bugün

tunceli'de bir grup genç ve işadamının, Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen'i makamında ziyaret ederek, Dersimspor Kulübü'nü kurmak isteklerini bildirmesi ve Vali Taşkesen'in yardım isteğini kabul etmesi ile kurulma çalışmalarının başladığı kulüp.

hükümetin kürt açılımının ilk örneklerinden.

(bkz: fazla açılma deniz tutar)

http://haber.gazetevatan....mut_adimi/254987/1/Gundem
en son 1990'da 3. ligde temsil edilmişti dersimspor. dersim adı, pkk tarafından kullanıldığı gerekçesi ile ismi yasaklanmış ve daha sonrada kapanmıştı. tekrardan gerçek adı olan dersimspor ismi açılacakmış. umarım bir an önce kurulur ve tekrardan 3.lige yükselir.
dersim valisinin de sıcak baktığı müstakbel futbol takımı.
+ dersim spor hocam

- aferin iyi çalış. spor sıhhattir evladım.
yine bir başka kürt takımı olan dalkurd ff , mardin de kurulup , isveç 1. liginde futbol yaşantısına devam etmektedir.
esnafspor' dan sonra tutacağım ikinci takımdır. adı yeter be...
van'da vanspor, zonguldak'ta zonguldakspor var diye tek düze takım adları olmalı gafletine kapılanlara tokat gibi inen isimdir.
dersim adlı bir şirket kurulup, sponsor gösterilerek dersimtuncelispor ismini alabilecek olan takım.
(bkz: eyvah karpuz kabuğu oldu bu)
dersim diye bir ilimiz yok diyenlere sormak lazım haritaya baktığınızda gençlerbirliği diye bir il görüyor musunuz?
"kurtuluş savaşında dersim isyanı spor" olabilir mesala. hani biz unutmayalım. zaten kurtuluş savaşında savaşmadık, bir de üstüne cephe açtık diye yeni gençlere hatırlatılabilir. dersim kelimesinin tarihte başka bir anlamı yoktur.
adının dersim olmasından dolayı bazılarının dürten spor klübüdür.
ayrıca (bkz: dersim ya zorunamı gitti)
kurtuluş savaşında dersim isyanıymış ortada bir isyan varsa bu isyanı yapanlar dersimliler oluyorda tuncelililer olmuyor mu? yani suç isyanı yapan insanlarda değil de bu isimde.
(bkz: dersimli aslanlar)
bu yıl yapılacak olan terfi maçlarında tunceli'yi temsil edecek takım.büyük bir ihtimalle dersini alıp tekrar amatöre dönecektir.
renkleri mavi beyaz olan tunceli takımı.
tam olarak arjantin milli takım renklerine sahip tunceli takımıdır. tuncelililerin futbol gibi bir afyona pek itibar etmedikleri düşünülürse çok taraftar bulacağını sanmıyorum.
beşinci maçında deplasmanda bayburtspora 5 atan doğu anadolunun profesyonel liglerde takımı olmayan illerinden birisidir. bu sene uygulanan bölgesel amatör ligde 5 maç üst üste kazanarak grup liderliğini sürdürmektedir. daha önceki senelerde tuncelispor tunceli gençlerbirliği yeni tuncelispor tunceli telekom spor olarak kurulan takım son devir işleminden sonra dersimspor olarak tescillenmiştir. kabul etmeyen arkadaşlar federasyonun sitesine girip rahat rahat göt olabilirler. dersimspor adını almasıyla yurt dışındaki gurbetçilerden fazlasıyla destek almış maddi anlamda bir çok yatırım ve yardım yapılmıştır. kuvvetli ihtimalle bu sene profesyonel lige çıkacaktır.
seyit rıza posterli maç.

http://webtv.sabah.com.tr...ari-cildirdi-766942156009

ek: yönatim bize bahmir
renkli bir takım .
türkiye upası 2. tur rakibi bingolspor olan takım.
kulüp başkanı erdal güntaş olan amatör ligde oynayan spor kulübü. son zamanlarda enteresan bir transferle gündeme gelmiştir.
http://www.cnnturk.com/ha...ca-juniorstan-dersimspora
Esprikçi taraftara sahip kulüp.

görsel
Galatasarayı sikertecek yerden yere vuracak olan takım eğer olurda kazanamaz Cinconu Eleyemezse siz gelin beni sikin

Not:Dersimsporlu değilim öne amk söylerken insan utanır.
90 dakika boyunca alkış, tezahürat. hiç susmadı adamlar. helal olsun.
siyasi yönden bakmıyorum olaya. sizde öyle yapın. keyif alın futboldan.
verdikleri mücadele takdire şayandı. yolunuz açık olsun. evet.