bugün

entry'ler (335)

bilgisayar formatlayabilenin dahi sayıldığı yıllar

evet çok uzun yıllar geçmedi üstünden ama teknoloji gelişiyor, 10 yıl gibi bir süre teknoloji için çok uzun artık.

neydi o ya? xp'ye format atanlara dahi gözüyle bakılırdı. format kolaydı ama şimdiki gibi değil tabi. o kullandığın, içine 5 sezon lost ve 8 sezon himymatabildiğin usblerin yerinde disketler vardı, unutma bu yılları. hiç unutmam lise birdeyken babamdan iş yerinden "xp'ye nasıl format atılır" diye bir yazı çıkarmasını istedim adam 30 sayfa yazı getirdi amk! format böyle bir şeydi. bir heybeti vardı şimdiki gibi mi? daemon tools programını kurduktan sonra bilgisayarı 5 defa restart yapardın o da kolay iş, zorluğu kullanmak.

zor yıllardı vesselam. teknoloji dediğin işleri kolaylaştırmak için var. seneler bunu gösterdi.

eski sevgili

hakkında çok güzel bir söz olandır; eski sevgiliden arkadaş olmaz.

2100 bilmem kaç entry var geneli "iyi ya iyi ki gitti kurtulduk ohh miss" gibi. Buraya gelip yazdığına göre kardeşim sende bende biliyoruz ki bir şeyler oturmuş içine, benim de içime oturduğu gibi. E unut demek bir kerede mantıksızlık olur. Biz zamanlar hemen hemen her şeyini paylaştığın kişiye gitti kurtulduk demenin insafsızlık olacağı gibi.

Lafın kısası, ben yaptım siz yapmayın. Eski sevgiliden arkadaş olmaz.

2 mayıs 2013 benfica fenerbahçe maçı

Fenerbahçemin kazanarak turla döneceği maç.

Rüyasında Fenerbahçe maçı görenlerden biri de benim bu gece ve skor: Fenerbahçe: 0 Sanica Boru Elazığspor: 4! Ne alaka anlamadım amk gece boyu Elazığspor'a yenildik de yenildik harbi bak yalanım varsa bilica siksin.

Tur gelecektir. Herkes takımının uçmasını, top oynatmamasını ister ama biraz gerçekçi olmak lazım bu maçlarda. Selçuk şahin çok gereksiz topuz oynamalı filan diyenler var ama hava toplarının çok belirgin olacağını düşünüyorum. Onun için Selçuk'un olması iyi tabi gönül topal'ı isterdi. Caner'de aynı şekilde Webo'nun olmaması avantaj bile olabilir. Stoch'un oynamasını bende isterim ama çok kırılgan. Bu maç dişe diş geçecek belli.

4 nisan 2013 fenerbahçe ss lazio maçı

Fenerbahçemizin 2-0 kazandığı karşılaşma.

Maç mükemmeldi, süper eğlendik, kazandık. iyi ki varsın Fenerbahçe.

Akılda kalan ise Sow'un Aykut Kocaman'a 2. golden sonra yaptığı hareket. Caner olsa yemişti tokadı şerefsizim. swh

aziz yıldırım

Kesinlikle söylediklerimden Aziz Yıldırım'ı tamamen desteklediğim anlamı çıkarılmasın ama genç fenerbahçeliler denen garip topluluğa ne yapsa azdır.

Bu adamı sevmiyor olabilirsiniz ki bende pek haz etmem ama kulübünün ceza alacağını bile bile meşale atan o da yetmezmiş gibi Plzen maçına sahte bilet yaparak bile bile kulübünün disiplin kuruluna sevk edilmesini amaçlayan salak bir grubu da ne olur savunmayın.

