1. 1.
  tüm özelliği 1984 draft'inde michael jordan'ın önünde ikinci sırada seçilmek olan ve bu seçim sayesinde portland trail blazers yönetiminin yıllar boyunca nba takipçilerinin alayına maruz kalmasına neden olan pivot. kayda değer bir istatistiğe imza atmadan nba kariyeri sona ermiş bir kişidir. trail blazers yönetimi takımd clyde drexler olduğu için guard yerine bir pivot seçmeyi uygun görmüş ve böylelikle dünyanın gelmiş geçmiş en iyisini chicago bullsa bırakmıştır. insan hadi skorer guard almadınız bari aynı draftta yer alan charles barkleyi seçeydiniz demek ister bu yönetime ama insanın bir kere basireti bağlandı mı olabiliyor işte böyle feci durumlar...
  4 ... schenardi
 2. 2.
  (bkz: yönetim istifa)
  4 ... serander
 3. 3.
  sirasi ile portland, newjersey nets ve lakers'ta oynamıs olan 1994-1995 sezonunda emekli olan buyuk umutlari fos cikartan center.
  1 ... mulayim
 4. 4.
  müzmin sakatlığı dolayısıyla beklenen patlamayı ve gelişimi sergileyememiş oyuncu. eğer sakatlıklardan kurtulabilseydi, clyde drexler ile birlikte muazzam bir ikili oluşturup tarihte ki michael jordan efsanesinin olmamasına sebep olabilirlerdi şeklinde yapılan yorumlarda mevcuttur.
  2 ... arude50
 5. 5.
  kariyer ortalamaları 10.9 sayı, 7.50 rebo, 2.1 assist olan ptb harikası(!)
  1 ... back 2 dark side
 6. 6.
  kendisinin michael jordan'ın yerine seçilmesindeki en büyük etken, 1983 draftında clyde drexler'ın seçilmesidir. günümüzde de benzer bir şekilde örnek vermek gerekirse, 2006 draftında brandon roy seçildi portland tarafından. 2007 draftında kimse portland'ı sorgulamadı ''niye kevin durant yerine greg oden'ı aldınız'' diye. e çok normal, aynısından var bir tane zaten. bundan dolayı kendisini draft hatası olarak görmüyorum.
  ayrıca kendisi all rookie first team'de yer almıştır 84-85 sezonunda. o yıl o takıma seçilen diğer 4 isimden*** * 3'ü mvp oldu zaten...
  1 ... anything is possible
 7. 7.
  nba öncesi kariyeri çok etkileyici olduğu için seçilmiştir. Ayrıca draft bir lotery'dir yani şans işidir bu yüzden portland yönetimi suçlanmamalıdır. Draft hatası görmek istiyorsanız buyrun (bkz: darko milicic)
  1 -2 ... cutting moments
 8. 8.
  aslında çok yönlü bir oyuncu olup, şanssız sakatlıklardan epey çekmiştir. fena geçmeyen bir çaylak sezonunun ardından 3 sezon boyunca art arda çok ağır sakatlıklar yaşamıştır. bilek, diz sakatlıklarının yanı sıra bacağını bile kırmıştır. bunlara rağmen new jersey'a gittikten sonra ilk sezonunda 14.7 sayı 10.1 ribaunt ile ortalamada double double'ı yakalamıştır. yine de nba kariyerinin başlarında geçirdiği sakatlıklar potansiyeline ulaşmasını engellemiştir. yani bu açıdan bakınca clyde drexler da varken portland'ı jordan yerine bowie'yi seçti diye suçlamak ağır olur. ama portland draftlarda gerçekten şanssız bir takım.
  ... zoraki yazar
 9. 9.
  Eski NBA oyuncusu.
  ... hasmet ibriktaroglu