bugün

çizgi roman evreninde dc önde, sinema evreninde marvel.
sırf artık baymaya başlayan o cıvık marvel filmleri yüzünden bile dc denilebilecek karşılaşma. marvel asıl ününü avengers filmi ile yakaladı ve hala ekmeğini yiyor. çizgi roman ve çizgi film anlamında dc tokatlar. kaldı ki 2011-12 yılına kadar the dark knight üçlemesi ile dc beyazperde'de de öndeydi.

cevap tabii ki dc'dir.

(bkz: i m batman)
ikiside bir wildstorm etmez diyeceğim de wildstrom ve vertigo uzun zamandır dc nın alt şirketi vaziyetinde hatta üçü de birleşti

Bu arada image comic de spawn dan bildiğimiz angela karakterini spiderman yani marvel e kaptırmıştır amk.
vertigocular ağlıyordu.
dc evin büyük oğlu gibidir, akıllı ve ağırbaşlıdır.

marvel ise evdeki neşe kaynağı olan, eğlenceli küçük kardeş gibidir.

ayrım yapmak yanlıştır.
DC'yi Tesla'ya, Marvel'ı Edison'a benzetebileceğimiz bir metafor.
*Deadpool: deathstroke çakması
*apocalypse ve thanos:darkseid çakması
*x-men:doom patrol çakması
*avengers:adalet ligi çakması
*quicksilver:flash çakması

Ama marvel daha ünlü adaletini dünya.
Süper kahraman filmleri hoşuma gidiyor ve DC nin karakterlerini de Marvel e göre daha çok seviyorum. En başta batman tabi ki. Ayrıca Superman da yine Marvel karakterlerinin hepsinden daha sevdiğim bir karakter. Marvelden de spider man ve iron man ı severim. Hulk , thor , hawkeye gibi karakterleri ise sevemedim nedense.
Dc reyiz siker atar.
ikisinin de yeri farklı

Marvel deyince spiderman,x-men,fantastik dörtlü,hulk,ghost rider,punisher aklıma gelir

Dc deyince Superman,batman,flash,green lantern,jonah hex,etrigan the demon,justice league aklıma gelir.
Pizza vs hamburger.
x-men marvel'ın. o yüzden marvel alır.

haa watchmen de dc gerçi. dr.manhattan falan.
ikisinin de yeri ve kitlesi ayrıdır. gelin gelelim illâ bir karşılaştırma yapılacaksa, ki ikisi de aynı alanda faaliyet gösterdiklerinden bu makûl olur, dc comics başını alır.
ikisini karşılaştırıp, hangisinin daha iyi olduğuna dair kafa patlatmak yerine, ikisini de takip ediyorum
emin olun böyle daha zevkli oluyor
tabi marvel'ın daha iyi olduğu ya da dc'nin daha iyi olduğu şeyler vardır
ama bu, birini diğerinden üstün kılmıyor benim gözümde
sanılanın aksine düşman değillerdir.
birbirlerinden fikir edindikleri aynı çizerleri kullandıkları çok zamanlar olmuştur.
ikisi de farklı evrenlerdir kim ne izlemek isterse ikiye ayrılıp verirler genelde.
Seçemem ikisi de benim için özel.
Dc comics alir.
çizgi romanda dc siker. sinemada marvell siker. marvell sinemaya daha uygun kanımca.
marvelin babannesi kaşar.
ikisininde son filmlerine bakarak konusursak Marvel'in deadpool'u suicide squad'i ezer gecer.
tabii ki normal fag'lerin marvel diyeceği versus. allah'tan dc.
batman serisi başlı başına hepsine bedel.
Dc'nin alacağı versustur.

Spiderman hariç hiç bir karakteri samimi gelmiyor marvel'ın.

*aman tanrım entrylere bak gözlerim kanıyor avengers fanı plebler dolmuş.

*bvs ultra edition hali ile bütn marvel filmlerinden daha iyi.
Dc comics in son filmi (bkz: suicide squad) bakacak olursak marvel arayıp sahada açacak gibi. Geçmişe saygımız sonsuz ama böyle gitmez dc.
marveldir tabi ki de manyak mısın hedesidir.

bir ilk yenilmez kaptan americayı bir de batman v supermani izleyin. bak avengers, ciwil war falan demiyorum bile. ilk yenilmezle kıyaslıyorum.