bugün

adamın dibidir. dizinin hasıdır.
hiçbir dizide olmayan samimiyete sahip dizi.

ilk defa izlediğimde sarah'ya hayran olup "ben bu diziyi kesinlikle izlemeliyim" demiştim. sonrasında yalnız başıma rahat rahat izleyebileyim diye 9'daki yayınını değil de gece tekrarını izler bile olmuştum. pazartesileri harika günler yapan muhteşem diziydi.

bittiği zaman sevgilimden ayrılmış ya da aile bireylerimden birini kaybetmiş gibi olmuştum, evet. ağladığımı da inkar edemeyeceğim, üzgünüm. :(
farkı karakterlerin sevimliliğiydi.

özledim be.
izlediğim en eğlenceli sürükleyici dizi diyeblirim. ilk gününden beri devamlı takip ederdim.. yvonne strahovski için bile izlenilebilir dizi.
ajan dizileri arasında en eğlenceli dizidir. nikita gibi senaryosu olmadığı halde izlendiğinde ajan olma hissi verir.*
supernaturalde tanrının elçisi olarak karşımıza çıkan karakterdir.
Ajanların havada uçuştuğu yalnız sarışın kadının harika olduğu sürükleyici bir dizidir.
ne kadar gerçekçi olmasa da insanı büyüleyici bir etkisi olan, meraklandıran, ve bir eziğin bile hayatta neler başarabileceğini açıklamaya çalışan, 5 sezonluk güzel bir dizidir.
yaklaşık 21 tane yabancı dizi bitirmiş biri olarak. en çok sevdiğim dizidir. bitireli 5-6 ay olmasına rağmen (21 tane diziye haziran ayından izlemeye başladım. çok hızlıyım evet) özlediğim dizidir, ilk bitirdiğim dizi prison break'ten sonra lost ve ardından ilk başlarda güzel değildir lan başlamayayım dediğim diziydi chuck. fakat dizinin sonunda gözlerimden yaş aktığı gerçeğini inkar etmem. benim için chuck'ın yeri başkadır.
kalitesiz bulmama rağmen ilk 4 sezonunu soluksuz bitirdim. sürekli kendini tekrarlayan bir türk dizisi gibiydi. ama nedense beni izle diyen bir şeylere sahip bir dizi. bu şey traşsız erkek organına benzeyen morgan olmayacağına göre sanırım sarah walker olmalı. ve ben de malesef çükümle izliyormuşum dizileri şuan bunu farkettim.
başlangıçta ilgi çekici bir konuyu ele almasıyla beğeni kazansa da sonraları biraz fazla sulandırılmış olan dizi. altı hafta önce başlamıştım izlemeye, vasat bir yapım olduğunu kabul etmeme rağmen yine de kendini izlettirmeyi biliyordu. az önce final bölümünü izledim ve önümüzdeki günlerde eksikliğini hissedecekmişim gibi görünüyor.
an itibari ile bitirdiğim dizidir.

--spoiler--

--spoiler--

ah ulan öylece biter mi koskoca hikaye? o beş senenin başına döndü hepsi. jeffster ve küçük sakallı yaratık morgan hariç tabi. casey gitti, sarah'ın hafıza nanay. chuck yeniden kızı tavlayacak vs. yahu o kadar teknoloji var ellerinde, beckman yardımcı olamaz mıydı gözlük yapılamaz mıydı ne devlet kurallarını ihlal ettiniz siz bir bu mu olmadı yani? bir de intersect chuck'da kaldı şu an? ee ne olacak onunla? sildiğini falan görseydik. onu da es geçelim zira ana hikaye aşktı. onu da öpüşürken tak bitirdiler. bari sarah'ın gitmekten vazgeçtiği ve evlerinde mutlu mutlu otururken chuck'ın sarah'a anılarını anlatmaya devam ettiğini, fotoğraflar gösterdiğini göreydik. olmadı böyle.ah ah.

--spoiler--

--spoiler--
tekrar başlamasını şiddetle istediğim dizidir, bryce gelsin, bir uğrasın sonra gitsin, jeffster çıkıp şarkı söylesin, morgan ajanlık yapsın istiyorum.
imza kampanyası başlatsan yeniden başlarlar mı ? parasını cebimden veririm başlayabiliriz deseler.
bu dizi hakkında o kadar şey söylenebilir ki. ancak aklımda kalan ve dizide mihenk taşları olan bir kaç kelimeyi aktarmak istiyorum

wesley sneijder
kiss me chuck
chuck, did you jush flash
necati acar evet necati acar doğru duydunuz. 4. ya da 5. sezonda bir bölümde türk iş adamı rolünde olması lazım.
please john, stop it
mary bartowski

daha neler vardı neler. jeffster dingillerinin salaklıkları ile beraber sempatikliği, chuck'ın ablası olan eleanor bartowski'nin muhteşem güzelliği, big mike'ın aforizmaları, general beckman'ın aristokrat usulde konuşması falanda filan. keşke 8 sezon gören dizilerden olsaydı (bkz: himym) (bkz: two and a half men), çatur çutur giderdi.
bitmesi ile birçok insanın morelinin bozulduğu dizidir.
hayatımda gördüğüm en renkli dizilerden biriydi.ışık saçıp yol gösteriyordu adamlar, belki en iyisi değildi ama en renkli, en mutlu edici en şapşal diziydi. guys! i know kung-fu gibi efsanevi bir repliğe sahipti. çok üzüldüm bittiğine. bu diziye hiç başlamamış olmak mükemmel olabilirdi. izleyin lan ne çektiğimizi anlayın. keşke demeyi sevmem ama keşke bitmeseydi.
bir zamanların vurucu dizilerinden biri. son sezonunda boka sarsa da, bitmesi hüzünlendirmiştir.
sırf özlediğim için konuya entry girdiğim dizi. ara sıra eski bölümlerden birini izleyerek özlemimi yatıştırmaya çalışıyorum ama olmuyor. her defasında yine keşke bitmeseydi be diyorum.
ne izledim seni be chuck dediğim dizi. aradan geçen onca zaman seni unutturamadı. hiçbir dizi senin gibi olmaz benim için. bi de mümkünse herkes izlemesin diziyi. keşke zamanında izleseydin de beraber gülüp, duygulansaydık. *
değeri bilinmeyen harika dizilerden.
final bölümüyle ağzımıza sıçan dizidir.

--spoiler--
chuck'a bu yapılmamalıydı sevgili senaristler, sevdiceği elinden alınmamalıydı chuck'ın. illa bi aksiyon yapacaksanız dizinin yan karakterlerine yapaydınız ama yook illa işin içine chuck'la sarah katılacak.
--spoiler--

özlüyorum be sözlük ben bu diziyi hayatımda çok büyük yeri oldu. gideyim de ilk sezonu bir daha izleyeyim bari.
chuck keşke bitmeseydi dediğim ve şu zamana kadar en beğendiğim komedi ve aksiyon dizisi.
insanın dostu ve sevdiği için her şeyi yapabileceği hissini uyandıran dizidir. bence gelmiş geçmiş en iyisidir. en çok chuck'ı seviyorum dersiniz ama size game of thrones tarzı bi dizi söyleyip "o ne lan pughh" diyebilirler, aldırmayın.
yvonne'nin güzelliğini izleyenlere gösterdiği dizidir. bir daha gelmeyecektir.