bugün

fenerbahçe'nin sporting'den transferi forvet oyuncusu.
fenerbahcenin mateja kezman dan sonraki 2nci transfer bombası. lakin bu transferler nicin sampiyonlar liginden elendikten sonra yapılır, yonetime sormak lazım.
fenerbahçemizin sporting lisbon'dan an itibari ile transfer ettiği brezilyali forvet. 1.80 boyunda 79 kilo.

hava toplarına hakim ve uzaktan çok isabetli şutları var. mesela bir örnek için;

http://www.youtube.com/watch?v=IS2YYBOdfik

dileriz fenerbahçe formasıyla da böyle gollere imza atacak, başarıdan başarıya koşacaktır.

2 yıl sonra gelen edit: 2 yıl içerisinde önce "kazma", sonra "kurtarıcı" damgası yiyen tek futbolcu kendisi olsa gerek. seviyoruz, o ayrı!
türkiyeden örnek vermek gerekirse marcio nobre ile fatih tekke kalitesi arasında bulunan de souza,avrupada az brezilyada ise çok gol atmasıyla bilinir...
geçen sene trabzonspor un da almak istedigi ama büyük ihtimalle parasızlıktan alamadıgı, stili luis fabiano yu andıran santrafor.
kezman dan daha iyi cikacak forvet.
alex de souza'nın takım içinde kurduğu örgütün son üyesi. adam mahalledeki bütün çocukluk arkadaşlarını getirtti. yapabilene helal olsun.
(bkz: fıs)
saç baş yolduracak gibi gözüken forvettir. nobre'nin boşluğunu doldurması kanımca imkansızdır. fenerbahçe nin elde patlayan transferlerinden biridir.

ilave: koçum benim.. sen beni göt etmeye devam et yeter ki...

(#3096974)
türkiye ligini tanıması bakımından nobre ile ölçüşemeyecek kadar kötü bir futbolcudur..
beşiktaşlı arkadaşlarımdan duyduğuma göre beşiktaşın elden çıkartmaya çalıştığı ailton la aynı kaderi paylaşıyormuş sporting lizbon da.. gidince rahat bir nefes almış portekizliler.. bu futbolcu yerine çok kaliteli bir oyuncu alabilirdi yönetim fenerbahçeye.. fenerbahçenin tek yanlış transferi..
forvet olmadığı açıkça belli olan ama ayaklarına hakim bir pasör diyebiliriz dediğim futbolcudur.
fenerbahçe formasıyla ilk golünü randers maçında kaydeden forvet.umarım gerisi gelir.oynadığı ilk dört maçta yorum bile yapamayacağımız kadar kötüydü,bekleyip göreceğiz şimdi...
teknik kapasitesi sanırsam fena olmayan oyuncu.
marcio nobre ve semih şentürk'ten, hiç bir artısı olmayan futbolcu.
(bkz: fenerbahce nin transfer politikasi)
(bkz: sevimli hayalet casper)
alex de souza'nın başarısız forvet versiyonu (bkz: deivid de zirto)
29 ekim 2006 vestel manisaspor fenerbahce macinda iilk yarıda iki gol birden atarak üzerindeki ölü toprağını atmış olan topçudur.
turkcell super ligde ilk gol ve gollerini bugün * atan brezilyalı golcü.
29 ekim 2006 vestel manisaspor fenerbahce macinda hattrick yapmış oyuncudur.
her futbolcuyu ıslıklasak hattrick yapar mı acaba sorusunu akıllara getirmiştir.
son maçlarda gollerini sıralayan futbolcu. benim tek korkum mateja kezman 'ı yedek bırakabileceğidir.
mateja kezman ve semih senturk ün cezalı olduğu için oynayamayacakları az alkmaar maçında fenerbahçe nin forvet hattıyla ilgili beni bir hayli olumsuz düşüncelere iten futbolcu. *
santra yapmayı bilmeyen -10 şubat 2007 çaykur rizespor fenerbahçe maçı'nın başlama vuruşu- santrafor. (bkz: santra) (bkz: santrafor)

not: beni niye eksiliyosunuz kardeşim? deivid'i alanları eksileyin... adam santra yapmayı bilmiyor, örnek de verdik daha ne yapalım...
başarısız, şanssız oyunuyla taraftara saç baş yolduran futbolcu.
(bkz: yine deivid yine disari)
armuttur kendisi.