Aziz yıldırım gitsin ona sözüm yok bana göre de misyonunu tamamladı ama genç fenerbahçeliler? bu taraftar grubundan kurtulmalı fenerbahçe zira yaradan çok zararları var.

caner erkin

Futbolcu diye geçinen mal.

abi bu adam nasıl fenerbahçe'de kadroda yer alır ya. her maça çıktığında (bkz: geldi yine tipini siktiğim) modundayız tüm fenerbahçeliler olarak bu adamla selçuk şahin nasıl hala oynar allahım sinirden çıldıracam ya.

14 mart 2013 fenerbahçe fc viktoria plzen maçı

kendini taraftar diye adlandıran bazı arkadaşların sevinmek istemediği maçmış.

sevinmeyin lütfen. Hatta takımı tutmayı bırakabilirsiniz, sıkıntı yok. Ben seviniyorum arkadaşım. Tuttuğum takım çeyrek finale çıktı lan mal mısınız? Siz Basel, Newcastle filan uçtu sanıyorsunuz herhalde maçlarında. Böyle oynamamamız gerektiğini herkes biliyor ama biz bu takımın son 3-4 haftadır nasıl futbol oynadığını da biliyoruz. Adamlar yaptı savunmayı doğru yanlış ama ikiyi yemedi, bitti!

Ya benim gibi keyfinize bakarsınız ya da sinirden kendinizi sikersiniz.

Şimdi Çek bi Malaga, Çek bi Basel!

14 şubat 2013 bate borisov fenerbahçe maçı

cipsimizi, kolamızı, çayımızı toplayıp arkadaşlarla izlediğimiz maç.

daha doğrusu maç mı? Şayet arkadaşlar olmasaydı atacaktım yorganımı, yastığımı ohh mis. Uyku hapı gibi bizim mübareğin maçları gece yatamayınca at bir devre sabaha kadar uyursun mışıl mışıl.

Bate desen gerçekten eleyebileceğimiz tek takımı seçmişiz maç özetlerini gördüm biz bunlardan başka takımı da eleyemezmişiz zaten.

Hayırlısı olsun balımız yerinde hem fenerbahçe hem galatasaray olarak. Ama şunu söyleyebilirim Galatasaray'ın şampiyonlar ligi'ni alma ihtimali bizim Uefa'yı alma ihtimalimizden yüksek düşünün artık.

en iyi android oyunları

Yapılan yorumlarda sözlük yazarlarının ne kadar iyi telefonlar kullandığını öğrendiğimiz oyunlardır.

Bende hiçbiri kaldırmıyor lan "bu senin telefona uygun değil siktir git bohunda boğul" diye bir yazı çıktı indirmeye kalkınca.

ben de yazayım bari: sudoku.

20 ocak 2013 fenerbahçe sb elazığspor maçı

abi her şeyi geçtim. Tamam zaten yenildik ona alıştık önemli değil bizden bi cacık olmayacağı çok belli ama abi bu krasiç'in, kuyt'un, caner'in hali nedir ya? Olum bunlar futbolcu mu? hani jordan'ın ıynadığı bi basketbol filmi vardı yanlış hatırlamıyorsam space jam'di. efsane basketbolcuların yetenekleri alınmıştı. Al işte krasic!

Mübarek insan istese bu kadar formdan düşmez ya. Ulan haysiyetinizi sizi top ivesa'da adam normal olarak almak istemiyor eline topu bizden koşan adam yok ya.

monkeykickoff swf

basit bir oyun.

yarışak mı?

http://galeri.uludagsozlu...monkeykickoff-swf-373628/

sigara zammından sonra tütün içenler

Karizmayı yakın zamanda çizecek tayfadır.

ben sigara kullanan birisi değilim. Ama bu zam beni bile üzdü lan. Yazık harbi adamlara böyle zam mı olur? Tütün alacak adam ondan sonra saramayacak, tütünü yerleştirdikten sonra tükürecek yapıştırmaya çalışacak kağıdı. Bir de bunu başaramayanlar var çok kötü tütünü huni gibi sarıyor bunlar beceremeyince. Ağız kısmı dar diğer kısım geniş. Benzin boşaltası geliyor adamın içinden.

