bugün

1994 yılında ölmüş, mezar taşında "don't try" yazan büyük şair-yazar.
En sevdiğim yazar. Çok şey öğrendim kendisinden.
Bir sozunu dovme yaptirdigim yazar.
Postanede kalıp delirmek veya yazarlık oyunları oynayarak açlıktan ölmek. Ben açlığı seçtim diyen bukowski batı edebiyatının en sevdiğim yazarıdır bir çoğu için instagramdaki gotik ergen aksesuarı edilen kitapları beni ne kadar üzüyor bilemezler. Düzensizlik ve hiçliği seçmesi onu hayata karşı kuralsız bir cesur yapmıştır stirkoff la konuşmalarında da (bkz: pis moruğun notları) bahsi geçer cesurluğun. Toplumun sapıklığını olduğu gibi yansıtmış serseri bir hayat sürmüş kendine has diliyle yansıtmış zahmetsizce başarmış yazardır. Muhtemelen bu ün bile onun sikinde değildi. Çünkü o kişiliğinden taviz vermediğini kitaplarında açıkça belirtmiştir. Şu sözü de kanıtlar niteliktedir. Eğer kişiliğinizden ödün verirseniz bir gün kendi götünüzü göl kıyısında pazarlarken bulursunuz. muhafızlar bu adamı alın ve kellesini vurun bana da iki yumurta ve yarım kilo kıyma getirin.
"dibe vurduğunu sanıp, bir dip daha olduğunu keşfedebiliyordu insan."
yeni yetmelerin sözleriyle karizmatik paylaşımlar yaptığı yazardır. ergen hastalığıdır. tumblr kızının profilinde kesilen saçla içilen sigarayla yanyana koyulmuş kitaplarını paylaşıp kadınlıktan dem vuran kezbanların favori yazarlarındandır. oysa bukowski yaşasaydı bir çoğunu götünden sikerdi. canım yazarı salyalı duygu mastürbasyonlarına alet eden tipler oldukça fazladır.

not: çokça okumuşumdur bukowskiyi ve anlamak için intigirim da tiwitirdi kitaplarını paylaşmak yeterli değildir. sinir oluyorum bu tiplere. onların ben amına koyayım buko çok ayıp ettiler sana seni de popüler kültüre kurbam ettiler.
KENdisinin de kabul ettiği üzere gerçekten çirkin bir adam.fakat bu hiç bir zaman problemi olmamış.*
kitabını okumayı sözlerini paylaşmaya tercih ederim.
Factotum isimli mükemmel bir esere sahip kişi.
Sürekli burovski diye okuduğumdur. bukowski çok zor çünkü.
beş para etmeyen bir adamcağız. kimileri için üstad imiş, ne yazık.
(bkz: çanlar kimse için çalmıyor)
Kahraman tazeoğlu sevicileri üzen yazar. Yürü be hank. En sevdiğim yazarlar arasında liste başı. Ekmek arası kitabı efsanedir benim için.

Edit: bukowski kitaplarını okumamış popüler kültür köleleri için sikişli sokuşlu yazıları olan yazardır. Yaşasaydı da ağzınıza vereydi.
Sözlük köşelerinde cümle kurmayı beceremeyenlerce eleştirilen üstad.

insan gerçekten hayret ediyor.
Emrah serbes'in tarzını kendisinden aldığını düşündüğüm yazar.
futbolcu olsaydı beşiktaş'a transfer olurdu.
insanı derinden etkileyen şiirleri olan şairdir.
Bir keresinde bir akıl hastanesine gittim, ziyaret için.
Oradaki hastalardan biri tanıdı beni. " Charles Bukowski' sin sen, değil mi ? " diye sordu. Kitaplarımı okumuştu. Bu yüzden oradaydı belki.
görsel

Bukowski; 97 yaşında.
geçen senenin edebiyat ikoniydu. şimdi unutuldu.

acaba seneye kim olacak.
her yerde sözleri paylaşılan ama bir kitabı okunmayan iyi bir yazar.
ben bu gevezeye değil de onu terkeden kadınlara küfrediyorum, ne yaşattınız lan adama car car car kafa bırakmadı keşke biraz daha vakit geçireydiniz de o özlü söz kirliliğine daha az maruz kalsaydık, ha yaramıyosa da içmeyin olum be.
california kafalı protest düşünce sahibi yazar. hayatımın bi döneminde fazla haşır neşir olduğum edebiyatçı... kişiden kişeye değişir fakat bence fazla derin adam, boşvermişliğin peygamberi.

gerçek hayatta yaptıklarıyla değil edebiyatıyla dikkate alınmalıdır zira bukowskiyi bukowski yapan yazılarıdır.

(bkz: Henry Chinaski)

(bkz: factotum)
(bkz: kasabanın en güzel kızı)
(bkz: ölüler böyle sever)

bok dedi kızılderili mike...
Twitter’da, facebook’ta her sözün altına adının yazıldığını göremeden göçtü çok şükür. Toprağın bol olsun Chinaski...
Sevmeyi falan değil, yalnızlığı öğren. Çünkü en çok ona ihtiyacın olacak.
bu adam benim manevi babam.
Sekiz köşe kasketiyle
Omuzunda sekosuyla hey!
Düştüğümüz kuyular sandığımız kadar dipsiz değil aslında, tutunmaya çalıştığımız ipler çok kısa.