bugün

(bkz: pollyana)
atatürk ün kurduğu bir partinin liderlik koltuğuna yakışmayan kişidir. muhalefette kaldığı süre boyunca muhalefet partisinin gerektirdiklerinin hiç birini yapmamıştır.
allah başımızdan eksik etmesin böyle dar vizyonlu bir muhalefet liderini, ancak hakiki bir muhalefet de olmalı ki ülke daha bir ileri gitsin, daha bir yükselsin diye.

kendisinin bir b planı olmadığını gördüğüm kişilik bugünkü grup konuşmasında. şöyle ki; kendisini ve partisini sadece ve sadece tayyip erdoğanın adaylığına hazırlamışlar, bütün konuşmasını nasıl aday olmadı ama üzeine kurmuş ve sürekli iki eliyle iki mikrofonu düzelttikten sonra sol elinin orta parmağı ile gözlüklerini düzelttikten sonra yine " sayın başbakanı bu millet istememiştir de onun için oraya çıkamamıştır, bunu başiardığımız için çok memnunum" demiştir. saçma saçma bir konuşma bütünlüğü ile noktalamış konuşmasını ve biz de kendisinden kurtulmuşuzdur.
rte'nin başbakan olmasına abdullah gül'ün de cumhurbaşkanı olmasına çanak tutan kişi. farkında değil ama öyle.
sözlerine sürekli 'milletin üçte birinin oyuyla gelen akp' ile başlayan yüzde 10 olmasaydı bu kadar olamazlardı diye devam eden muhalefet adam. 'kardeşim senin yüzden, yüzde 10 olmasaydı üçte bir bile etmiyordu' diye birilerinin hatırlatması gerekiyor herhalde.
cumhurbaşkanlığı seçimlerini protesto etmek amacıyla(!) seçim günü chp olarak meclise gelmeyeceklerini açıklayan parti lideri. bravo valla sonuna kadar tavrını belli etmektense git evde meclis tv'den izle seçimleri, neymiş protesto ediyormuş, mükemmel. ben böyle zihniyetin...
abdullah gül ün aday gösterilmesini kendi başarısı olarak lanse eden siyasetçi, ana muhalefet partisi lideri.
çankaya yokuşu diktir fıtıkla çıkılmaz diyerek fıtık sorunu bulunan recep tayyip erdoğan'a muhalefet ettiğinin sanan şahıs, birileri de çıkıp muhalefet etse kötü etmese kötü demiyor mu, ne yapacağımı şaşırıyorum. ulan işsizlik konusunda ne yaptın diye sorsun ya recep tayyip erdoğan'a, ne bu üniversite mezunlarının hali, 700 ytl'ye çalışıyorlar desin ya, adamın belindeki hastalıkla çankaya yokuşu arasında bağlantı kurmak mı muhalefet oluyor.

geçen hafta grup toplantısında konuştu, dedi ki recep tayyip erdoğan çankaya'ya çıkmasın, aday olmasın söz korktuğu için değil bu milleti düşündüğü için aday olmadığını söyleyeceğim. ben de inandım, mert adam dedim, babam dedi ki olum inanma, ya baba çok artniyetlisin dedim, adam hakikaten bu milletin iyiliğini istiyor belki, dün abdullah gül ak partinin adayı olarak açıklandı, baykal biz recep tayyip erdoğan'ı seçtirmedik dedi, utandım, böyle bir muhalefet liderinin yıllarca atatürk'ün partisi diyerek milleti sömürmesinden utandım, rozet atatürkçüleri, halkı değil kendi iktidarlarını düşünüyorlar, bir insan iktidar olmak istemez mi yav, istemiyor adam, zorla değil ki, muhalefeti iyi yapsa da iktidara yön verse, yol gösterse neyse, senin belin fıtık, öbürünün gözleri şaşı, ne güzel muhalefet..