22 aralık 2012 fenerbahçe kdç karabükspor maçı

ilk yarının sonuna doğru uyuya kaldığım maç. Bir fenerbahçeli olarak güzel günün sonunda güzel bir maç izleyelim dedik. Bir uyandım 0-2 olmuş.

Artık uyuyamazsam geceleri Fenerbahçe maçı izleyecem koyun saymaktan farkı yok anasını satayım.

umudu siken şeyler

Bir zamanlar onun başkasıyla konuşması, onun birine göz ucuyla bakması, onun bir arkadaşıyla vs vs vs gibi şeylerdi.

şimdi diyorum ki onun ta amuğa koyim. Evet. aklıma bile gelmiyor. Bunlar neden umudu yok etsin lan. Neden mi?

Çünkü artık babam beni bir memur olarak görmek istiyor. Ben daha fazlasını istiyorum. Toefl vermem gerek, ales'ten 90 çakmak ya da kpss denen illet sınavdan en az onun kadar puan almam lazım. Bitti mi? tabi ki hayır. Mülakatı var, kurum sınavı var. Onlar sınav açar mı bu arada? Bu da belli değil. Geçen üniversite yılları geri gelmeyecek, çıkılan sevgililer bir kez daha düşünülmeyecek inanın bana.

Umudu siken şeyi söyleyeyim mi? Bir gün "benden bir bok olmayacak galiba" diyebilecek olmak. Ya da memurlukta ki 25. yılını çay partisi vererek kutlayabilecek olmak.

gazet34

bugün doğum gününü kutladığımız yazar arkadaşımızmış.

Kutlar, yeni yaşının mutluluklar getirmesini dileriz.

işler güçler

abi ne ahmet kural'ı ne murat cemcir'i. Tamam onlar da güzel oynuyorlar şimdi allah var Murat'ın dediği gibi "izlemem ama saygı duyarım". bu dizide olay "salih abi.net" Arkadaş her izleişimde kırılıyorum bu adama ya gülmekten. son bölümde havar dostlar havar deyişi yok muydu bayıldım lan.

Abi o takım elbise yeryüzünde bir sana bu kadar yakışır. Salih abi'nin dakikalarının artması talebiyle. Recep niyaz muamelesi yapmayın lan elemana.

11 kasım 2012 fenerbahçe orduspor maçı

an itibariyle 2-1 olan maç.

lan yazmayayım yazmayayım diyorum ama imkansız. Abi bu Selçuk ne biçim bi bela başımıza ya. Ulan salak adam madem hucüm yapamıyosun bari şu savunmayı adam gibi yap. oyuna girdi yaptığı şeyler:

- Mehmet Topalın ayağına daldı adamı sakatlıyodu
- golde adamı kaçırdı mal orta geldi gol oldu.
- gökhan gönüle attığı top 8 km uzağında kaldı adamın.

Bu ne amk ya

bir kadınla yapılan tartışmayı kazanmak

O son birayı içip cennete gidebilmek gibidir.

Aslında imkansız değildir, sadece konunun başka yerlere sapmasını önlemek gerekir.

şimdi kadınlar bir tartışmaya başlar ipin ucunu kaçırırsanız bir bakmışsınız halep'te başladığınız yolculuk şam'da bitmiş. Çünkü siz haklı duruma geçmeye yakın haydi başka bir kusurunuza gelmiş konu. O fırsatı tanımamak lazım kadına. Tartışma hep aynı konu üzerinde devam etmeli diye düşünüyorum.

ha ben yaptım desem yalan olur. Konu bir şekilde geliyor başka yerlere bende anlayamıyorum. Ama sorun kesin orada. Valla bak. Bir gün denk getirirsen eğer...

görülen en iyi oyunculuk performansları

Aslında çok var da ben de bayan yazayım bari:

Natalie Portman - Black Swan

kukla

Sayesinde 5 saniyede yazabileceğim entry'i gülmekten anca 5 dakkada yazabildiğim sözlük yazarı.