olursunuz hem de 100 liraniz cebinize kalir. Bknz: yeni nesil carik.

kulağa giren sinek

kulaga sinek kacmasi durumunda ilk once denenmesi gereken sey, sinek hangi kulaginiza kacti ise diger kulaginizi ve burnunuzu kapatip kasik pozisyonuna gecip bagirmayi denemektir. Eger bu yontem ise yaramazsa emdirme metodlarini denemekte fayda vardir. iki cesit emdirme metodu mevcuttur. Bunlardan birincisi elektrik supurgesi yardimiyla sinek kacan kulaga emdirme isleminin uygulanmasi, bir digeri ise pipetle emdirme (iki kisi gereklidir) yontemidir. Elektrik supurgesi yontemi pipetle emdirme yontemine gore daha modern bir yontemdir ve daha etkili sonuclar elde edilebilir. Son care olarak pek onerilmeyen sinek ilaci yontemi mevcuttur. Sinek hala canli bir sekilde kafanizin iceriside ucuyorsa ve bu sizi rahatsiz ediyorsa makul miktarda sinek ilacini sinek kacan kulaginizdan sikip bir sure bekleyin. Olumsuz bir durumla karsilasmaniz durumunda hemen doktora gitmenizi tavsiye ederim. Sonuc olarak, sinek de kucuktur ama akil bulandirir..

soyadı ışık olan insanlar

özellikle sosyal hesaplara üye olurken Türkçe karakter kullanılmaması sebebiyle sorun yaratan soy isim. eğer bu kişilerin adı ünlü harfle bitiyorsa okurken sıkıntı olmaz. fakat, bu kişilerin adları ünsüz harfle bitiyorsa okurken genellikle problem yaşanmaktadır.

mühendis sevgili

pratik zekalıdır, sorunlara kolayca çözüm bulur. tabi bunu yapabilmesi için sorunu kendisine anlatmanız gerekmektedir. aksi halde sorunu anlaması epeyce zaman alacaktır. ve bu süreçte ilişkiniz fazlasıyla yıpranabilir.

survivor all star

sevdiğim arkadaşlarım ile arama mesafe koyan televizyon programı. kendilerine program boyunca ulaşamıyorum, bir de haftada 6 gün.. bildiğin arkadaşlık ilişkilerim zayıfladı acun yüzünden. belki daha da fazlası oldu.

gecenin sözü

biten her şeyin devam eden bir sonu vardır..

aşk acısı çeken insan

bir de beni tek çek -aşk acısı.