bugün

entry'ler (22)

insanları birbirine düşürmek neden bu kadar kolay

çünkü soru sormayan ve hazıra alışmış insanlar neye inandırılırsa ona inanır ve onu savunur. özellikle türkiye'de bu durum genellikle böyledir ki her zaman cefasını çektiğimiz bir şeydir bu.

700 bin öğrencinin matematikten sıfır aldığı sınav

aile elbette bu başarısızlıkta en büyük etken ama ben eğitim sistemininde o kadar olmasa da önemli bir etken olduğunu düşünüyorum. ama herkes kendinde de suç aramalı. eğer sen bir sınavdan sıfır çekiyorsan ve bir başka öğrenci tam puan çıkartıyorsa bu olayda bir iş vardır. ben her zaman bir öğrencinin kendi yeteneğini geliştirmeye yönelik bir eğitim sistemini savunurum ki bu türkiye şartlarında olanaksızdır. bu bir karikatürde gördüğüm zürafa ve maymuna ağaca tırmanın eşit süreniz olacak gayet eşit bir sistem demek gibi olduğunu düşünüyorum. kimse matematikte başarılı olmak zorunda değil.

hiçbir konuda sorumluluk almaya yanaşmamak

insanların kolaya kaçmak istemelerinden doğan bit tutumdur.üniversitede çok karşılaşacağınız ve insanları daha iyi tanımaya başlayacağınızı öğreten bir durum da aslında.

bursa da yaşamak için yeterli maaş

tabi ki nerede yaşamana bağlı olan durumdur.ama ortalama olarak 1000-1500 ile gayet iyi bir şekilde yaşayabilirsin.çekirge,fsm,ertuğrulkent gibi pahalı yerlerde tabi ki durum değişir.

kıbrısta biranın fiyatının 1 75 lira olması

Türkiye ile yakından uzaktan hiçbir alakası olmayan bir fiyattır.insanların nasıl ve neden sorularıyla yakındıkları durum.

küçükken kağıdın köşesine güneş çizmek

çoğu küçük çocuğun resim çizerken yaptığı ilk adımdır.

bugatti veyron

eğer son hızda giderseniz 13. dakikada benzininin biteceği ve 18. dakikada lastiklerinin yanacağı arabadır.

sürekli eski sevgilisini anlatan arkadaş

hala daha unutamamış, ya içinde ona karşı büyük bir umudu olan ya da büyük bir kin besleyen kişidir.

chuck

ne kadar gerçekçi olmasa da insanı büyüleyici bir etkisi olan, meraklandıran, ve bir eziğin bile hayatta neler başarabileceğini açıklamaya çalışan, 5 sezonluk güzel bir dizidir.

mutluluk

elde etmek istediğimiz, elde ettiğimizde de elimizde fazla durmayan, düşündüğümüzde bize motivasyon sağlayan, dopamin salgısının neden olduğu mükemmel bir duygudur.

ygs ve lys 2013 te din kültürü testinin olması

farklı dinden ve kültürden gelen insanları aynı sınava sokup hepsini aynı değerlendiren ve en önemlisi aynı dine mensup kabul ettiren, başkalarının dinine saygı duyulması gerektiğini hatırlattıran bir karardır.

odtü kkk

düşük puanla almasına rağmen her bölümden bildiğim kadarıyla, 6-10 kişi mezun veren aynı sınavları aynı zamanda yapan, aynı hocalarla eğitim veren, 2 dönem Ankara'da ODTÜ'de okuma olanağı sağlayan, bütün kontenjanların tam burslu olacağı, ingilizce ve ağır bir eğitim verdiği için çoğu öğrencinin çok zorladığı bir üniversitedir.

o kız beni aşar çünkü o bir kaşar

erkeklerin yanına yaklaşamadığı ya da açılamadığı kızlara bahane bulmak için söylenen söz.

cep telefonu

insanların birbirine ulaşmasına yarayan -avantaj olarak görünse de bence bir dezavantajdır- kız arkadaşınla saatlerce konuşabileceğin, internette istediğin zaman maillerini kontrol edebileceğin zararlı ama çok gerekli olan teknolojik alettir.

küçükken hiç gitmek istenilmeyen yer

size o zamanlar seçme şansı vermedikleri için mecburen gittiğin ve size " ben ne zaman büyüyeceğim " dedirten yerler.

atatürk ün söylediği sözler

Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım. M. KEMAL ATATÜRK

yalnızlık

üzerine birçok şiirler yazılmış, resimler çizilmiş, anlatılması kolay gibi gözüküp çok zor olan karmaşık bir durumdur.

cem yılmaz

hem güldürüp hem düşündürme felsefesiyle çok güzel alay edip çok güzel ince espriler yapan Türkiye'nin en iyi ve en zeki komedyeni.

inandığınız dini siz değil doğduğunuz coğrafya

coğrafya ilk hangi dinle tanışacağınızı belirler ama ileride hangi dini benimseyeceğinizi belirleyemez.

çok özledim lan

birine karşı neler hissettiklerini söyledikten sonra yolları tamamen ayrılan ve hala o kişiyi rüyalarında gören, artık onu göremeyeceğini bilen kişinin feryadıdır.