1. 31.
    the green mile 'deki hapishane.
    ... judas
  2. 29.
    berbat bir günden sonra, kafa dağıtmak için izlediğim filmdi. ama daha beter oldum, 2 buçuk saat ağladım resmen. konusu, oyunculukları, müzikleri çok güzeldi. nicole kidman ı normalde sevmem, ancak varlığı rahatsız etmedi. jude law ne güzel bir oyuncusun sen! o savaşı, çektiği acıyı o kadar güzel yansıttı ki ağlamadan duramadım. insanlar çok vahşi çok acımasız, ve bu filmde yeterince dolgun yansıtılmış. savaş temalı filmleri hiç sevmem, lakin izlerken bir dakika bile sıkılmadım, boktan bir günün ardından izlemek pek akıllıca değildi ama buna değerdi.

--spoiler--
    inman ın vurulduğu sahnede aşırı üzüldüm. ada'nın inman'ın yüzünü öperek ağladığı sırada, sanki benim sevdiğim ölmüş gibi hissettim. ada'dan daha çok ağladım, tabi karakteri canlandıran jude olunca insan üzülmeden edemiyor*
    --spoiler--

cold mountain
    2 ... dai suki desu
  3. 29.
    jack white'in cok yakisikli oldugu bir film. her zamanki gibi. ayrica filmin soundtrackinde 5 adet sarkisi vardir.
    ... pisman oldugun nick
  4. 28.
    --spoiler--
    " Senin için sadece bir damla gözyaşım var, onu da timsahtan çaldım. "
    ... djnre
  5. 27.
    iyi filmdir.sağlam oyunculuklar, iyi bir hikaye ama temposu düşük olduğundan zaman zaman bayar.
    ... saturdaynight
  6. 26.
    diyelim ki film kötü, öykü kötü, hadsiz uzun... peki ya o bittikten sonra boğazınızda kalan yumruya ne demeli. bence anlatılmak istenen öykü değil, seyirciye geçirilmek istenen his.
    1 ... neptunes
  7. 25.
    izledikten sonra birini bekliyormuşsunuzda, beklediğiniz kişi inatla gelmiyormuş hissi uyandıran film.
    ... santiaago
  8. 24.
    gereksiz uzun film. tamam arka fonda amerikan iç savaşı ve bu minvalde savaşın acımasızlığı, kan gözyaşı ve değişen hayatlar önde ise hülasa bir aşk öyküsü. ama bunca uzatmak neyin nesidir bilemedim. güzel hikaye, başarılı oyunculuklar ama izlerken bayıyor bu film insanı.

ha bir de şöyle bir fesatlık doğuruyor bu film izleyende. bizim geçmişimizde de onca savaş varken bunları arka plan edinen başarılı aşk öykülerimiz, hayat hikayelerimiz neden beyaz perdeye taşınmaz. neden bizim savaş filmleri belgesel olur hep.
    ... volkan2386
  9. 23.
    uludağ ingilizce öğretmenliğinde 3. sınıf roman inceleme dersinde okutulan iki romandan birisidir.diğeri (bkz: lord of the flies)
    1 ... singin in the rain
  10. 22.
    Genel olarak iki kişinin savaş sırasında ayrı kalmaları, kavuşmayı beklemekle geçen yılları anlatır film. Adamımız öyle namusludur ki, sevdiğinden başka kimseyi düşünemez. Acı sonla bitmese idi eğer, fevkaladenin fevkinde diyebilirdim kendi adıma.
    1 ... freddie mercury