bugün

bir dönemin iyi kalpli hayalet çizgi film kahramanı. yumuk yumuk bi şeydi, bi boka benzemezdi tipi.
insanları hayaletlerin varlığına küçük yaşlarda alıştırmıştır...

hayaletlerden korkmamamıza neden olmuş sevimli bir hayalettir...
neredeyse her bölümü elma yiyerek başlayan çizgi filmdir. çok tatlıdır. öldüğünü kabullenemeyen bir çocuktur. saat 20.30 da cartoon networkde yeni bölümleri yayınlanmaktadır.
kendine arkadaş arayan fakat bulamayan insanları korkutmamak için ordan oraya sürülen fakat korkutmak istemezken ödlerini koparan beyaz şekilli altı olmayan oyuncak bebeğe benzeyen tipiyle bir çizgi karakter.
evet burda bahsedilen şey benim sanırım.
Hep ağlıyordu, hep mutsuzdu be.

küçükken 'keşke benimle arkadaş olsa' diye empati yapmışlığım var benim, kırmayın kalbimi. *
Kimse arkadaş olmazdı ya hayalet diye onunla. Haline çok üzülür onunla arkadaş olabilmeyi isterdim. Sırf üzülmesin diye. Bu yüzden de çok severdim. Sonra da gerçek olmadığına, dolayısıyla arkadaş olamayacağıma üzülürdüm.
çirkin mi çirkin bi hayalettir.
Söylendiği gibi sevimli değildir. Oldukça Mendeburdur. Kendisiyle hatırlamak dahi istemediğim bir tanışıklığım var malesef.
Mal. Ulan o kadar kötülük yapiyolardi yine iyiydi. Güya iyiler kazanır.
Bu çizgi filmciler kandırmış bizi.
Onlar kötü ne de olsa. Para babaları kötü. .
Siz yinede uslu iyi olun ses çıkarmayın.
Diye uyutmuslar.
görsel
(bkz: selçuk inan)
90'lı yıllarda çocuk olanların gönlünde taht kurmuş über kahraman.
duvarlardan geçip bacaya sıkışan hayaletlerin olduğu çizgi film. evet.
Akıllara

"casper, salak bir orospuydu. "çok yalnızım", "neden kimse benimle olmak istemiyor", "çok mutsuzum", "kimse beni sevmiyor". bu kilit cümleler sana birilerini hatırlattı mı? duygusal boşluktaki, ne bok yiyeceğini şaşırıp azami derecede saçmalamaya ant içmiş kız. evet, bana da onu hatırlattı. en nefret ettiğim kadın tipi. işte casper denen o muntazam kafasını siktiğimin hayaleti de "madem iki senelik sevgilimden ayrıldım ve duygusal boşluktayım, o halde neden karşıma çıkan ilk karakargaya domalıp kendimi siktirmiyorum?" felsefesinin vücut bulmuş hali, 80'ler 90'lar nesli çocuklarının bilinçaltını nakış gibi işlemiş bir orospu çocuğudur. çocuklar şu an casper'ı delicesine savunan, hatta casper'ın erkek olduğunu iddia eden yüzlerce mesaj alıyorum, mesaj yağıyor. ulan yemin ediyorum herif daha ben entry'yi girmeden mesaj atmış "casper erkektir ulan eşşoğlueşşek" diye. ne biliyorsun lan? bak arkadaşım, ben tekrarlarıyla birlikte casper'ı beş yüz kez izlemiş bir adamım. izlediğim hiçbir bölüm yok ki casper çırılçıplak olmasın. her bölümde anadan üryan. gel gör ki bir kez olsun ben bu hayaletin önünde sallanan bir çük, bir malafat, efendime söyleyeyim bir baba yadigarı görmüş değilim. sen gördün mü? görmedin. herif hala da diyor ki "görmedim ama sen de casper'ın karı olduğunu iddia ediyorsun, sen hiç memesini gördün mü?". oğlum siz iyiden iyiye kafayı yemeye başladınız bak. işi iyice cozuttunuz. ulan hayalette ne memesi? sapık pezevenk. hayalette meme mi aranır?"

Dizelerini getirmiştir.
Kespir çok izlerdim hele o korkutacaksın dedikleri abileri yok mu.
Bunu hiç izlememiş olan da ne bileyim.