bugün

2023-2024 sezonu itibariyle bölgesel amatör lig on birinci grupta ​mücadele eden takım.
2021-2022 sezonu itibariyle bölgesel amatör lig 1. bölge 3. grupta ​mücadele eden takım.
dersim neresi ki ?
öyle bir yer mi var ?
bu sezon 3. lig 2. grupta mücadele etmiş ve bugünkü maçta yeşil bursaspor'a deplasmanda 3-0 yenilerek 2 sezon sonra bal'a düşmüş takımdır.
verdikleri mücadele takdire şayandı. yolunuz açık olsun. evet.
90 dakika boyunca alkış, tezahürat. hiç susmadı adamlar. helal olsun.
siyasi yönden bakmıyorum olaya. sizde öyle yapın. keyif alın futboldan.
Galatasarayı sikertecek yerden yere vuracak olan takım eğer olurda kazanamaz Cinconu Eleyemezse siz gelin beni sikin

Not:Dersimsporlu değilim öne amk söylerken insan utanır.
Esprikçi taraftara sahip kulüp.

görsel
kulüp başkanı erdal güntaş olan amatör ligde oynayan spor kulübü. son zamanlarda enteresan bir transferle gündeme gelmiştir.
http://www.cnnturk.com/ha...ca-juniorstan-dersimspora
türkiye upası 2. tur rakibi bingolspor olan takım.
renkli bir takım .
seyit rıza posterli maç.

http://webtv.sabah.com.tr...ari-cildirdi-766942156009

ek: yönatim bize bahmir
beşinci maçında deplasmanda bayburtspora 5 atan doğu anadolunun profesyonel liglerde takımı olmayan illerinden birisidir. bu sene uygulanan bölgesel amatör ligde 5 maç üst üste kazanarak grup liderliğini sürdürmektedir. daha önceki senelerde tuncelispor tunceli gençlerbirliği yeni tuncelispor tunceli telekom spor olarak kurulan takım son devir işleminden sonra dersimspor olarak tescillenmiştir. kabul etmeyen arkadaşlar federasyonun sitesine girip rahat rahat göt olabilirler. dersimspor adını almasıyla yurt dışındaki gurbetçilerden fazlasıyla destek almış maddi anlamda bir çok yatırım ve yardım yapılmıştır. kuvvetli ihtimalle bu sene profesyonel lige çıkacaktır.
tam olarak arjantin milli takım renklerine sahip tunceli takımıdır. tuncelililerin futbol gibi bir afyona pek itibar etmedikleri düşünülürse çok taraftar bulacağını sanmıyorum.
renkleri mavi beyaz olan tunceli takımı.
bu yıl yapılacak olan terfi maçlarında tunceli'yi temsil edecek takım.büyük bir ihtimalle dersini alıp tekrar amatöre dönecektir.
(bkz: dersimli aslanlar)
kurtuluş savaşında dersim isyanıymış ortada bir isyan varsa bu isyanı yapanlar dersimliler oluyorda tuncelililer olmuyor mu? yani suç isyanı yapan insanlarda değil de bu isimde.
adının dersim olmasından dolayı bazılarının dürten spor klübüdür.
ayrıca (bkz: dersim ya zorunamı gitti)
"kurtuluş savaşında dersim isyanı spor" olabilir mesala. hani biz unutmayalım. zaten kurtuluş savaşında savaşmadık, bir de üstüne cephe açtık diye yeni gençlere hatırlatılabilir. dersim kelimesinin tarihte başka bir anlamı yoktur.
dersim diye bir ilimiz yok diyenlere sormak lazım haritaya baktığınızda gençlerbirliği diye bir il görüyor musunuz?
dersim adlı bir şirket kurulup, sponsor gösterilerek dersimtuncelispor ismini alabilecek olan takım.
(bkz: eyvah karpuz kabuğu oldu bu)
van'da vanspor, zonguldak'ta zonguldakspor var diye tek düze takım adları olmalı gafletine kapılanlara tokat gibi inen isimdir.
esnafspor' dan sonra tutacağım ikinci takımdır. adı yeter be...
yine bir başka kürt takımı olan dalkurd ff , mardin de kurulup , isveç 1. liginde futbol yaşantısına devam etmektedir.