bugün

Ölmüştür. Rest in peace.
hemen snapchate soundgarden veya audioslave'den bir şarkı açıp rip cornell yazmalıyım.
Vay be...

Allah gani gani rahmet eylesin.
Gordugum an beynimden vurulmusa döndüm. Hic beklemiyordum nasil bu kadar erken gidebilir ilk defa lemmy den sonra bir sanatçı icin agladim senin gibi ses senin gibi ruh gelmez bir daha.Grunge birini daha kaybetti kelimeler kifayetsiz...

Edit: Hala inandıramiyorum kendimi bu kadar iyi ve aktifken.
eşsiz bir sesti. belkide bu dünyaya çok fazlaydı.
Vefatı üzmüştür.
(bkz: show me how to live)
52 yaşında ölmüş. bu eleman rocky'nin film müziğini yapmış film çekileli baya oluyor bu adam kaç yaşında yapmış acep o efsane müziği.
ölüm haberi ile kahreden efsane.
nerdeyse 3 yıl oldu bu mecrada tek bir kelime yazmayalı ama bu heber üzerine en azından üstadın arkasından bir entry gireyim dedim.
bugün sabah ekşide chris cornell başlığının yanında 30 yazdığını görünce inşallah yine makara falan yapıyorlardır diyerek ve korkarak tıkladım başlığa ama malesef.

hem sesi hem o gözleri olsun ne karizma adamdı be!
birden bire gitti. ne olduğunu anlayabilen bir hayranı olduğunu sanmıyorum. toprağı bol olsun.
yeni çalışmalarını hiç dinlememiştim ama eski çalışmalarıyla zaten hayatımızda yeterince yer edinmiş, efsane olmuştu bile.

kendisi diğer efsaneler gibi 27'sinde ölmedi ama nerdeyse hayatının ikinci 27 senelik bölümünün sonunda rahmetli oldu.*efsanelerin hayatları 27 yıllık bölümlere ayrılıyor galiba. ilk 27 sene sonunda ölmeyenler ikinci 27 bölümün sonunda gidiyor.

yakın zamanda scott weiland da gitti zaten.* eskilerden bir tek eddie vedder kaldı.

bundan sonra şarkılarını dinlerken ekstra duygulanacağız.
grunge müziğin en önemli kişilerinden biriydi geriye sadece eddie vedder kaldı. çok iyi bir sesi vardı üstadın.
Toprağı bol olsun.
grunge müziği sözleri ve oluşumu ile birlikte biraz loser müziği olarak tanımlayıp kendime uygun görmediğim halde, bana grunge dinletebilmiş dev bir sese sahip başarılı vokaldi. allah ondan razı gelsin. bazı şarkıları ve sesi eşliğinde uzun yola çıkma isteği doğururdu.

aynı zamanda taş gibi herifti. neyse.
Ölümü derinden üzmüştür.!
reyisin kaybı derinden üzmüştür,sürekli rock metal aleminden kayıplar veriyoruz ortam giderek justin bibierlere kalıyor...
çok acayip duygular içerisindeyim. haberi gördüğümde yalandır lan dedim ama resmileşince dondum kaldım. hiç konserine gidememiş olmak üzücü gerçekten. çok sağlam sesi vardı. bana zamanında sesiyle çok yardımcı olmuştu. müzik ve insanlık için büyük kayıp. muhteşem sesini bizimle paylaştığı için sonsuz teşekkürler. gittiği yerde yine kendisine hayran bırakacaktır milleti. çok üzüldüm öldüğüne çok.
En iyi rock solistlerinden biriydi.
Öldüğünü az önce öğrendim. Daha 13 saat önce twit atmış görünüyor.
Hayat ne tuhaf.
Rip
şu an başlıkta gördüğüm kadarıyla hayatını kaybetmiş şarkıcı.

üzüntümü ve şokumu buralarda ifade edebilir miyim bilmiyorum ama daha çok genç ve çok yetenekliydi.

gerçekten baya üzüldüm.

şu sesi bir dinleyin ya;
http://www.youtube.com/watch?v=R0uWF-37DAM

müzik ve sanat dünyasının başı sağ olsun diyelim ne diyelim.

çok üzüldüm be...
ölümüyle akıllara 'like a stone' şarkısını getirmiştir. audioslave zaten dağıldığı için ölümü pek de sikimde değil.
Audioslave ile gençliğimde tanıştığım, muhteşem sesiyle insanı kendine baglayan ve bugün maalesef hayatını kaybeden sanatçı.
Nurlar içinde uyusun.
Az önce facebookta garbage in paylaşımıyla ölümünden haberdar olduğum hayatımda en çok sevdiğim sesin sahibi.Ölümünün beni bu kadar şok ettiği başka bir ünlü olmadı. yaşının genç olmasından dolayı mı bilemiyorum beklenmeyen bir ölümdü benim için. Daha söyleyeceği şarkılar ve yapacağı sağlam coverlar ile bizi mutlu edicekti.
gençlik aşkım gitti.
bir dal da uzun saçlıma yeşil gözlüme yansın.
Grunge öksüz kaldı.
rock ve grunge'ın tartışmasız gelmiş geçmiş en büyük seslerinden biriydi bu adam. bunu tartışmaya açıp beni tribe sokmaya çalışacak troller siktirsin gitsin. ben soundgardenla tanımamıştım bu adamı, dağılmış rage against the machine'in yeni grubu diye audioslave dinlemiştim ve o zamandan bu yana bu adamın sesine hayran oldum. Soundgarden'la da bu şekilde tanıştım. Gta oynarken arkada Rusty Cage çaldığında , Supernatural'da Fell on the Black Days çaldığında, James Bond'un ilk filminin introsunda sesini duyduğumda, arkadaşlarımla içmeye gittiğimiz zaman arkada genellikle billie jean coverı yada black hole sun ile sesini her duyuşumda hep mutlu etmiştir beni chris cornell. 25 yaşındaki bünyem arada rock müzik vokali olma hayallerini kendince süslerken hep onun sesi ve gırtlağıyla söyler onun şarkılarını. görme fırsatım hiç olmadı ama asla unutamayacağım efsanelerin başında olacaktır gönlümde hep. görme fırsatım hiç olmadı kendisini ama olur da kısmet olursa bir gün çocuklarım ile giderim konserine derdim ama erkenden veda etti bize. huzur içinde yat. eddie bir sen kaldın.
15 yaşında okulu bırakıp aşçı oldu… ilk albümüyle Grammy ödülünü kucakladı! işte çalkantılı hayatı;

http://www.posta.com.tr/c...l-kimdir-galerisi-1297767
otopsi sonucuna göre ölüm nedeni intiharmış. tam da chris cornell sahalara geri döndü diye sevinirken olan şeye bak ya. rock müzik camiası yasta.
intiharın belirli bir neden aramadığının kanıtı. Keşke hiç uğramasaymış ona. Kurt, layne, Scott ve diğer dostlarına kavuştu. Ama şimdi eddie yarım kaldı. Zaten alkole bağımlıydı, umarım onu da erken kaybetmeyiz. Sesini bu kadar severken şimdi böyle ağlatması çok acı. Üstelik soundgarden tekrar dirilmeye başlamıştı. Dünyanın dört bir tarafında milyonlarca kişinin kalbinde yara açacağını bilse yapar mıydı, bilmiyorum. Huzur içinde uyu.