bugün

"sinen, sineye çeken, sıkılgan, mahçup olan, duyarlı, alıngan" anlamına gelen erkek ismi.
(bkz: mimar sinan)
(bkz: sinan cetin)
mızrağın sivri ucu anlamına gelmektedir.. Bu yüzden "sinan" isimli kişilerin sivri dilli oldukları düşünülür.. * (bkz: sin)
sebepsiz yere çok sevdiğim isimdir. çocuğum olsa göbek adı sinan olur. ne gariptir bir tane bile sinan beni hayal kırıklığına uğratmamıştır. ismi sinan adam, akıllı olur, yeri geldi mi atılgan, yeri geldi mi saygı çerçevesinde durağan, gün gelince patlayıp infilak eden, rahat olan hep rahat. süper muhabbet çevirirler. (bkz: genellemeden duramıyorum) (bkz: seviyorum ulan bu ismi)
alwayssleepy yi kafalaması için yanına yolladığımız dava adamı, "hayır" oyu kullansa da yadırgamadık kendisini... alwayssleepy mi ? yok, kafalamak söyle dursun adam günahını vermeyecek raddeye geldi saolsun.
mızrak ucu anlamına gelen isim.. ben bile yeni öğrendim daha. *
TDK'ya göre mızrak, süngü gibi anlamları olan isim..
toptan netice çıkarırsak bu isimdekiler genellikle sakin ve ağırbaşlı olurlar, yaşından büyük kişilerdir, yanlarında fazla hiperaktif davranmamak gerekir.. bazıları sivri dilli olurlar.. ama yine de severiz kendilerini..
osmanlıca mızrak süngü anlamına gelir. *.
(bkz: temren)
(bkz: sinan aygun)
genelde kardeşlerinin adı selim olan erkek ismi.
4 sinan tanıyorum 4'ünün kardeşinin adı selim. 5.sinin adı direk "selim sinan".

ama biri var; isminin anlamını almış bizzat yaşamış...
mızrak gibi gözleriyle, delip geçmiş...
sivri sözleri ile çizip geçmiş...

en sonunda kan kaybıyla bırakıp silip geçmiş.
vardı bu isimde bir tanıdığım. adam gibi adam derler ya birileri için, işte öyleydi. özü bir sözü birdi. götü başı oynamazdı...

insanları sevmek için ekstra bir özelleik aramızdı. insanları en çok insan oldukları için severdi. hatalarıyla severdi, yanlışlarıyla severdi...

sonra öldü. sessizce... duyamadık çığlıklarını.

göğün yedinci katından kalbinin üzerine düşüp ölmüştü...

tanrıya rahmet eylesin sinan, intikamı feci olacak bence...
anlamı çok güzel bir erkek ismi..

"öldü sinan
doğdu taylan"
SiNAN Türkiye'de en çok kullanılan 75. isim (... 73. yavuz, 74. duygu, 75. sinan, 76. aslı, 77. erol, ...). Ülkemizde yaklaşık her 433 kişiden birinin adı SiNAN ve ismin yaygınlık oranı binde 2.31.

SiNAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 20:35 itibariyle yaklaşık 166,144 kişinin isminin SiNAN olduğu ve SiNAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 2746 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SiNAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 15.66 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 4,794 SiNAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada SiNAN sayısı her yıl 41 kişi artıyor.

SiNAN Türkiye'nin en yaygın 75. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 75. ad ise Gerald ismi. SiNAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 73. Patricia 74. Harold 75. Gerald 76. Jose 77. Stuart isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com dan alınmıştır.
beşinci nesil yazar.
asıl yazılısı sinân şeklindedir ve öyle de okunur. mızrak, ok gibi nesnelerin ucundaki sivri demirin keskin kısmına denir.
(#6458129)

işte budur üstat.
(bkz: tanımam etmem yazarı)

görünen o ki; girdiği entrylerin hepsini silmiş ve terk-i diyar eylemiştir. arada bir sözlüğe girdiğimde bakardım bu adamın entrylerine son girdiği entrylere vs. bir nevi yazdıklarını takip etme olayı yani. iyi yazıyordu da keşke silmeseydi arada bir okuyup da tespitlerinden faydalanmak iyi oluyordu. *
Muhyiddin b. Arabî'nin Fusûsu'l-hikem adlı eserinde her biri "Fass" diye isimlendirilen 27 bölüm mevcut olup, bu bölümlerde müellif Hz. Âdem'den Hz. Muhammed'e kadar (Nuh, ibrahim, ismail, Yakup, Yusuf, Musa, isa vs.) bir peygamberin ismini zikrederek konuyu açıklama yoluna gitmiştir. Fakat bu bölümlerden biri olan 26. Fass hemen dikkat çekmektedir. Çünkü bu bölümde peygamber olduğu herkesçe bilinen isimlerin dışında, Kur'ân'da ismi geçmeyen Hâlid b. Sinan isimli bir kişiden söz edilmekte ve onun peygamber olduğuna dair bir rivâyetten söz edilmektedir.
(bkz: doc dr c sinan sagiroglu)
(bkz: serbest çağrışım)
en karizmatik erkek adı. ağırbaşlı, akıllı, seksi , adam gibi adam ı falan çağrıştırır bende nedense...
hiç tanişmamış olmayı dilediğim insan.
"ben iflah olmaz bir fuckerim" imajı yaratan yazar.
dogacak cocuklari eksik olacak ademoglu.
2 günde 5 farklı kadınla yatan sözlük yazarı.
haci bakma sen bunlara,,

(bkz: en son hangi filmi indirdin)

*adini ve unvanini aciklamaktan cekinmeyecek kadar kisilik sahibi yazar.