vakko ve doğan grubu iştiraki olarak açılmış , çeşitli markalarda %70-80 lere varan indirimli satış yaptığını iddia eden alışveriş sitesi gibi birşey.

[http://www.daybuyday.com]
sitelerinde verdikleri 4442106 numaralı telefondan ulaşılamayan, aldığımız ürünü iptal etmeyen ve göndermeyen tuhaf site.
1 gün sonra gelen edit: facebook sayfalarından ulaştık kendilerine, sonra hemen aradılar durumu düzelttiler, telefonlarındaki sorun telekomdan kaynaklanıyormuş.
alışverişten sonra gelen mailde aldığın ürünün kampanyasının bitiminden sonra 1 hafta içinde ürünü kargoya vereceklerini belirten bir mail geldi. kampanya bugun sabah saatlerinde son buldu. hazırlanıyor olarak gözüküyor. bakalım kaç günde hazır edecekler.

edit: siparişi 16 temmuzda verdim, 19 temmuzda kampanya bitti 1 ağustosda iki üründen biri elime geçti diğeri henüz elime geçmedi.
müşteri hizmetleri çok ilgisiz özel alışveriş sitesi.

11.07.2011'de verdiğim sipariş hala elime ulaştırılmadı. iki kez mail attım, tedarikçi firma ürünü göndermiyor biz takibini yapıyoruz en kısa zamanda göndereceğiz şeklinde otomatik yanıt veriyorlar.

bir daha alışveriş yapmayı düşünmüyorum ve hiç kimseye de tavsiye etmiyorum.
ekşisözlük ün almış olduğu reklamın sahibi olan sitedir. aman diyeyim sözlükdaşlarım siz siz olun bu siteden alış veriş yapmayayın. aldığınız yazlıkları utanmasalar kışın gönderebilecek ağırlıkta bir alışveriş sitesidir.
victorias secreta ait oldugunu iddia ettikleri urunlere bakinca intihar edesim gelen site. vay amk bu ne lan dedirtmistir bana helal olsun. onlar vs ise ben hicbirsey bilmiyorum. ya da 182 sene onceden kalma bunlar. lutfen bir bakiniz; http://www.daybuyday.com/...r/victoria's-secret_9796/
ekleme: tobe yarabbim bir de bir manken kullanmislar. sinirim bozuldu be sozluk. te allaaaam
sözlüklerdeki am göt meme muhabbetine bakıp bunu paraya çevirmeye kalkan sitedir.

adamlar ekşi'ye reklam vermiş ama yemez be.*
sipariş ettiğiniz ürünleri vaktinde göndermeyen,gönderse bile yanlış ürün gönderen, gönderdiği ürünü kusurlu çıktığı için iade etmek istediğinizde sizinle hiç bir şekilde iletişime geçmeyen , savsak bir alışveriş sitesidir.
bir tane bot siparişi verdim 14 gündür bekleten, arıyınca acil diye 3 gündür gerekli yerlere forum iletmelerine rağmen bir türlü ürünü göndermesini bilmiyen firma.
29.11.2011 de verilmiş siparişi yıl 2012 olmasına rağmen kargoya verememiş firma. sipariş numarası (bkz: 0029652746)
10 dakika önce sepetime 2 tane ürün eklemiş ve kredi kartı bilgilerimi arkadaki güvenlik kodu satırına kadar girmiştim. tam o güvenlik kodunu girecekken sitenin adını sözlükte aratmak aklıma geldi. arattım ve 1 tane olumlu yorum yok. ekşi ye girdim bir de orada arattım, ordaki yorumların da %95 i olumsuz ve hep aynı şikayet. bununla yetinmedim belki bi kaç tane daha olumlu yorum bulurum diye itüsözlüğe girdim orada da arattım. hep olumsuz hep olumsuz arkadaş. sonra dur lan dedim bir de şikayetimvar com a bakayım dedim. başlıklarının altı şikayet kaynıyor.

