bugün

Bölüm bu sezon ki en iyilerden biriydi,final kötü olacak gibi ayrıca Chuck'ın son bölümünde ana karakterlerden birinin öleceğini düşünüyorum.
--spoiler--
5x10 bölümün de sonunda bilgisayar bir ajana geçmiş bulunmakta ki bu uzun zamandır beklediğim bir olaydı dizi boyunca. sarah bu iş için tam karakteri. ancak bilgisayarın eskisi gibi olmadığı düşünülünce bu iş biraz sakat olacak gibi gözüküyor. 11, 12 ve 13 son bölümleri ve sanırım geçen sezon yaptıkları gibi sarah yine son bölümde hastanelik olacak ve olay onun üzerine dönecek gibi. velhasıl bitiyor işte.
--spoiler--
--spoiler--
son bölümde memento'ya selam çakmışlardır.

(bkz: selam çakmak)

--spoiler--

diziyi kıvamında bırakıyorlar. hatta bu sezonu çekmeseler daha iyi olacaktı.
bu bölümde sıkıntı vardı güntekin moralimi çok bozdu,haftaya üzücü bir final olacak gibi. http://www.youtube.com/watch?v=URaHj50Lcjc
olum lütfen mutlu sonla bitsin. bak 5 yılımı verdim bu diziye. bu sezon çok da güzel bölümler olmasa da, geçen 4 yılın hatırına yine severek izledim. ama lütfen mutlu sonla bitsin laaaaaan, lütfen.

ayrıca;

yuh be sarah! 2 günde 40 kere çakılır mı!? görmemişin bir intersect'i olmuş...** (bu spoiler mı bilemedim lan.)
4.sezonnun ortalarındaki bir bölümde chuck'ın meyve suyu ile bombayı etkisiz hale getirmesi üzerine izlemeyi bıraktığım dizi. ebenin hörekesi yani meyve suyuyla bomba etkisiz hale mi geitirilir
5. sezonu eski tadı vermesede bittiğine alışmam zor olacak.
bugün 2 bölümlük finalini yapan efsane dizi. ağladım ağladım ve ağladım. 5 yılım geçti hepsiyle. onu tekrar izleyip keyif alamayacağımı bilmek üzdü beni belki de. her pazartesi girip uuu biraz eğlence biraz aksiyon diyemeyecek olmak belki de.

--spoiler--

sonunda chuck yine intersect oldu fakat hiç aktivite göremedik. sarah'ın her şeyi unutması ama tekrar başlaması, özellikle şu diyalogla bitmiş olması işte final budur dedirtti. chuck: ‘morgan has this crazy idea.’ sarah: ‘what is it?’ chuck: ‘he thinks that with one kiss you will remember everything.’ sarah: ‘one magical kiss?’ chuck: ‘yes’ sarah: ‘kiss me.’ sonra öpüştüler. işte budur :

--spoiler--
Çok fena ağladım la sonunda mutlu sonla bitti hepimizi sevindirdi çok güzel bir 2 bölüm oldu.Bu arada bazılarına ayar oluyorum 1. 2. sezonda diziportta zar zor forumlarını açtırmıştık adını bilen yoktu ne mutluyduk,bu sonradan görme trend tayfa yüzünden bitti dizi .Ve her zaman arşivimde olacak bir dizi olacaksın Chuck,senin sayende kendimiz gibi olmayı,dayanışmayı arkadaşlarınla birlikte olmayı gördük.Bu arada Chuck için tv-movie fikri varmış umarım olur.
bittiğine inanamadığım dizidir. bitişi en az bir prison break kadar üzmüştür. chuck bizim için aileden biri olmuştu artık.
elveda chuck, casey, morgan, sarah...*
hey gidi chuck hey!

nasıl hüzünlüyüm lan şu an anlatamam. baya baya bitti güzelim dizi. her ne kadar mutlu sonla bitmiş olsa da, ben mutlu olamadım...

oyuncuların hepsini ilerde beraber görmek mümkün değil ama umarım farklı farklı projelerde tek tek de olsa hepsini izleme şansım olur.

baya duygusala bağladım lan ben. ayrıca itiraf ediyorum, gözlerim çok pis doldu. bir daha 'chuck' hakkında entry de girmem sanırım. bu da gerçekten çok üzücü. neyse...

