bugün

2003 draft'inde 2. sıradan seçilmesine rağmen bu sırayı haketmediği düşünülen zira kendisinden sonra 3, 4, ve 5. sırada seçilen oyuncuların * * * slam dunk şampiyonluğu, finaller mvp'si ödüllerini havada kaparken kendisi sadece izlemiştir.
ispanya macında birebirde iyi bir savunmacı oldugunu gostermistir.
detroit pistons'ta ancak detroit galibiyeti garantiledikten sonra oyuna giren ve bu yüzden de zafer purosu olarak adlandırılan bu oyuncu, orlando magic'e takası gerçekleştikten sonra nba'de gerçek anlamda basketbol oynayabilme imkanını bulmuştur. kendisi orta karar bir pivot olarak güçlü olmamasına karşın sayı ve blok tehdidiyle her takımda iyi bir rotasyon oyuncusu olabileceğini ortaya koymuştur. kariyeri boyunca en büyük sıkıntısı hep draft'te ikinci sırada seçilmesi, üstelik bu draft'in 2003 senesine ait olup arkasından seçilen en az 10 oyuncunun kendisinden çok daha üst seviye başarı sağlayabilen, hatta nba'in gelecek 10 senesinin süper yıldızı olacak olan * oyuncular olmasıdır. ama burda darko'nun bir kabahatı bulunmamaktadır. pistons yönetimi tesadüfen eline geçen 2. sıra hakkını resmen çarçur etmiş ve dahası adama gereken sabrı da göstermeyip kontratı bitmeden kendisini sepetlemişlerdir. 15-20 yıl sonra michael jordan'ın önünde sam bowie'yi seçen portland trail blazers yönetimi mi daha salaktır yoksa carmelo anthony, dwyane wade, hatta uzun oyuncu aranıyorsa chris bosh yerine darko'yu seçen detroit pistons yönetimi mi diye hep sorgulanacaktır; hatta aslında bu kıyaslama şimdide yapılmaya başlanmıştır bile...
uzun kolları sayesinde çok iyi blok yapabilen sırp oyuncu. dünya şampiyonası, detroit pistons yüzünden onun açısından çok kötü geçmişti. orlando magic ile kendini bulduğunda ise karşısında dwight howard azmanı çıkmıştır. bir an önce uzun rotasyonunda problem yaşayan ona ilaç gibi gelecek new jersey nets yolunu tutmalıdır. *
orlando da cok mutlu oldugunu dusundugum oyuncu zira dwight howard ın yedegi degildir. cunku howard daha cok center oynamaktadır. bu vakitte 4 numarada howardla iyi bir ikili olustururlar. ayrıca detroit te bulamadıgı zamanın cok ustunde vakit bulmaktadır. performansı yuksek oldugunda takıma olumlu pek cok sey verdigi gorulmustur.
(bkz: overrated) in önde gidenidir... nba tarihinin gelmis gecmis en büyük draft hatalarindan biridir.. ne boka yaradigida belli degildir aslinda zaza pachulia bile ikinci sıradan draft edilen bu arkadastan cok daha fazla katkılar saglamistir takimina..
çok dalga geçildi bu adamla. evet daşşak geçtiler adeta. ama şimdi orlando'da gerçekten müthiş performans gösteriyor. özgüvenini yeniden kazanması bile çok iyi bir oyuncu olacağına dalalettir.
gelecek sezon memphis grizzlies forması giyecektir.joe dumars´ın hayatının hatası.
yunanistan maçı sonrası verdiği demeçlerle koparmış basketbolcu. yemekten sonra tatlı niyetine izliyoruz her gün.
nba de iyi bir takım oyuncusu olabilecek bir oyuncuyken chris bosh dwayne wade carmelo anthony gibi isimlerin onunde secıldıgı ıcın kendısınden beklentılerın bır anda tavan yaptıgı ve o beklentılerı karsılayamayarak samar oglanı durumuna dusmus yenı grızzles oyuncusu

etkılı bır blok tehdıdı olmasının yanında buyuk bır egoya sahıp olmaması ve topu elıne almadıgı zamanlarda oyuna kusmemesı en buyuk artılarıdır. oyununu olgunlastırmak ıcın gereklı sureyı pıstnos'ta alamadıktan sonra orlando'da kendini bulup grizzles tan kontrat kapması bunun en buyuk ıspatıdır.

ama nba'e ıkıncı sıradan gırmeyı hak eden bır oyuncu degıldır ve asla o yetenege sahıp olamayacaktır
bir cacik ol(a)mayacagindan iyice emin oldugum basketbolcu. BBL ye gelip Jacob Jaacks in yerinde Besiktas'a katkı yapabilecegini düsünüyorum.

belki alakalıdır..

