bugün

oyuncak bebek demeye bin şahit gereken bi yaratığın işlediği cinayetleri konu alan serinin baş kahramanının adıdır.*
gece gelecek diye yorganın altına saklandığım korkunç bebek. çocukların izlemesi bünyede yıllarca sürebilecek ciddi hasara yol açabilir.*
lisede suratından fırlayacak gibi duran koca mavi gözleri yüzünden arkadaşıma taktığım isim.
(bkz: death)in efsanevi kurucusu ve herşeyi (bkz: chuck schuldiner)'ın lakabı...
chucky nin gelini ndeki sevişme sahnesiyle beni gülmekten yerlere düşeren kahramandır.
aynı zamanda dördüncü nesil bir yazarın da rumuzudur.
lahana bebeğimden korkmama sebep olan şey..
rugrats'de kızıl, gözlüklü veledin adı.
korkulan tek bebek.
ilk başta arkadaş olalım diyen fakat sonraları dellenip herkesi kesen seksenli tılların süper korku ikonu. ne zaman filmlerini seyretsem içimde garip bir his oluşur.

http://www.zonalibre.org/...tesis/imagenes/chucky.jpg
insanı odasındaki bebeklerden soğutan, hayata küstüren, tasarım harikası korkunç velet.
bol bol küfür eden, gülmekten yerlere yatıran oyuncak bebek.
oyuncağı hediye edilesi oyuncak katil.*
(bkz: iyi arkadaş)
sayesinde korku filmi izlemekten aciz bir insan haline gelenler az değildir. * *
birincisi farkli ve guzel olan korku filmi. diger bolumleri iyicene suyunu cikartmistir, olay sacma bir komediye donusmustur.
"çük-î" şeklinde okunur.
Çocukluk iconum.
oyun oynamayı pek seven eli maşalı bebe kişisi. artisttir efenim bir numara yoktur esasen. o kadar adam öldürüşünün tek sebebini, vefat eden kişilerin çocuğun tipini gördükten sonra gülme krizine girip bayılacak durumdayken; bu duruma sinirlenen chucky'nin er kişiye dalmasıyla nitelendirmekteyim.
sürekli vatandaşı taciz etmektedir. her gördüğü kişiye 'merhaba, ben chucky, benimle oynamak ister misin' diye sorar.
kişi kafasını döndüğünde gülme krizine girmemesi elinde değildir. bacak kadar velet elinde bir tane çatal boyunda balta ile pis pis sırıtmaktadır. görüldüğü yerde çükünden tavana asılası velettir. velet ne kelimedir efenim, resmen kaza kurşunudur, o. çocuğudur.
çocuk oyunu adlı filmin başrolü. hiç bir zaman kurtulamazsınız ondan o küçük boyuyla neler başarıyor film boyunca hayret edersiniz ve kendi oyuncak bebeklerinizden korkmanıza neden olur kendileri.
korku filmi denince akla ilk gelen tiplemelerdendir kendisi.
şimdi izlediğimde bana korku filmlerinden çok, komedi filmeri gibi gelir bu chucky serisi, ama ne yalan diyim zamanında az korkmadık bu ibne sayesinde, az yatmadan önce yatağın altından fırlıcak mı ya da camdan bir sycho bebek giricek mi diye tırım tırım tırsamadık. bir de bunun gelini vardı, o da az manyak değildi. Tam bir körler sağırlar birbirini ağırlar olayıydı. Lan bu iki ibnetor yüzünden bebek sokmaz oldum lan odama! şerefsizler çocukluğumu çaldınız, hatta şu anda bastırılmış duygularımı açığa vurdurdunuz. yazıklar olsun ! .
(bkz: güneş girmeyen eve chucky bilemedin onun gelini girer)
yıllar sonra eşşek kadar olduğumda orcinal kasedinden izlediğim, korkmayıp üstüne de güldüğüm çok güzel film.
(bkz: diego lugano)
küçükken oynadığınız oyuncak bebeklerinize farklı bir gözle bakmanızı sağlayan yaratık.

(bkz: bi ses geldi sanki)