bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  karizma hayvanı batu'nun her bölümde ortalığı kasıp kavurduğu çizgi dizi... bir sayısında batu boynunda bir pankartla evde oturmaktadır. pankartta "benim sevgilim yok" yazmaktadır. arkadaşları bunun ne olduğunu sorarlar o da ertesi gün istiklal de bununla gezeceğini anlatır. içlerinden biri "peki ama ya çok çirkin bir kız pankarta bakıp sevgilin olmak isterse" diye sorar batu'nun cevap hazırdır. "o zaman pankartın arkasını çevireceğim" pankartın arkasında ise şu yazılıdır. "ama sağ elim çok pis çalışır..."
  2 -1 ... phyxius
 2. 2.
  örümcekadam,x-men gibi sinemaya aktarılması gereken bir efsanedir...***
  1 ... tttddd
 3. 3.
  3 aydır nedense lombak'ta yer almayan ,yolunu gözledigimiz oky sahaseri. PAUSE
  2 ... alibet
 4. 4.
  lombak,dan sonra fermuar dergisindeki o muhteşem oky adlı kişinin çizdigi yapıt.
  1 ... john constantin
 5. 5.
  bir süredir ortalarda gözükmeyen ve ancak müptelası okurların özlediği ve beklediği lombak'ta yayınlanan oky serisidir. "bir eve doluşmuş insanlardan bu kadar hikaye çıkar mı lan?" dedirten seridir. bu da oky'nin başarısı olsa gerektir.

  ha unutmadan;
  (bkz: doktor şeker i tavlasın artık kampanyası) * * *
  1 ... insomniac
 6. 6.
  yamulmuyorsam, 4 haftadır uykusuz 'da yer almakta olan bir oky köşesi. zevle okurduk, zevkle okuyoruz..
  1 ... don santino corleone
 7. 7.
  Uykusuz da her hafta bir buçuk sayfa ayrılan köşe.
  ... fehimsiz ekmek
 8. 8.
  bursa altıncı kitap fuarı'nda dün gerçekleştirilen imza gününde (bkz: 1 mart 2008 uykusuz imza günü) oky'den artık çizmeyeceğini öğrenmiş bulunduğum karikatür dizisidir.
  1 ... faithful lover
 9. 9.
  batu'da ki 31 potansiyelinin bir çok gence örnek oluşturduğunu düşündüğüm karikatür serisi.
  1 -1 ... rakimalboga
 10. 10.
  bu dizideki gelmiş geçmiş önemli karakterler şunlardı:

  ev sahipleri:

  muhittin: genellikle muhi olarak bilinir. eve gelen her türlü kızı bir şekilde yatağa atabilmesiyle ünlüdür. ev içinde dönen geyiklere pek katılmaz, genelde kendi odasında kızlardan biriyle takılmayı tercih eder. kafasındaki ters takılmış kasketi bir kere bile çıkardığı görülmemiştir.
  batu: muhittin'in çocukluk arkadaşı ve serinin ana karakteri. müzmin abazadır, bir kızın lafı geçtiği anda donması ve akabinde tuvalete koşması olağan şeylerdir. şeker yüzünden muhittin'le kavga edip evden ayrılmıştır.
  ömer: bu karaktere ben yetişemedim, ama asabi ve sinir bozucu bir tip olduğu ve evin içindekilerce fazla sevilmediği söylenmekte.

  diğer karakterler:

  neşet: evdeki en uçuk tip. akla gelebilecek her türlü şeyin taklidini yapabilmesiyle ünlüdür. plastik bardakta içtiği kolasını bir türlü bitirmez, hüpletip durur. keçi sakallı ve bıyıklıdır. evdeki kızlarla daha çok arkadaşlık düzeyinde ilişki kursa da, arada bir bu ilişki yatak odasına uzayabilir.
  doktor: sinema üzerine uzmandır. şişman ve gözlüklüdür. şeker'e platonik düzeyde aşıktır. evdeki muhabbetten fazla hoşlanmasa da sırf şeker için muhabbete katlandığı olmuştur. demirhan ile sinema konusunda tartışırlar sürekli. asıl ismi sinandır.
  demirhan: bir diğer sinema uzmanı. evdeki en yaşlı kişidir, epeyce küfürlü konuşan bir karakterdir... erkeklere uyuz davranır, kızlara ise tamamen farklı bir profil çizer. uzun saçlıdır ve sakalı vardır. doktora laf sokmayı çok sever.
  ketche: kurduğu cümleler ingilizce ağırlıklıdır. fazla belirgin karakter özellikleri yoktur bu kişinin. gülüş şekli sebebiyle tıtıtı lakabı da kullanılır bu kişi için.
  hasan: ketche'nin ekürisi. her şeye "ohhhh...haaaa beee!" diye tepki veren bir tip.
  turgut: bonus kafalı, hafif asabi bir karakter. evdeki diğer kişileri ve ortamı fazla sevmez aslında. bir bölümde neşet tarafından evden kovalanmıştır.
  volkan: demirhan'ın eve getirdiği asosyal ve sorunlu tip. kapı her çaldığında yerinden fırlayıp kapıyı açmaya koşmasıyla tanınır.

  kızlar:
  şeker: muhittin'in sürekli başka kızlarla aldattığı kız. batu'nun ve doktor'un aşık olduğu kişi. entelektüel bir profil çizmektedir.
  semra, müge, ece, banu, zeynep, belit: şu veya bu şekilde muhittin'in birkaç bölüm kullanıp sonra attığı kişiler. bu isimlerden müge ve banu biseksüeldir.
  3 ... otep shamaya