çok beğendiğim 2 ürünü içim kan ağlıya ağlıya almaktan vazgeçiyorum. ah ulan. yarın arayacağım müşteri hizmetlerini, ilk aradığımda açarsalar yine de bu kadar olumsuz yazıya rağmen ürünü alacam. kafaya koydum ulannnnnnnnn.
durmadan mail gelen ve mail geldiğinde varlığından haberdar olduğum site.
perşembe günü sipariş verdiğim ürün bugün kargo şubesinden çıkış yapmış. 5 günde teslim bence gayet başarılı.
14 günde teslim başarısızlığı gösteren alışveriş sitesi.
tek güzel yanı farklı markaların ürünlerinin siparişini tek sepette verebilmeniz.
"aman a dostlar uzak durun" diye haykırdığım, bu sözden ve yukarıda ki dünya kadar olumsuz yorumdan sonra bu yorumları görüp de alışveriş yapanın aklından şüphe edeceğim trendyol markafoni gibi bir şey.

öyle dediğime bakmayın sadece benzetmek istedim çünkü bu ikisinin yanına bile yaklaşamazlar.

ayın 8'i itibariyle aldığım iki parfümü bu tarihe kadar beklettiler. Sonra iptal etmek isteyince kargoladık artık dediler. Sitelerinde kargolandı denmesine rağmen aras kargoya sorduğumda adıma türkiye genelinde hiçbir kargo yoktu. Yaptıkları iş tek kelimeyle "dolandırıcılık"
hay reklamınızı da sizi de satacağınız elbiseyi de dedirten alış veriş sitesi. internette karşınıza çıktığınızda beş saniye boyunca zorla ekranınızı işgal eder bu sitenin reklamları. bu yüzdendir ki alışveriş yapacak adamı vazgeçirir.
bu ismi her gördüğümde "la türkçe'nin suyu mu çıktı da ismini gavurca koyuyonuz" dediğim alışveriş sitesi. sağlamdır diyenler pekçe çoktur.
dün veridiğim siparişimi aynı gün kargoya verip, bugün elime ulaştırarak taktirimi kazanan alışveriş sitesi.
Sabah sipariş ettiğim t-shirti öğleden sonra kargoya veren gayet hızlı alış-veriş sitesi.Hele limango,trendyol gibi en az 2 hafta bekleten ve bazen de 3 hafta bekletip " efendim ürünü tedarik edemedik iade ediyoruz" diye sinir bozan sitelerden sonra ilaç gibi gelmiştir.
Ayrıca da sabah t-shirti tam alacakken başkası sepetine ekledi.Ancak azmettim ve benden önce davranan elemanın sepetinden düşebileceğini düşünerek 30 dk bekledim.Sonuç; dediğim gibi oldu ve sepetinden düşmesinin saniyesinde kendi sepetime ekledim.Adamın o anki yüz ifadesini görmek isterdim * Bu da böyle bir anımdır işte.

koca bir edit: daybuyday benim için bitmiştir. Ürün gelmeden yorum yapmamak lazımmış. Tamamen alakasız bir ürün gönderdikleri gibi bir de gönderdikleri ürün defolu çıktı.Geri gönderdim ve bakalım ne olacak, ya iade ya da değişim görünüyor ama bu ilk ve son alış-verişim olacak daybuyday.com'dan.
Sipariş teslimi için kampanya bitiminden sonra 10 gün beklemeniz gereken site. 10 gün beklersin, üstüne bir de siparişini yanlış getirirler, zaten azalan hevesin tamamen kaçar.
ilk siparişte fiyasko bir netice vermiş alışveriş sitesi. buradan bir çanta aldım, sırt çantası. ben aldığım gibi ürün tükendi dedi, tahminim sadece tek bir ürün vardı zaten. siparişi verdim, kampanya bitiminden 10 gün sonra gönderileceğini de bildiğim için hiç oralı olmadım yaklaşık 2 hafta boyunca. bugün mail atmışlar, çok üzgünüz gönderemedik özel olarak ilgileneceğiz falan.

ekleme: çantam gelmesi gerekenden geç geldi ancak site bana üzgünlüklerini bildiren ufak bir hediye yollamış. oldukça da güzel bir hediye, gönlümü aldılar.
hürriyet e-alışveriş festivali kapsamında yılbaşına özel büyük kampanyalar yapacaklarmış!

http://ush.re/jlr2
girişimcilerinin Yaş ortalaması 27'dir.
istisnasız tüm yurtiçi kargo şubelerinin ısrarla yazıldığı gibi okuduğu firmadır...

FL: Aloooo
YiK: FL bey ile mi görüşüyorum?
FL: Evet... Buyrun..?
YiK Bir kargonuz var da daybuydaydan...
FL: Nereden nereden??
YiK: Daybuydaydan daybuyday...