(bkz: carmelo anthony)
nba tarihinde her zaman ismine rastlayacağımız oyuncu.

(bkz: en kötü draft seçimleri)

zira detroit pistons'un melo yada wade yada bosh seçimiyle peşpeşe şampiyonluklar elde etme şansını artırmış olma olasılığı yüksektir.
hala ve hala umutlu olduğum oyuncu. evet hala gittiği takımların darkoyla ilgili bir yanlış yaptığını, gereken ilgiyi göstermedekilerini düşünüyorum. hala harcanan özgüvenini kazandıramadıklarını düşünüyorum. ve neden bilmiyorum ama favori oyuncum olan lebron james'in takımı cleveland cavaliers'ın onu almasını istiyorum. orada yapabilecekmiş gibi hissediyorum. eski performansından uzak bir ben wallace'ın en azından şimdiki performansını aratmayacağını düşünüyorum. aynı zamanda bu 2003 draftının 1 ve 2 numaralarının aynı takımda olacak olması anlamına geliyor. umarım bir gün onu cavaliers' da lebron james'le izleme şansına sahip olurum.
adı detroit'te oynadığı yıllarda oyuna ancak maçlar garantiye alınınca girmesine istinaden "the live human victory cigar" a çıkmış eskinin süper star adayı. ne yazık ki beklentileri gerçekleştirememiştir. ama bu kadar aşağılık bir lakabı hak eder miydi, tartışılır. başarısızlığının bu kadar büyütülmesinde kendisi dışındaki etkenlerin daha çok rol aynadığı açıktır zira arkasından seçilen oyuncular carmelo anthony, dwayne wade ve chris bosh olmasaydı darko ile bu kadar dalga geçilmez, kariyeri de yok edilmezdi.

bu saatten sonra tekrar ayağa kalkabilir mi? pek sanmıyorum.
kariyerini kurtarmak için eline son bir şans geçmiş oyuncu.

d'antoni yönetiminde de düzgün bir performans gösteremezse basketbolu bıraktığını açıklamalıdır.
brian cardinal karşılığında new york knicks'ten minnesota timberwolves'e takas olan oyuncu. 2003 nba draftı'nın en büyük hayal kırıklığı olarak kalmıştır ve bu dakikadan sonra ağzıyla kuş tutsa da hep bir hayal kırıklığı olarak hatırlanacaktır.
uzun yıllar sonra kendisinden beklenen tarzda bir performans ortaya koymuş ve lakers'a karşı 23 sayı 16 ribaund 6 blok 5 asist ve 2 top çalmayla oynayarak çılgın atmıştır.
bu sene aldığı süreler ve kendisine verilen rol artınca istatistikleri de hatırı sayılır seviyeye gelen basketbolcu. 27 dakikada 2.9 blok ortalaması (48 dakikada 5 blok oluyor. (oha)) her babayiğidin harcı değildir kanımca. 18 maç sonunda da blok alanında birinci sırada olduğunu söylemekte fayda var. umarım yılın savunmacısı seçilir ve kendisini eleştirenlerin, ona süre vermeyenlerin, hatta onu itin götüne sokanların bir nebze eline vermiş olur. tabi bunun için her maçta hayvan gibi ribaund toplayan takım arkadaşı kevin love'un biraz paylaşımcı olması gerek. *
minnesota timberwolves tarafından amnesty clause ile serbest bırakılacağı açıklanmıştır. 2 senelik kontratı daha vardı ve yaklaşık 11 milyon dolar kazanacaktı.
2012-2013 sezonu öncesinde nba takımlarından boston celtics'in kadrosunda yer almaktadır.
2003 nba draftında carmelo ve wade'in önünde 2. sıradan draft edilmiş yıldız. *
nba tarihinin draftlardaki en büyük fiyaskosudur.
NBA'i bırakmış, kick boksa başlamış.

http://www.fanatik.com.tr...kick-boksa-basladi-387994
basketbola 7 yıl aradan sonra dönmüş oyuncu.