1. 1.
  saygı duyulası rahmetli death vokalisti/gitaristi.Metal dunyasının baba insanlarından biri.

  (bkz: seni cok ozledik)

  http://www.emptywords.org...t06-99.htg/Pit98foto1.jpg
  14 -1 ... burningfingers
 2. 2.
  farklı bir müzik yaratmayı başarmış aramızdan ayrılışına çok üzüldüğüm mükemmel vokalist mükemmel gitarist death metal diyince akla gelen ilk isimdir bence!! Sorrow made flesh,sweet!!
  5 ... six feet dive
 3. 3.
  1967 doğumlu Floridalı virtüöz. Annesi tarafından abisinin ölümünün acılarını hafifletmesi amacıyla alınan gitarda kendi kendisini eğiterek dünyanın sayılı gitarsitleri arasında yer almayı başaran aşmış insan. 2001 yılında beynindei tümör nedeniyle hayatını kaybetmiştir. 20. yüzyılın en iyi müzisyenidir.

  (bkz: Death)
  7 -1 ... baybars
 4. 4.
  (bkz: voice of the soul)
  3 ... haniglurn albernest
 5. 5.
  bir roportajin da kendisine soyle bir sual sorulmustur:
  -death grubu death metal in en iyisi mi?
  chuck-death metal de ne? biz heavy metal yapiyoruz.death metal diye bir tarz yok.
  5 -1 ... hexagram
 6. 6.
  agresif bir stile sahip mükemmel gitarist.hem hız hem yaratıcılık bakımından.benim hastası olduğum kendi vokalini çok beğenmez nedense.daha doğrusu clean vokalini;bu sebeptendir ki control denied projesine girişmiştir,hazzı ikiye katlamıştır.
  3 ... disco inferno
 7. 7.
  symbolic albümünü ilk dinlediğimde a$ık olu$um, aynı gün aslında ölmü$ olduğunu öğrenmem ve ağlamam.. kendisine duyduğum saygıyı ve sevgiyi çok az ki$iye duyarım.. beste kabiliyeti, kendine özgü gitar tekniği, enstrümanını adeta bir organıymı$ gibi çalması ve beslediği bütün duyguları onun sayesinde dinleyicilerine aktarı$ı ve yazdığı sözler onu metal dünyasının tanrısı yapmı$tır.. chuck schuldiner bu müziğin tanrısıdır, ve her zaman da öyle kalacaktır.. o gitarını çalarken, vokalini yaparken ne kadar içten olduğunu dinlediğinizde hemen anlarsınız..

  "from rivers of sorrow to oceans deep with hope
  i have travelled them
  now, there is no turning back
  the limit, the sky
  i ask my questions why? what today?
  when tomorrow?"

  nur içinde yat chuck..
  7 ... randy
 8. 8.
  http://www.youtube.com/wa...&search=death%20metal
  ... wolfshade
 9. 9.
  kendine has bir tarz yakaLayan, şarkıLarının çoğunda teknik bir aLt yapı oLan, müzik adamı-gönül dostu.. death grubunun soListi, gitaristi, beyni, tek daimi üyesi.. metaL müziğinin "mozart"ı.. kendisini beyin tümör'ü yüzünden erken yaşta kaybetmişizdir..
  3 ... tucimania
 10. 10.
  metalin gelmis gecmis en iyi sanatcisi.sanatcisi diyorum cunku hem inanilmaz bir muzisyendir,gitari kendi kendine calmayi ogrenmistir ve inanilmaz yaratici calmaktadir,gitarindan cikan ses resmen acinin tonudur,hem de inanilmaz bir vokaldir,bir cok farkli vokali yapabilmektedir ve son olarak ta benim icin en onemli olani inanilmaz sozler yazabilmesidir.bir perennial quest,bir symbolic neyse yazmaya baslarsam hepsini yazarim.ama en en onemlisi olan tamamen samimi bir insan olmasidir.ne para kazanmak,ne kiz tavlamak,ne de karizmatik olmak icin muzik yapmamistir,sadece icinden gelenleri,ve hayatta gorduklerini yansitmistir.bir sanatcinin en buyuk ozelligi ve sanatci olmasi neye baglidir ki zaten...
  5 ... a fine day to exit