recep tayyip erdoğan'ın deyişiyle ce-ha-pe lideri, büyük başkan oley.
muhalefet ıcın yapmayacagı sey olmayan tatlı su sosyalisti.
hakkında entry bile girmeye değmeyecek politikacı..
edit : entry girdim ama siz yinede yok sayın...
(bkz: cirpindikca batmak)
(bkz: yeter ulan yeter)
gizli bir nurcudur. fethullah yanlısı bir şakirttir. cia ve mossad tarafından 80 sonrası beyni yıkanmış ve bu doğrultuda yetiştirilmiştir. akp yi tek başına iktidar yapabilen yegane adamdır.
cumhurbaşkanlğı seçimlerindeki tavrı ile akp nin ekmeyine yağ sürüyor farkında değil bu adam akıllansa artık.
(bkz: chp yi sol zannetmek)
ağlayan çocuklara meme misali ; ucunu şekerli süt dökülmüş bir memeyi verelim sussun yahu..
anayasa mahkemesinin kapısında yatan biraz fazla büyümüş cehape başkanı.....
ya o mahkemeden istediğin sonuç çıkmaz ise ne mazeret bulacak bakalımm..
akp'nin her hareketini dikkatle inceleyen ve açığını yakalamak için çabalayan insandır.bu hareketi takdir edilmelidir.keşke herkes birbirinin hareketlerini dikkatle incelesede herşey mükemmelleşse...
an itibariyle şok olmuş ve kafasını sayılarla bozabilecek liderimsidir.
2002 seçimlerinde sonra tansu çiller ve mesut yılmaz gibi siyaseti bırakan, ama daha sonra onların gösterdiği büyüklüğü göstermeyip siyasete dönen kişi. birde bülent ersoy'un sahne yasağını kaldırtmak için para istemiş zamanında ama şimdi kıvırmaktadır.
memleketin "sol" yanındaki derin sızıdır...anjiyolardan, kalp krizlerinden,
şoklardan, yinelenen anjiyolardan ve yinelenen krizlerden hiçbir zaman ders al'a'mayıp
halen günde -2 paket- hizip içip inatçılık üfleyen, kendisiyle bile kavgalı,
koltuk sevdasını (en az kendisi kadar samimiyetsiz düşüncelerinin arkasına sığınarak) memleket sevdasından önde tutan , anti-tayyipçilerin dönüp dolaşıp kendisine sığınacağından medet umarak rte'nin daha da güçlenmesine sebebiyet veren,
türk siyasi tarihinde; sizler , bizler herkes öldükten sonra bile adı hep kötü anılacak
sözüm ona solcu sözüm ona demokrat sözüm ona kemalist sözüm ona vatansever sözüm ona politikacı'msı...* *
sağcısı solcusu hatta chp'li si bile kendisinden bıkmış ; kankası,ekürisi tuncay özkan ile ülkeyi kutuplaşma noktasına götüren sözüm ona politikacı...
kendisine bile faydası olmayan insanımsı...
insana yüzünü gördüğünde tebbessüm yaptıran ve bir o kadarda önemsiz bir şahsiyet****
chp'i 99 seçimlerinde meslise ilk defa girememesine sebep olup istifa eden sonra da yeni bir umut, kurtarıcımış gibi tekrar chp'in başına getirilen siyasetçidir.
adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs etme suçunu işleyen her daim muhalefet partisi genel başkanı.
türk solu icin büyük sansizlik olan kisi.su anda partisinin basinda baska biri olsaydi kesinlikle akp nin oylarini 2 ye katlardi ve 1977 yilindan beri belki de ilk defa tek basina iktidar sansi bulurdu.son aciklamasiyla sasirtmamis ne kadar yeteneksiz bir lider oldugunu göz önüne getirmistir,ve kesinlikle hakkinda yargiyi etkilemekten dava acilmalidir.
2 lafından biri 'bu parti atatürkün partisi' olan, bu söylemleriylede atatürkün adını lekeleyen lider olmasada parti baskanı.