son olarak,

eyvallah chuck!
son sezonla ilgili yorumlar dizinin eski tadını vermediği olsa da, ilk dört sezona hürmeten 5.sezona da katlandığımız final bölümüyle nihayete ermiş dizidir, hüzünlendirmiştir, bir daha chuck olmayacak dedirtmiştir.
ilk 3 sezonu her ne kadar muhteşem olup tadından yenmesede, son 2 sezonuyla hayal kırıklığına uğratmış ve düşüşe geçmiştir. ancak ortada bizi 5 sezon boyunca ekran başında tutmayı başarmış bir yapım söz konusudur.*dizinin artık konusunun tükendiği ve bitmesi gerektiği ortadadır. ama yinede chuck sarah'a hikayelerini anlatırken, birlikte yaptıkları şeyleri ve geçirdikleri zamanları bir an eskiye götürdü benide.*dizinin son sahnesini yüzümde bir gülümseme ve içimde bir boşluk hissiyle izledim. finali de tatmin ediciydi bana göre. ulan dizinin bittiğine sevinsem mi üzülsem mi bilemedim şimdi bak. neyse burdan hazır yazıyoruz veda etmemek olmaz şimdi sarah,chuck,casey,morgan ve diğerleri elveda sonusuza kadar...*
hiçbir bölümünü kaçırmamış biri olarak finalini izlemeye kesinlikle cesaret edemediğim dizidir, hayır anladığım kadarıyla kötü bitiyor, son bölümde sarahın hafızası silinmişti şimdi bu stresle kaldıramam ben, ömür boyu sır kalsın falan istiyorum ya da hemen sonunu öğreneyim bile bile izleyeyim ilk şoku atlatayım. bağımlılık kötü bir şey sözlük.
mükemmel bir final yapmış, kah güldürmüş kah ağlatmış dizidir.
morgan'ın sığıntı olarak girdiği evin sahibi olması, casey'in gertrude'a gitmesi, jeffster'ın nihayet muradına ermesi, ellie ve devon'un hak ettiği yere gelmesi, anne bartowski'nin geri dönüşü, chuck'un irena demova virüsü, intersect'in sahibine dönmesi, beckman'ın yaptığı konuşma ve sarah & chuck'un 1x1'deki kumsalda buluşması...
gerçekten kusursuz bir finaldi. 5 sezon boyunca her bölümünü aynı heyecanla izlediğim bir dizinin bitmesine alışmanın zor olacağı su götürmez bir gerçek.
boş bir zamanda, -geçen yaz yaptığım gibi- tüm sezonları peş peşe bitireceğim.
good bye chuck!
daha iyi bitebilirdi.
son bölümlerde kullandıkları introlarla kendi rutini dışına çıkmış dizi. chuck vs. bullet train'de star wars taklidi bir girişle iyi bir espri yapmışlar. ve son bölümdeki introyla pilot bölümdeki bilmem farkettiniz mi ama aynı. adamlar diziyi izleyeni izlemeyenden ayırmışlar gerçekten. *
tüm bölümlerini büyük iştahla izlediğim dizi. dizilerin insana herhangi birşey katmayacağını düşünen bir kişiyken insana benliğin en önemli şey olduğunu gösteren ve herkesin bir anlam çıkarabileceği bir diziydi bu yüzden çok sevdim diyebilirim. kaliteli bir yapımdı fakat herşeyin bir sonu olduğu bir kez daha kanıtlandı herşey için teşekkürler chuck.
çok ahım şahım bir dizi olmasa da ilk sezondan beri haftası haftasına izlediğim ve kendine bağlayan yapısıyla bitmesi üzmüş dizidir. Ha diziyi uzatsalardı zaten çok kaliteli olmayan bu diziyi bitse de gitsek modunda izlemeye devam edip bittiğinde de şükredecektik ki tam zamanında bitirdiler. Örneğin HIMYM çoktan bitse de gitsek çıtasını aşıp bitsin amınakoyim çıtasına yaklaşmıştır.

--spoiler--
dizinin sonunda chuck ile sarah'ın her şeye yeniden başlaması esasında aşk dizisi olan ve sarah ile chuck'ın birleşmesi üzerine kurulan dizide chuck ile sarah'ı ayırıp yeniden barıştırıp ilk sezonlarındaki hissiyatı yaşatmıştır.
--spoiler--

Ha bu arada dizinin bitmesinin en güzel yanı Sarah walker'ı her hafta görüp gerçek hayattan, gerçek kadınlardan soğumamak olacaktır herhalde.
beş sezon boyunca her hafta bir günümü "bu hafta chuck'ta ne olacak?" diyerek geçirmeme sebep olan, ara verdiğinde de eski bölümlerini her zaman yüzümde bir tebessümle izlediğim dizi. kahramanlar farklı projelerde tekrar karşıma çıksalar bile artık karakterleriyle o kadar özdeşleştiler ki, bir yvonne strahovskiyi insanların ağzını burnunu dağıtırken, chuck'a bakıp gülümserken görmediğimde hep bir şeyler eksik kalacak. eksik de kalsa, bir yvonne strahovski'yi her yerde görmek istediğimi belirtmeden de edemeyeceğim.

bundan sonra da kendinden bıktırarak biten dizilerden nefret etmeyeceğimi de söylemek isterim. hiç bir zaman böyle insanın hevesini kursağında bırakarak, o insanlara doyamayarak bıraktırmıyorlar onlar en azından.
o değilde , bitmeyeydi iyiydi.
gerçekten çok özleyeceğim bir dizi. belki çok yüksek reytingleri yoktu diğerleri gibi ama sıcacık bir diziydi. çok da güzel bir final yapmışlar bayağı da ağlattılar... şu resim de bayağı koydu ..
http://www.facebook.com/#...67&type=1&theater
hala düşününce tüylerimin diken diken olduğu dizidir. ve şunu anladım ki çok seyircisi olmamasına rağmen belki de seyircisini kendine en çok bağlayan diziydi.
bitmesi ile bünyede duygusal çöküntü yaşatan dizidir.
http://www.youtube.com/watch?v=LW2lcGSKMMw
başrol oyuncusu chuck asıl adı zachary levinin şu bizim kpssye giren, kafasını usb zannedermişcesine ''attım hafızaya, beyin bedava''laflarıyla gündem olan dahi Türk gibi tüm devlet sırlarını, şifreleri,ileride meydana gelecek kritik olayları hafızaya atması zamanı gelince flash edip tüm olayları çözmeye çalışması ve bu esnada gelişen olayları konu alan,çok güzel keyifle izleyebileceğiniz ajan dizisi.