Çin virüsüdür.
Tam olarak Nasıl korunulduğunu bilen varsa yeşillendirsin? Hemen, maske demeyenler lütfen...
Bu amk virüsünden bir şey anlamadım. Dışarıda mesafeli bulaşıyor, aynı yatakta yatan çiftlerden diğerine bulaşmıyor.
Evet bir hafta önce 1.5 2 metre mesafeden görüştüğüm ve aynı ortamı paylaştığım biri pozitif.

Üzerine arkadaş grubumda 3 5 gün önce yakın temasa giren birinde şiddetli boğaz ağrısı ve yorgunluk çıktı.

Buna yakın diğerinde yüksek ateş ve burun akıntısı.

Ve dünden beri bende şiddetli burun akıntısı, göz yaşarması, yorgunluk ve ara sıra görülen hapşırma.

Sıçtım galiba.
Geçmiş olsun.

Hastaneye gittim, teste gönderilmedim.
Benim belirtiler nezle ve gribe daha yakın ama nolacak bakalım.
çemberi her geçen gün daraltan hastalık.

son günlerde çok fazla tanıdıktan, akrabadan covid19 vakası duyuyorum, yanımız yöremiz covid'li. mart'tan beri evden çalışıyorum, ısrarla da evde kalmaya devam edeceğim. yakalanmayacağım lan bu hastalığa. inat değil mi aq.
Yine yasaklar başladı deniliyor. Ne yaparlarsa yapsınlar. Yine de bitmez bu hastalık.
Aga bu nedir.
Allah yardımcımız olsun.

görsel
görsel
Salgın resmen kıran halini almıştır.
Yapilacak fazla birsey kalmadı artık.virüs heryerde.
Kimisi bunu çok hafif atlatırken kimisi hicbir belirti yasamiyor kimisinide öldürüyor.
Bu virüsün laboratuvar ortaminda geliştirildığı apaçık.
unileri de acin da tam olsun aq.

ulkece kirilip gecelim.
bos beles gezen bir kitle var onlari evde tutmak yerine terzileri kapatin.

cunku biliyoruz ki virusu terziler yayiyor.
Tamamen Çin Tiyatrosu.

Hatirlarsaniz Çin de çok ölümcül bir virüs gibi yollarda metrolarda patır patır ölen insanlar vardı.

Bu manzaralara neden türkiyede veya başka ülkelerde denk gelmedik?
Ağır hasta olup da atlatan bir sürü tanıdığım var.
Bir yıl önce bugün ( 17 kasım 2019 ) ilk coronavirüs vakası görüldü.
bitmeli artık *
bulunduğum grup içinde ikinci vaka çıktı.
en yakın dostlarımdan birinin ailesinde de çıktı ve haberi aldığımız günün sabahı yanımızdaydı. muhtemelen kendisi de pozitif ki, ailesine kendisinin götürmüş olma ihtimali güçlü gibi.

gruptan geriye kaldık iki kişi.
diğerinin pozitif olma ihtimaline en başından beri diğerinden daha fazla ihtimal veriyordum.

geriye kaldı, ben.
birinde ateş ile tat ve koku kaybı, birinde boğaz ağrısı varken ben de henüz tat-koku alma dahil bir semptom gözükmemekte.

normalde 36-37 derece olan ateşim, 34-35 derecelerde.

ve herkes panik iken, en rahat sanırım hala benim.
tabi tedbirle. panik olmak bir şey kazandırmayacak çünkü.

çift maske takmakta varmış kaderde.
çember o kadar daraldı ki tabiri caizse gtme kadar dayandı, şu an çemberin içinde ya yalnız kaldım, ya da çember kalmadı artık.

eğer bu kasırganın ortasından kazasız belasız sıyrılabilirsem; maske ile el yıkamanın önemi büyük gençler.
asla ve asla ihmal etmeyin.
virusu sokaga cikma yasagi saatleriyle sasirtarak bitirecegiz.
romeo ölmeli.
Şimdi pozitif olduğumu öğrendim

Çinliler hepinizin amına koyayım

Tad ve koku alma duyum yarra yedi resmen.

Puuu amınızı sikiyim.
görsel
görsel
Bazı kuş beyinlilerin grip işte ya diye hafife aldığı, osuruktan teyyare tiplerin de sosyal medyada abartmayın lan, büyük oyunun parçası olmayın diye ağzından sıçtığı şey.

Sapasağlam insanlar bu virüs yüzünden bir kaç gün içinde ölüyor, sevenleri naaşlarına dokunamıyor bile. Çocuklar babasız kalıyor. sevenler birbirini kaybediyor.

Bu oksijen israfları da hâlâ gezip tozmak istiyor. Sürü bağışıklığı yapılmalıymış. En az 50 sene lazım ona. Aç oku biraz o.ospu çocuğu. Beyni yok fikri var.

insanlar kedi köpek gibi pisi pisine ölüyor, bunlar gezme derdinde. Bencilliğinizi s.ktirtmeyin.
Çok hızlı mutasyon geçiriyor kanıtlar başta iki kere yakalanlar ve;

https://www.google.com/am...mis-koronavirus-13746640/

https://www.google.com/am...ibiryada-mutasyon-gecirdi

https://www.google.com/am...yeni-tip-13739803-haberi/

Grip aşısı gribi bitirdi mi? Korona evrim geçirerek kendisini şu an deaktif duruma getiriyor zaten Mart da vaka/ölüm oranlarını bakın şu an ki oranlara bakın yani gerçek tek umudumuz koronanın konakçıda yaşamak için konakçıya zarar vermeden mutasyon geçirip zararsız hale gelmesini beklemek,aşı kısa vadede sağlık kaynaklarını rahatlatir ama insanlar grip gibi bunu da her yıl patır patır yer.
Galiba artık hep aramızda olacak.

Fazla korkmadan ama tedbiri de elden bırakmadan yeni hayatımıza devam edeceğiz.

Aşılarda mutasyon sebebiyle fazla umut vermiyor. Gittikçe hafiflemesini ve gribe dönmesini bekleyeceğiz.
aylardır evde oturuyorum, geldi beni buldu. hay ben böyle işin... bari millet gibi sürekli çıkıp gezseydim de öyle bulsaydı, içim yanmazdı. üstelik de vize haftamda bulduğu için burdan kendisine derin saygı ve sevgilerimi iletiyorum.
Akrabalar içindeki coronavirusten dolayı ilk ölüm vakkası, Annemin dayısı iki hafta önce yoğun bakıma alındı. Ailecek karantinadalardı ve maalesef bugün sabah saatlerinde allah'ın rahmetine kavuştu. Çember giderek daralıyor, maske, mesafe ve hijyen kurallarına çok dikkat etmeliyiz.
Bitmedi gitti de kurtulalım.
1 haftadır birlikteyiz. Hala bırakmaya niyeti yok gibi.
yanıbaşımızdaki virüs.
arkadaşımın erkek arkadaşı pozitifmiş. bir kaç gün üst üste görüşmüştük. birbirimize çok yaklaşmadık ama aynı ortamdaydık sonuçta.
haber gelmeden önce de başım ağrıyordu...
uykusuzluktandır değil mi evet bence kesin öyledir.