bugün

güzel bir strateji oyunu
insanda saldırma isteği uyandıran yeni çağ savaş stratejisi
özellikle 16. ve 17. yüzyıllarda çarlık rusya'sının başına bela olmuş etnik topluluk. ortaasya'da yaşayan farklı etnik kökene sahip milletlerin oluşturduğu bir topluluk olup, türkçe'si bildiğimiz kazak'tır. ama bugünkü kazak'larla ilgisi yoktur.
Age Of Empire a bin kere fark atan oyundur. Nasıl fark atmasın AOE topu topu 200 kişilik populasyonla uğraşırken , Cossacks'da 10000 kişilik ordu yaratabilirsiniz.
gerçekçiliği aoe dan iyidir. değirmen kurmazsanız askerleriniz ölmeye falan başlıyor..
17 ve 18. yüzyılı konu edinmiş strateji oyunu.age of empires'a benzer fakat ondan çok daha kapsamlı bir oyundur.bir kere popülasyon sınırı yoktur binlerce kişilik ordular yaratabilirsiniz.her ülkenin kendine has askerleri vardır.oyunun diğer güzel bir özelliği askerlerinizin ve gemilerinizin ateş etmek için kömüre ve demire ihtiyaç duymasıdır.yani kömür ve demir stoğunuz biterse ateşli silah kullanan askerlerinizin ve gemilerin bir fonksiyonu kalmıyor.ayrıca yiyecek bittiğinde halkın açlıktan patır patır ölmesi,altın bittiğinde gemilerin size isyan ederek kontrolünüzden çıkması oyunun hoş ayrıntılarındandır.strateji severleri mutlaka denemesi gereken bir oyun.
age of empires dan kat be kat üstün ama bir o kadar az tanınanı ve esasen böylelikle de

oynayanın zevkine zevk katan strateji mükemmelliği.
gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunu olmakla beraber bizim milletin pek fazla bilmediği strateji oyunu.
-age of empires 200 ünitelik populasyon sağlarken cossacks ( yanılmıyorsam) 300 bin ünitelik populasyonu sağlıyor.
-insana strateji oyunu oynadığını hissettiren yegane oyun.
(bkz: cossacks back to war)
kızıl ordu korosu'nun seslendirdiği şarkılardan biri, dinlenir efendim.

http://www.youtube.com/watch?v=S81wGZVPnZo
art of war versiyonuyla bizi bizden alan multiplayer yapılası oyun.
yeniçeri , sipahi ve davul çalan mehter takımıyla bavyera fethine çıkabileceğiniz bir oyundur. age of ile karşılaştırılmamalıdır . age of bir efsane iken cossacks sadece gazetelerin kuponlarla verdiği oyunlardandır.
ama tercihim cossacks
age of empireste toplam nufusu 200 yaparsın ilerisi olmaz ama bu oyunda binlere kadar çıkar rusya osmanlı süperdir osmanlı yamalarınla ordu giderken mehter marşı bile çalar zevk verır insana.
çok özlenilen strateji oyunudur. 3-5 kere denedim bi türlü geri dönüş yapamadım. lütfen biri bana el versin.
üçüncüsü bu hafta çıkmıştır. birinci oyunun grafikler çağdaşlaştırılmış biçimi gibi bu yeni oyun çoğunlukla.
(bkz: Don cossacks)
içanadolu'da gostak, kostak denilebilen oyun *
güncel Önemli Başlıklar