bugün

Tam bu yazıyı okurken kazım koyuncu çalmaya başladı. Karadeniz taraflarında kaç insan bu olaydan etkilenip hastalandı, hayatını kaybetti. Onlardan biriside Kazım Koyuncu'ydu. mekanı cennet olsun.
ölmeden önce görmek istediğim yerlerden. 90 dolara ingilizce 15 20 dolar civarı bir parayla rusça tur ile gidilebilmekteymiş.
izledim, tavsiye ederim. Ciddi anlamda yaşananları göz önüne getiriyor, tabii tıbbi açıdan yanlışlık demeyelim ama tutarsızlıkları var ancak genel olarak gayet başarılı dizi.
ilk bölümünü izledikten sonra bana s.t.a.l.k.e.r shadow of chernobyl oyununu satın aldıran dizi.
dün akşam izlediğim andan itibaren demiri yalamışım gibi bir his var ağzımda.
uzun zamandır araştırdığım ara ara aklıma gelince yine okuduğum bir konuydu bu facia.

dizisi çıktı dediler hemen indirdim torrentten. 3 bölümü tek nefeste izledim diyebilirim. çok güzel olmuş, özellikle çaresizlik ve insanların kalın kafalı oluşunu çok güzel anlatmışlar.

umarım devamı gelir, abuk subuk nedenlerle yayını durdurulmaz.
ilk bölümü 6 mayıs 2019'da yayınlanmış h.b.o yapımı dizi. beş bölümlük serinin imdb puanı ilk günden 9.6 olmuştu. bunda belki rus ve ukraynalıların payı büyüktür. game of thrones 8. sezon faciasından sonra ilaç gibi geldi. her bölümünde anı yaşatmış yapımcılar. oyuncularsa döktürmüşler. ilkten çatır çatır ingilizce konuşan polütbüro üyeleri tuhaf geliyor, fakat dizi ilerledikçe farkedilmiyor. yeri gelmişken, gerçek çernobil faciasının sorumlularından rosatom şirketinin, mersin akkuyu'da yapılması planlanan nükleer tesiste isminin geçtiğini belirtmekte fayda var. buna bakmak istersiniz.

http://www.greenpeace.org...-sorumlusu-burada-260412/
Diziyi o kadar övdüler ki diziyi izlemeyen biri bile ya ne var bu dizide diye izlemeye başlar derecede.
Birazdan izleyeceğim dizi.

Bugün bir arkadaştan duydum, merak ettim izliyip göreceğiz bakalım, görüşlerimi buradan editlerim.

Edit: dün akşam dizinin ilk 3 bölümünü ardı ardına izledim, gerçekten insana o anı yaşatıyor, ambians ve olaylar insanı dizinin içine çekiyor ve bölümlerin nasıl bittiğini anlamıyorsunuz. Bence aldığı 9'6'lık puanı sonuna kadar hak ediyor, izleyin izletin.
(bkz: stellan skarsgard) yine devlesmis. Tarihi konularla ilgili dizi ve filmlerden hoslananlar icin kacirilmamasi gereken dizi.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.