bugün

yurdumda daha çok harly davidson tarzı motorsikletler için kullanılsada aslında "özel yapım" anlamında kullanıması cayiz olan ingilizce terim.
(bkz: nick the chopper)
eric bana'nin basrol oynadigi, avustralya yapimi, sayko bir katilin otobiyografik hayatini anlatan film. filmdeki turk karakter oldurulurken "siktir beah" der. ayrica basrol katilimizin super sloganlari vardir:
"ben kan kusan bir amcik degilim"
"mozart'i da elestirdiler. onu elestirenlerden hangisinin adini biliyorsun?"
amerikalılar helikopterler içinde chopper kavramını kullanır...
bu tarz motorlara cruizer de deniliyor.
masa tenisinde Oyun stili kesme olan oyuncuya verilen addır. Bu tür oyuncular gelen her topa kesme vuruşu yaparlar.
yapimi yakla$ik olarak(gece gunduz cali$mak ko$uluyla) 45-50 gun arasinda tamamlanmaktadir.zamaninda discovery de izledigim bir programda jesse james adinda bir adam bu i$i gayet iyi yapiyordu.cok fazla emek sarfedip yapilan bir i$ sonucunda ortaya muazzam bir alet cikiyordu.bakmaya kiyamiyordunuz sonra..
(bkz: mark chopper reid)
eric bana önderliğindeki psikopat film.
(bkz: para biriktirme sebeplerinden)
(bkz: sadece sesi yeter) *
one piece'deki bir karakterdir. geyiktir. animedeki rolü luffy'nin tayfasındaki doktordur. geyik nasıl doktor olur demeyin.
--spoiler--
Fabienne: Whose motorcycle is this?
Butch: It's a chopper, baby.
--spoiler--

(bkz: pulp fiction)
(bkz: tony tony chopper)
bir adım motor sürme yöntemidir.

motor öngörülen voltaj değerinden 5-20 kat fazla bir voltajla beslenir. akımın yükselme hızı diğer sürücülere göre oldukça çabuktur. ancak yükselen akım belirli bir değerde sınırlanmazsa motor gereğinden fazla akım çekeceği için yanacaktır. akım sınırlama mekanizması chopper sürücüsünün temelini oluşturur. motor bobinine seri bağlı küçük bir sense direnci üzerindeki voltaj bir komparatör ile karşılaştırılarak, bobine giden akım ayarlanır. Sürücü pwm* mantığında çalışır. kaynak zaman içinde açılıp kapandığı için güç tüketimi minumum düzeydedir. yüksek voltajla beslemeden dolayı yüksek hızlarda tam tork ile çalışılabilir.
(bkz: binicem üstüne vurucam kırbacı)
''başkalarının aletini yalayan dudaklarını dudaklarımdan çek'' repliği ile gönüllerde taht kuran sıradışı film.
işte bu dünyaya aşık adamların tarzı.
[http://www.youtube.com/wa...j9oJ0&feature=related]
Hız amacı gütmeyen sadece gezi amaçlı, caddede süzülürken insanların meraklı gözlerle baktığı, kişiye özel yapılabilen, alçak motosiklettir.
cruiser tipi motorların kişiye özel halidir. cruiser motorlara nispeten daha hafiftir. gereksiz bütün ağırlıklar kaldırılmıştır. genelde daha çok hız amaçlı yapılan değişikliklerdir ki custom bir chopper en az 1500 cc dir genelde. chopperı bugüne getiren bu kadar yaygın hale getiren ise hell's angels isimli motorsiklet çetesidir.
one piece'de neredeyse şopar diye seslenilen karakter.
görüntü itibariyle insanı mest etse de uzun yol için kullanışlı olmayan, insanı bir hayli yoran motordur. kullananların vazgeçilmezidir yine de.
ingilizce helikopter demektir.
cok oturakli görünse de pek viraj kabiliyeti olmayan motorlar.
dünyaca ünlü bir kol saati markası.

'dünyaca ünlü kol saati çapırın size sunduğu bok püsür...' girişiyle,call center tarafından haftanın 3 günü aranıyoruz. kızlara büyük bir sabırla 'ilgilenmiyoruz.' diyorum. geçen bir tanesi yüzüme telefonu kapattı hahahah. bekledim. büyük bir sükunetle tekrar aranmayı, ezberledikleri cümleyi bir çırpıda yeni baştan söylemelerini, cümlenin sonunda 'adresinizi alabilir miyiz?' dedikleri yere kadar bekledim. sonra 'aloo, alooo. alla allaaa arayıp konuşmuyorlar. terbiyesizler!' deyip yüzlerine telefonu kapattım. 5 dakika geçmeden bir daha aradılar, cümle son buldu ve ben yine aynısını yaptım. 3.ye arandık, inanılmaz bir sabır var kızlarda. yılmıyorlar, bıkmıyorlar, durmaksızın arıyorlar, dadandılar evimizi basacaklar havar komşular havar ajfdsjfds

neyse, sonuç olarak sağlam fırçaladım. affetmem! iş yeri burası arkadaş, madem sizde işinize bu kadar sadıksınız, sisteme önceden bırakılan notları inceleyeceksiniz.

he ayrıca, insanları kandırmaları da cabası tabi, bak işin o tarafını detaylandırmıyorum bile.
avustralya'li suç adami mark brandon chopper read'in hikayesi. en yakin arkadasi tarafindan bicaklaninca soyle der;

-why did you do that for jimi? now you upset me.
-upset you? did it hurt mark? why did it upset you?
-look, when your mum stabs you, you wouldnt go to police alrite? you would say, mum why did you stab me for, and you get upset.